„Trijų kartų“ šventė ir Kalėdinis karnavalas

Gruodžio 22 dieną mūsų mokykloje įvyko dviguba šventė – „Trijų kartų“ vakaronė ir Kalėdinis karnavalas.

Jau tradicija tapo prieš Kalėdas sukviesti į mokyklą vaikų tėvelius ir senelius į „Trijų kartų“ šventę, kurią šiemet organizavo pradinių klasių mokytoja Lina Kerpienė. Išpuoštoje mokyklos salėje prie stalų susėdo mokytojai, mokiniai ir būrelis vaikų tėvų ir senelių. Nuostabią programą parodė iš Kauno atvykusi aktorė Doloresa Kazragytė. Vaikai džiaugėsi aktorės sukurtais įvairiais personažais, klausėsi sekamų pasakų. Keletą ištraukų iš savo vaidinimų aktorė Kazragytė parodė ir suaugusiems žiūrovais. Toliau programą tęsė moksleiviai: skambėjo posmai, dainos, linkėjimai, mįslės. Kad būtų smagiau, mokytoja Lina vaikus su tėveliais ir seneliais pakvietė pažaisti žaidimų. Malonu, kad nieko labai raginti nereikėjo.

Po vakoronės prasidėjo smagioji dalis – Karnavalas. Į salę sugužėjo įvairiausi personažai. Karnavalo temą – spalvos – šiemet pasiūlė mokinių klubo nariai. Kiekviena klasė iš anksto žinojo, kokia spalva turi apsirengti. Smagu buvo žiūrėti, kaip linksmam rately sukas rožinis meškiukas, raudonas klounas, žalia varlė ir daug kitų spalvotų pasakų personažų. Įdomiausiai apsirengusios kaukės gavo atminimo dovanėles.

Pirmokų ir penktokų krikštynos

Gruodžio 9 dieną įvyko pirmokų ir penktokų krikštynos. Pirmokai, norėdami tapti tikrais mokiniais, keliavo po žinių šalis, kuriose turėjo atlikti įvairias užduotis. Penktokėliams užduočių taip pat netrūko. Dešimtokai išmonės nestokojo. Penktokai turėjo ir balionus, pilnus miltų susprogdinti, ir kelią į mokslo šalį siūlo kamuolių pagalba surasti, ir mįsles, ir patarles atspėti. Buvo labai linksma.

Mokytojų išvyka į Šiaulių universiteto gimnaziją

Gruodžio 7 dieną mūsų mokyklos mokytojai dalyvavo tarptautinėje metodinėje-praktinėje konferencijoje „Pedagogo efektyvios veiklos kompetencija šiuolaikinėje modernėjančioje visuomenėje“. Mokytojai turėjo galimybę išklausyti lektorių, atvykusių iš įvairių Lietuvos miestų ir iš užsienio, paskaitų, dalyvauti atvirose pamokose, dirbti darbo grupėse.

Klubo „Išgirsk draugą“ narių viešnagė Lapių pagrindinėje mokykloje

Gruodžio 2 dieną dvylika klubiečių su mokytojomis Ilona ir Lina svečiavosi Klaipėdos rajono Lapių pagrindinėje mokykloje. Čia buvo susirinkę mokinių tarybos, parlamentų, klubų nariai iš Vėžaičių, Agluonėnų, Pašlūžmio ir, be abejo, Lapių pagrindinių mokyklų.

Mokiniai dalijosi patirtimi, diskutavo, ieškojo būdų, kaip aktyvinti mokinių veiklą mokyklose.

Mokytojų išvyka į Darbėnus

Spalio 12 dieną mokyklos direktorė, pavaduotoja ir klasių auklėtojai po pamokų vyko į Darbėnų vidurinėje mokykloje organizuojamą seminarą „Klasės auklėtojas – naujovių diegėjas, komandos telkėjas“. Seminarą vedė Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja V.Adomaitienė. Lektorė supažindino mokytojus su klasių auklėtojo veiklos sistema, pasiūlė renginių, pokalbių temas, pamokė keletą žaidimų, kuriuos galima žaisti klasės valandėlių metu.