Konkursas „Pasaulinės AIDS dienos“ paminėjimui

Gruodžio 1-ąją po pamokų mokiniai rinkosi į salę, kur vyko 7-10 klasių konkursas, skirtas paminėti pasaulinei AIDS dienai.

Konkursą organizavo socialinė pedagogė Vida Ringienė ir mokinių klubas „Išgirsk draugą“. Prieš prasidedant konkursui, V.Ringienė perskaitė pranešimą „Saugok kitus ir save nuo AIDS“. Socialinės pedagogės parengtose skaidrėse moksleiviai pamatė susirgimo AIDS liga statistiką Lietuvoje ir pasaulyje, sužinojo apie ŽIV viruso plitimo būdus, apsisaugojimo priemones.

Renginio vedančiosios Sigita ir Oksana

Konkurso metu buvo tikrinamos moksleivių žinios apie AIDS, žaidžiamas žaidimas-dėlionė, kurio metu reikėjo iš žodžių skiemenų sudėti žodžius, įvardijančius kelius, kuriais ŽIV virusas neplinta. Sudėtingiausia moksleiviams pasirodė trečioji užduotis – suvaidinti iš anksto paruoštas situacijas, kurių pabaigą reikėjo patiems sugalvoti, t.y. rasti sprendimą, kaip elgtis su šalia gyvenančiu artimu žmogum, sergančiu AIDS. Na, ir pabaigoje visų laukė linksma užduotis – sukurti ketureilį apie kovą prieš AIDS.

Komandos dalyvavo noriai, sirgaliai juos aktyviai palaikė. Geriausias žinias parodė devintos klasės komanda. Sveikiname devintokus!

Aštuntokų komanda

Prasideda susikaupimo laikas – Adventas

Tai laikotarpis, kai kviečiama nebeskubėti, nurimti, pasiruošti ir susikaupimo tyloje naujai išgyventi Kalėdų laikotarpį.

Adventas – krikščionių liturginių metų laikotarpis, kurio apytikrė pradžia – Šv. Andriejaus diena (lapkričio 30 d.), tačiau jis prasideda nuo šiai dienai artimiausio sekmadienio ir tęsiasi apie 4 savaites. Adventas visada baigiasi gruodžio 25 dieną, per Kalėdas.

Lotyniškasis adventus turi lietuviškąją „atėjimo, pradžios“ prasmę. Taigi su adventu prasideda pasninkas – laikas, kai atsisakoma nuo mėsiškų ir pieniškų valgių, siekiama dvasinio tikinčiųjų susilaikymo nuo pasilinksminimų ir kitų pramogų.

Tikintiesiems šis keturių savaičių laukimo ir tylos metas padeda pasiruošti Kūčių nakties paslapčiai ir šviesiai Kalėdų šventei. Per Adventą krikščionys raginami išsikuopti ne tik namus, bet ir savo vidinį pasaulį, pradedant naują gyvenimo etapą.

Uždegęs žvakelę, Advento pradžią mokykloje paskelbė direktorius Sigitas Kažukauskas. Moksleiviai, prisidegę savo žvakeles, su mokytojais nuskubėjo į pamokas. Šį susikaupimo laikotarpį nutarta paskirti apmąstymams, aplinkos tvarkymui, Kalėdų laukimui.

Advento pradžią skelbia mokyklos direktorius Sigitas Kažukauskas

Adventines žvakutes prisidega mokiniai

Matematikos šaly pamatyti tu gali…

Lapkričio 20 dieną mokykloje buvo vykdomas projektas „Apie matematiką linksmai“, skirtas sudominti mokinius matematika, lavinti mokinių kūrybingumą, gilinti darbo grupėje įgūdžius, susipažindinti su matematikos istorija, žymiausiais matematikais. Projektas buvo integruotas su informacinėmis technologijomis, lietuvių kalba, istorija ir daile.

Šeštokų komanda

Penktokai „kovojo“ prieš šeštokus, septintokai sudarė net tris komandas ir varžėsi tarpusavyje, aštuntokų berniukai bandė įveikti mergaites. Nugalėjo draugystė! Mokiniai praturtėjo žiniomis, įgijo daugiau pasitikėjimo savimi, darbo patirties, turėjo galimybę paklausti, padiskutuoti, smagiai pasijuokti.

Renginį organizavo matematikos mokytoja metodininkė Loreta Osokina.

Varžosi septintokai

Sveikos mitybos pamoka

Gydytoja Birutė Čijunskienė

Lapkričio 16 dieną mokykloje sulaukėme svečių iš Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro. Svečiavosi gydytoja Birutė Čijunskienė ir visuomenės sveikatos specialistė Dovilė Narvilaitė.

Gydytoja Birutė Čijunskienė 7-8 klasių mokiniams vedė pamoką apie sveiką mitybą.

Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena

Tarptautinė tolerancijos diena minima nuo 1995 m. UNESCO sprendimu. 1996 m. šią šventę minėti paskatino ir Jungtinių tautų organizacija. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų (alkoholio, narkomanijos) toleranciją. Įvairiose šalyse organizuojami renginiai, skirti ugdyti toleranciją, pakantumą, gebėjimą suprasti kitus, kantrybę.

Šių metų Tolerancijos dienos paminėjimo simboliu pasirinkta T raidė su šūkiu „Tolerancija pasauliui“. Tai reiškia, jog visas mus supantis pasaulis yra įvairus, pilnas spalvų ir veiklos. Kiekvienas iš mūsų supantį pasaulį suvokiame savaip. Tad jį suprasti ir priimti reikia būti tolerantiškam. Kita šio šūkio prasmė, toleruoti visuomenę, kurioje gyvename mes, o taip pat ir kitų valstybių žmonės.

Mokyklos mokinių prezidento rinkimai

Spalio 23 d. (penktadienį) mokykloje vyko mokyklos mokinių prezidento rinkimai.

Pirmoji norą į kandidatus buvo pareiškusi 8-os klasės mokinė Rita Urbonaitė, o po padrąsinimų kandidatuoti panoro ir 7-os klasės mokinė Vilma Ringytė. Iš viso balsavimo teisę turėjo 77 mokiniai, bet balsavo tik 63 5-10 klasių mokiniai.

Rita Urbonaitė surinko 13 balsų, O Vilma Ringytė 50 balsų. Sveikiname 7-os klasės mokinę Vilmą Ringytę tapus mokyklos prezidente!

Patvirtintas naujas mokyklos direktorius

Spalio 22 d. Rietavo savivaldybės taryba patvirtino Sigitą Kažukauską naujuoju Žadvainių pagrindinės mokyklos direktoriumi.

Sigitas Kažukauskas gimė 1973 m. balandžio 17 d. Rietave. 2001 m. Lietuvos kūno kultūros akademijoje įgijo edukologijos bakalauro laipsnį ir kūno kultūros mokytojo kvalifikaciją. Šiuo metu Klaipėdos universitete studijuoja kūno kultūros pedagogikos magistrą.

Sigitas Kažukauskas Žadvainių pagrindinėje mokykloje dirba nuo 2003 m. Jo pagrindinės pareigos – kūno kultūros vyr. mokytojas, be to, turi žmogaus saugos pamokų, vadovauja sporto būreliui. S. Kažukausko parengti mokiniai sėkmingai dalyvauja įvairiose savivaldybės ir respublikinėse varžybose, mokytojas padeda įgyvendinti įvairius projektus. S.Kažukauskas kruopštus, gerbiamas mokinių ir tėvų, atsakingas, pareigingas, komunikabilus, gerai ir greitai įsisavinantis žinias, besidomintis naujovėmis bei savo specialybės pedagogika.

Mokyklos direktorius Sigitas Kažukauskas

Mokytojų dienos šventės akimirkos

Dešimtokė Raimonda "auklėja" priešmokyklinukus

Septintokams pamoką veda dešimtokas Mindaugas

Mokytojų kolektyvas su jaunaisiais padėjėjais dešimtokais Karoliu ir Rolandu