Jaunieji miškininkai sodino medelius

Balandžio 28 dieną Rietavo miškų urėdas V.Jankauskas pakvietė mūsų miškininkų būrelio narius ir mokyklos vadovus dalyvauti medelių sodinimo šventėje „Mano miškas prie Tėviškės kelio“. Medelių sodinti išvyko 8 jaunieji miškininkų būrelio „Kaštoniukas“ nariai ir jų vadovė mokytoja I.Murauskienė. Prie Vilniaus-Klaipėdos ir Šilalės-Laukuvos kelių sankryžos susirinko didžiulis būrys gamtos mylėtojų iš visų savivaldybės mokyklų. Po malonaus darbo jaunieji miškininkai linksminosi ir vaišinosi.

Matematikų savaitė

Jau tradicija tapo mokykloje pavasario vieną savaitę skirti matematiniams renginiams. Šiemet matematikų savaitė vyko balandžio 24-28 dienomis. Įvairius renginius organizavo matematikos mokytoja Loreta, jai talkino pradinių klasių ir priešmokyklinukų mokytojos Lina, Elena ir Ilona. Trumpa apžvalga nuveiktų darbų:

KRYŽIAŽODŽIŲ KŪRIMAS

Kurti matematinius kryžiažodžius buvo pasiūlyta 5-10 klasių mokiniams. Iš viso sukurti 38 kryžiažodžiai ir galvosūkiai. Iš 67-ių 5-10 klasių mokinių kryžiažodžius kūrė 29 mokiniai, kai kurie sukūrė net po keletą, bet buvo ir tokių, kurie pradėjo darbą ir neužbaigė.

Aktyviausi kryžiažodžių kūrėjai: 8 kl. Oksana – 2 kryžiažodžiai, Jonas – 2, Erika – 3, Monika – 4, 9kl. Rasa – 2.

PLAKATŲ PIEŠIMAS

Matematine tema plakatus piešė ar aplikacijas klijavo priešmokyklinukai ir 1-4 klasių mokiniai. Mažieji, kaip visuomet, labai aktyviai dalyvavo.

SIENLAIKRAŠČIŲ LEIDIMAS

Vyresniųjų klasių mokiniai būrėsi į grupeles ir išleido keletą sienlaikraščių. Aktyviausi buvo aštuntokai.

MATEMATIKOS PAMOKOS KOMPIUTERIŲ KLASĖJE

5-9 klasių mokiniai kompiuterių klasėje per matematikos ir informatikos pamokas dirbo su įvairiomis kompiuterinėmis programomis: WORD, EXCEL, PowerPoint, DEŠIMT, ARITMETIKA. Penktokai kūrė kryžiažodžius, šeštokai tobulino skaičiavimo įgūdžius, septintokai ir aštuntokai atlikinėjo apklausas ir rezultatus vaizdavo diagramomis, devintokai kūrė pateiktis įvairioms matematikos temoms.

BANDOMASIS EGZAMINAS

Dešimtokai ketvirtadienį laikė matematikos bandomąjį egzaminą, penktadienį susipažino su ištaisytais darbais, nagrinėjo padarytas klaidas.

„Kengūros“ konkurso rezultatai

Jau žinomi tarptautinio matematikos konkurso „Kengūra“ rezultatai: penktokė Sigita Jonušaitė surinko 40 taškų, jos klasės draugas Ernestas Norvaišas – 35,75 taškus, šeštokas Alfredas Drukteinis surinko 60,75 taškų (10 vieta tarp Rietavo savivaldybės šeštokų), 8 klasės mokinys Jonas Čiuteikis surinko 67,75 taškus (8 vieta tarp savivaldybės aštuntokų), aštuntokė Kristina Čerkauskaitė – 34,25 taškai. Konkurse dalyvavo trys dešimtokai: Tadas Gelžinis surinko 60,75 taškus (5 vieta tarp Rietavo savivaldybės dešimtokų), Leonas Černeckis – 55,25 taškai (8 vieta savivaldybėje) ir Giedrė Kalniūtė – 52,75 taškai.

Gaila, kad į geriausių Lietuvos 50-uką nepateko nė vienas mūsų mokyklos moksleivis, bet juk svarbu dalyvauti, o ne laimėti!

Akimirkos iš Atvelykio šventės

Šventės metu moksleiviai rideno kiaušinius

Margučių ridenimo rungties nugalėtojai

Matematikos olimpiada Šiauliuose

Balandžio 11 dieną Šiaulių pedagoginiame universitete vyko VIII-oji šalies ketvirtų-penktų klasių moksleivių matematikos olimpiada. Iš Rietavo savivaldybės į šią olimpiadą vyko 8 ketvirtų-penktų klasių mokiniai, jų tarpe – mūsų mokyklos penktokė Sigita Jonušaitė, kuri savivaldybės matematikos olimpiadoje penktų klasių tarpe buvo užėmusi ketvirtą vietą. Kol kas rezultatai dar nežinomi.

Konkursas „Saugokime paukščius“

Balandžio 4 dieną miškininkų būrelį lankantys mokiniai, vadovaujami mokytojos Ingridos Murauskienės, pakvietė į renginį „Saugokime paukščius“. Jaunieji miškininkai pasakojo apie bundantį pavasarį, apie parskrendančius paukščius, džiugino visus susirinkusius posmais ir dainomis. Iš anksto sudarytoms 5-10 klasių komandoms teko pasirungti konkurse, kuriame buvo prašoma atlikti įvairias užduotis, susijusias su gamta, su paukščiais, su gyvūnais. Teisingai atlikusios užduotis komandos iš karto gaudavo saldžius prizus. Kaip ir dera vyriausiems, konkursą laimėjo dešimtokai.

Šventėje dalyvavo svečiai – Žadvainų girininkijos girininkas L.Urbonas, jo pavaduotoja V.Rėkašienė, Rietavo miškų urėdijos realizacijos skyriaus viršininkė V.Paulavičiūtė ir spaudos atstovas. Svečiai mokiniams atvežė dovanų, pakvietė kitą mėnesį dalyvauti medelių sodinime.