Europos kalbų diena

Europos kalbų dienos renginys

Rugsėjo 26 dieną Europos Taryba paskelbė (kasmetine) Europos kalbų diena.

Kalba – svarbiausia žmonių bendravimo priemonė. Todėl rugsėjo 26-ąją, pažymint Europos kalbų dieną, mokyklos užsienio kalbų mokytojos Genovaitė Jonušienė ir Virginija Lečienė mokiniams akcentavo pagrindines kalbos funkcijas. Mokykloje buvo iškabinti plakatai su Europos šalių žemėlapiais, mokinių piešiniai bei įvairūs atvirukai, knygos. Mokiniai galėjo susipažinti su Europos kultūra, papročiais bei tradicijomis.

Renginio organizatorės - mokytojos G.Jonušienė ir V.Lečienė

Europos paveldo dienos

Renginio dalyviai

Rugsėjo 25 dieną mokinių ir mokytojų delegacija dalyvavo Europos paveldo dienų renginyje tema „Istoriniai vargonai Lietuvoje“. Renginys prasidėjo vėliavų iškėlimu Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje. Po fotodokumentinių ekspozicijų pristatymo Europos paveldo dienų dalyviai išvyko į Tverus. Tverų bažnyčioje vyko vargonų apžiūrėjimas, vargonų sakralinės muzikos koncertas. Renginys baigėsi Europos paveldo dienų dalyvių popiete ant Lopaičių piliakalnio.

Europos paveldo dienų renginyje

Seminaro „Empirinis mokymo naujovių taikymas mokymo procese“ akimirkos

Rugpjūčio paskutinę savaitę Platelių seniūnijoje, Janinos Rumšienės kaimo turizmo sodyboje, Žemaitijos kolegija organizavo empirinio mokymo praktinį seminarą Leonardo da Vinci programos ESPRIT projekto dalyviams. Šiame seminare dalyvavo mūsų mokyklos pavaduotoja Ilona Monstavičienė.

Seminarą vedė žygių metodų ekspertai iš Vokietijos. Penkių dienų trukmės seminare pedagogai tobulino darbo su jaunimu įgūdžius taikant empirinio mokymo metodus mus supančioje aplinkoje, patiems ieškant sprendimų ir ugdant asmenybės savivertę.

Linksmi, judrūs žaidimai, mąstymo, žinių ir tarpusavio supratimo reikalaujanti veikla, dalyvių emocijų aptarimai po kiekvienos veiklos, laipiojimas aukštai medžiuose įtvirtintomis konstrukcijomis puikiai nuteikė pedagogus naujiems mokslo metams ir pokyčiams.

Linsmi žaidimai renginio metu

Pavaduotoja įspūdžiais iš seminaro pasidalijo su savo kolegomis metodikos tarybos susirinkime ir akcentavo, kad ugdyme didelis dėmesys turėtų būti skiriamas ne tik žinioms, bet randama vietos ir žmogiškų jausmų išsakymui, veiksmų pasirinkimui neperžengiant asmeninių galimybių ribos.

Akimirka iš seminaro

2008-2009 m.m. Rugsėjo 1-osios šventė

Rugsėjo 1-osios šventė

Rugsėjo pirmoji – šventė visiems – dideliems ir mažiems. Ši diena yra vadinama Mokslo ir žinių diena, taikos, laisvės diena. Sveiki sugrįžę, mieli mokiniai.

Vyriausieji mokykloje - dešimtokai

Mažiausieji mokykloje - pirmokai ir antrokai