Trijų kartų šventė
Spalio 27 dieną mokykloje vyko vakaronė, skirta Trijų – tėvelių, senelių ir vaikų – susitikimui. Juk taip svarbu, kad visos trys kartos surastų bendrą kalbą, vieni iš kitų pasimokytų, vieni kitiems patartų. Ši vakaronė jau ne pirmus metus organizuojama vykdant projektą „Atverkime senolių kraičio skrynią… kol ji gyva, kol ji šaltinis“. Šventės visi nekantriai laukė ir jai ruošėsi.

Vilmos ir Deimantės sveikinimai mamoms ir močiutėms
Šventę pradėjo pradinių klasių mokiniai, kurie sakė eiles, skirtas tėveliams ir seneliams. Paskui buvo prisiminta ir pagerbta duona, juk mūsų senoliai taip ją brangino ir gerbė. Penktokai priminė papročius, susijusius su duona, o dešimtokai bandė surasti įvairių patarlių, kuriose duona buvo linksniuojama visuose linksniuose. Gaila, bet kai kurių linksnių nepavyko rasti, todėl buvo bandyta čia pat salėje sukurti naujas patarles apie duoną, o tie, kuriems tai pavyko padaryti, buvo net apdovanoti simboliniais duonutės gaminiais.
Buvo įdomu pamatyti kelis vaizdelius iš šeimos gyvenimo, kuriuos parodė septintokai. Galėjome smagiai pasijuokti ir nusišypsoti iš savo daromų klaidų. Jie bandė sužinoti, ar dabartiniai vaikai žino, kaip senovėje buvo vadinami įvairūs daiktai. Pasirodo, kad jie gerai tai žino. Neliko nuskriausti ir tėveliai bei seneliai, kurie turėjo atspėti, kaip šiuolaikiniai mokiniai įvardija įvairius daiktus. Buvo įvairiausių spėliojimų, kartais net ir juokingų.
Aštuntokai analizavo, kokie vardai yra populiariausi Lietuvoje ir mūsų mokykloje. Paaiškėjo, kad mokykloje daugiausiai yra Mantų ir Kristinų. Populiarūs yra Egidijaus, Ernesto, Vidos, Reginos, Simonos, Oksanos vardai.
Visa salė galėjo pasidžiaugti devintokių pasirodymu, kai mergaitės šoko įvairius šokius, kurie buvo skirti seneliams, tėveliams ir jaunimui. Jos įtraukė ir žiūrovus, kurie mielai sutiko pašokti kartu.

Devintokės merginos šokiais linksmino svečius
Ši šventė buvo įspūdinga dar ir tuo, kad turėjome svečių iš Klaipėdos rajono, Lapių pagrindinės mokyklos. Šventėje dalyvavo folklorinio ansamblio nariai Danutė ir Antanas, kurie padainavo senovines liaudies dainas, pamokino įvairių šokių, žaidimų. Visa salė atgijo kai dėliojome šokių žingsnelius… Svečiai išmokino šokti „Dirižablį“ bei kitus senovinius šokius.
Šio projekto tikslas – vaikus sudominti senolių praeitimi, ugdyti kultūrinę savimonę. Bendros šeimos šventės skatina atnaujinti dvasinį gyvenimą, kuris išryškina šeimos meilės šventą pobūdį, kilnumą šeimos, kurioje meilė veda gyvastį į subrendimą.
Žadvainių pagr. m-klos pradinio ugdymo mokytoja Lina Kerpienė