Dantukų šventė – „Kariesui – ne“

Lapkričio 28 d. Žadvainių pagrindinėje mokykloje vyko projekto „Vaikų burnos higienos gerinimas Rietavo seniūnijoje“ pristatymas, kuris vykdomas pagal kaimo plėtros projektą „Sveikata ir vanduo Lietuvos kaime“. Bendradarbiaudami su VšĮ „Vietinė iniciatyva“, projektą parengė ir vykdė Žadvainų medicinos punkto bendruomenės slaugytoja Natalija Čerkauskienė ir Žadvainių pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Vida Ringienė.

Kelias savaites Žadvainių pagrindinės mokyklos mokinukai, padedami savo mokytojų, ruošėsi „dantukų šventei“, kaip jie patys rimtai juokavo. Kiekvienai klasei buvo vedamos pamokėlės, kaip reikia prižiūrėti dantukus, visiems mokinukams buvo įteiktos knygutės „Taip valome dantukus“, kurias jie patys su tėvelių pagalba turėjo nuspalvinti ir iliustruoti. Pradinukai piešė piešinius, mokėsi eilėraštukus – vis prisimindami apie dantukus ir jų priežiūros taisykles.

Pradinukų vaidinimas apie dantukų priežiūrą

Į projekto baigiamąjį renginį buvo pakviesti mokytojai, mokiniai, jų tėveliai, gydytoja stomatologė Stanislava Jonutienė, kuri skaitė pranešimą „Dantų karieso profilaktika. Vaikų burnos higiena“. Vaikams buvo įdomu pamatyti ir pasimokyti naudotis dantų priežiūros priemonėmis. Pradinių klasių mokinukai pristatė savo piešinių parodėlę „Kariesui – ne!“, vaidino, skaitė eilėraščius, posakius, atsakinėjo į klausimus apie dantų priežiūrą. Tėveliams buvo išdalinti lankstinukai „Kad dantys būtų sveiki“, „Orbitukas ir dantų bėdos“. Kiekvienam mokiniui buvo įteikti diplomai „Sniego baltumo šypsenos“, liudijantys, kad mokiniai išėjo dantų priežiūros pamokas ir bus priimti į „Voveriuko Baltadančio draugų klubą“. Be to kiekvienas pradinukas gavo dovanų – dantų šepetėlį ir dantų pastos. Nė vienas renginio dalyvis nebuvo pamirštas – visi gavo po atminimo dovanėlę.

Dovanėles teikia Žadvainų medicinos punkto bendruomenės slaugytoja Natalija Čerkauskienė

Tikimės, kad vykdomas projektas buvo naudinga pamokėlė mažiesiems mokinukams ir jų tėveliams. Būtų šaunu, kad šis projektas būtų tęsiamas. Švytėkit vaikučių dantukai balti!

Žadvanių med. punkto bendruomenės slaugytoja Natalija Čerkauskienė