Amatų mokyklėlė

Šventės vedantieji mokytojas Vincas Andriuška ir pavaduotoja Ilona Monstavičienė

Lapkričio 27 dieną mūsų mokykloje vyko Amatų mokyklėlės šventė, kuri tradiciškai kasmet organizuojama vykdant projektą „Ka klestietom žemelė žemaitiū, rek pradietė nu jaunū žemaitokū“.

Projekto autorė ir renginio vedančioji – mokyklos pavaduotoja Ilona Monstavičienė. Renginį vesti talkino mokytojas Vincas Andriuška.

Žadvainių pagrindinės mokyklos moksleivių pasirodymas

Amatų mokyklėlės metu skambėjo liaudiškos dainos, buvo sakomos eilės, reikėjo atpažinti įvairius senovinius daiktus ir papasakoti kam jie senovėje buvo naudojami, vyko įvairios varžytuvės – kojinių adymo, siūlų vijimo, drobės „lyginimo“ su kočėlais, daiktų svėrimo su „buože“ ir kt.

Suaugusieji ir vaikai mokosi senovinio drabužių lyginimo meno

Siūlus suvyti - irgi menas

Šventėje dalyvavo Klaipėdos rajono Lapių pagrindinės mokyklos ir Rietavo sav. Labardžių pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai.

Svečiai iš Klaipėdos rajono Lapių pagrindinės mokyklos

Savo darbelius atvežė parodyti ir varžytuvėse dalyvavo Rietavo „Aušros“ katalikiškos vidurinės mokyklos ir Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleiviai ir mokytojai.

Rietavo L.Ivinskio gimnazijos atstovai

Pirmokų krikštynos

Pirmokų ir ketvirtokų šventinė programėlė

Lapkričio 14-ą dieną mokykloje vyko linksmybės – ketvirtokai krikštijo pirmokus. Pirmokams teko atlikti daug linksmų užduočių, kurias jie įveikė puikiai. Pirmokų mokytoja Lina Kerpienė džiaugėsi, kad jos mokinukai tokie sumanūs ir kūrybiški.

Ketvirtokas Deivydas "krikštija" pirmoką Pranuką

Viktorina „Padėk draugui“

Lapkričio 12 dieną mokykloje vyko 5-9 klasių viktorina „Padėk draugui“. Viktorinos tikslas – mokyti moksleivius padėti į nelaimę patekusiam draugui, ugdyti mokinių atsakomybę. Mokiniai patys galvojo užduotis, tad turėjo galimybę parodyti savo kūrybiškumą. Komandų nariai iš anksto buvo paruošę namų darbą – šūkį apie pagalbą draugui. Dalyviams teko suvaidinti įvairias situacijas, rasti išeitį iš keblios padėties, sukurti eilėraštį apie draugystę ir kt.

Penktokų komandos sirgaliai

Draugiškiausia, vieningiausia ir greitai sugebanti padėti į bėdą patekusiam draugui buvo 9-os klasės komanda. II-ą vietą užėmė aštuntos, o III-ią – penktos klasės komandos. Viktoriną užbaigėme bendru žaidimu.

Mokinių klubo vadovė Vida Ringienė dėkinga klubo nariams, padėjusiems surengti šią linksmą viktoriną.

Nugalėjo devintokų komanda

Rankos lenkimo konkursas

Lapkričio 9 dieną dešimt mūsų mokyklos merginų dalyvavo Nausodžio pagrindinėje mokykloje (Plungės r.) vykusioje „Rankos lenkimo“ sporto šventėje. Be mūsų varžybose dalyvavo Plungės „Saulės“ gimnazijos, Žemaičių Kalvarijos vidurinės, Žlibinų, Nausodžio ir Šateikių pagrindinių mokyklų komandos.

Tokio pobūdžio varžybose mūsų merginos dalyvavo pirmą kartą. Iš pradžių merginos buvo suskirstytos pagal svorio kategorijas, po trumpos treniruotės prasidėjo varžybos. Buvo įdomu ir varžoves stebėti, ir pačioms dalyvauti. Varžybų rezultatais komandos narės liko patenkintos: Vaida Narbutaitė svorio kategorijoje iki 50 kg ir Monika Razutytė svorio kategorijoje iki 70 kg užėmė I-ąsias vietas, Rita Urbonaitė svorio kategorijoje iki 45 kg ir Kristina Čerkauskaitė svorio kategorijoje iki 60 kg užėmė II-ąsias vietas, o Simonai Norvaišaitei svorio kategorijoje iki 60 kg atiteko III-oji vieta. Komandinėje įskaitoje mūsų mokyklos mergaičių komanda užėmė II-ą vietą, iš varžybų parsivežė laimėtą taurę bei diplomą.

Merginos varžybose pasirodė labai gerai, organizatoriai pažadėjo pakviesti jas ir kitą kartą.

Mergaites varžyboms ruošė kūno kultūros mokytojas Sigitas Kažukauskas.

Rankos lenkimo varžybų dalyvės