Pradinių klasių mokytojų išvyka

Kovo 30 dieną Rietavo savivaldybės pradinių klasių mokytojos išsiruošė į Klaipėdos „Gilijos“ pradinę mokyklą. Iš mūsų mokyklos vyko Lina Kerpienė ir Ilona Monstavičienė. Norėjosi pasižvalgyti, pamatyti kaip kiti gyvena, pasidalyti turima patirtimi, pasimokyti naujo. Bendraudamas su kitų mokyklų pedagogais geriau gali įvertinti savo galimybes. Pamatai silpnąsias ir stipriąsias savo darbo puses.

Matematikos ir informacinių technologijų mokytojų konferencija

Kovo 29 dieną matematikos ir informacinių technologijų mokytojos Loreta Osokina ir Vaida Katauskienė dalyvavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje vykusioje konferencijoje. Apie naujus matematikos ir informacinių technologijų vadovėlius mokytojams pasakojo vadovėlių autorės K.Intienė, V.Meškauskaitė, V.Dagienė. TEV leidyklos generalinis direktorius E.Žalys supažindino su netrukus pasirodysiančiomis naujomis mokymo priemonėmis, su kompiuteriniais leidiniais. Vilniaus universiteto doc. dr. E.Stankus sudomino mokytojus, pateikdamas keletą tikimybių teorijos uždavinių.

Saugaus eismo konkursas

Kovo 28 dieną Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko saugaus eismo konkursas „Šviesoforas“. Jame dalyvavo 2-4 klasių mokiniai ir iš mūsų mokyklos: Virginija Jonušaitė, Karolina Norvaišaitė, Gražvydas Norvaišas, Agnė Rulevičiūtė, Deimantė Norvaišaitė, Vilma Ringytė.

Konkurso dalyviams buvo skirta po keletą užduočių. Komisijos nariai kvietė mokinius atpažinti kelio ženklus, spręsti situacijas maketuose, tikrino jų saugaus eismo žinias pateikdami testus. Tai padės mokiniams saugiai vaikščioti gatvėmis ir keliais.

Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus bei policijos komisariato įsteigtomis dovanėlėmis.

Lietuvių kalbos olimpiada

Kovo 27 dieną vyko Rietavo savivaldybės vidurinių ir pagrindinių mokyklų lietuvių kalbos olimpiada. Į šį renginį vyko devintokė Kristina Čerkauskaitė, aštuntokė Rūta Siminaitė ir septintokas Alfredas Drukteinis.

Visi susirinkę dalyviai rašė diktantą. Po to mokiniams švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja J.Barynienė įteikė padėkos raštus ir rašiklius.

Kai komisija ištaisė parašytus darbus, paaiškėjo, kad į prizininkų trejetuką pateko Rūta Siminaitė ir Alfredas Drukteinis. Jie savo amžiaus grupėse užėmė antrąsias vietas.

Mokinius lietuvių kalbos moko vyr. mokytoja Regina Norgėlienė

Teatro dienos Rietave

Savaitę laiko Rietavo kultūros namuose vyko renginiai, skirti Teatro dienai paminėti. Net vienuolika vaikų ir jaunimo kolektyvų rodė savo spektaklius, kurių tarpe buvo ir mūsų mokyklos jaunieji aktoriai. Teatro mokytojo Vinco Andriuškos vadovaujami devintos klasės mokiniai parodė etiudus iš mokyklinio gyvenimo.

Nuostabią šventę žiūrovams dovanojo Rietavo kultūros mėgėjų teatras, kuriam vadovauja mūsų mokyklos mokytojas Vincas Andriuška. Jis Teatro dienų renginyje pristatė pirmąjį savo darbą – ištraukas iš Žemaitės „Piršlybų“. Šiame spektaklyje Anelės vaidmenį atlieka mokyklos pavaduotoja Ilona Monstavičienė. Smagu, kad mokytojai dirba ne tik tiesioginį savo darbą, bet randa laiko pomėgiams. Dėkojame Ilonai ir Vincui už nuostabias akimirkas.

Pirma iš dešinės - pavaduotoja I.Monstavičienė spektaklyje "Piršlybos"

„Kengūros“ konkursas

"Kengūros" konkurso metu

Jau tradicija tapo dalyvauti tarptautiniame matematikos konkuse „Kengūra“. Šiemet visose Lietuvos mokyklose konkursas vyko kovo 15 dieną nuo 11 iki 13 valandos. Septyni mūsų mokyklos mokiniai panoro dalyvauti šiame konkurse, tai: antrokė Virgutė Jonušaitė, ketvirtokės Agnė Rulevičiūtė ir Vilma Ringytė, penktokė Reda Grevytė, šeštokė Sigita Jonušaitė, septintokas Egidijus Ringys ir dešimtos klasės mokinė Julija Rėkašiūtė. Visi dalyviai gavo „Kengūros“ padėkas ir pieštukus „Kengūra 2007“. Dabar belieka laukti konkurso rezultatų.

Tėvų susirinkimas

Kovo 16 dieną mokykloje įvyko tėvų susirinkimas. Pavaduotoja Ilona Monstavičienė apžvelgė II-o trimestro rezultatus, paminėjo gerais ir labai gerais pažymiais besimokančius mokinius, suskaičiavo ir neigiamus trimestro pažymius turinčius mokinius. Per II-ąjį trimestrą praleistą nemažai pamokų, daug iš jų dėl gripo epidemijos ir dėl vėjaraupių. Yra keliasdešimt pamokų praleista ir be priežasties.

Socialinė pedagogė Vida Ringienė tėvams pasakojo apie vaiko saugumą šeimoje, mokė atpažinti požymius vaiko elgesyje, kurie rodo, kad vaikas jaučiasi nesaugus. V.Ringienė pasakojo apie smurto priežastis, priminė, kad tėvų pareiga yra išaiškinti saugumo taisykles vaikams, kurias šie privalo besąlygiškai vykdyti.

Mokyklos direktorius Algimantas Saročka kalbėjosi su tėvais apie įvairius einamuosius klausimus. Toliau susirinkimas tęsėsi klasėse.

Šimtadienis

Devintokai rodė "vaizdelius" iš dešimtokų gyvenimo

Dešimtokai su auklėtoja Vaida Katauskiene