Prasideda susikaupimo laikas – Adventas

Tai laikotarpis, kai kviečiama nebeskubėti, nurimti, pasiruošti ir susikaupimo tyloje naujai išgyventi Kalėdų laikotarpį.

Adventas – krikščionių liturginių metų laikotarpis, kurio apytikrė pradžia – Šv. Andriejaus diena (lapkričio 30 d.), tačiau jis prasideda nuo šiai dienai artimiausio sekmadienio ir tęsiasi apie 4 savaites. Adventas visada baigiasi gruodžio 25 dieną, per Kalėdas.

Lotyniškasis adventus turi lietuviškąją „atėjimo, pradžios“ prasmę. Taigi su adventu prasideda pasninkas – laikas, kai atsisakoma nuo mėsiškų ir pieniškų valgių, siekiama dvasinio tikinčiųjų susilaikymo nuo pasilinksminimų ir kitų pramogų.

Tikintiesiems šis keturių savaičių laukimo ir tylos metas padeda pasiruošti Kūčių nakties paslapčiai ir šviesiai Kalėdų šventei. Per Adventą krikščionys raginami išsikuopti ne tik namus, bet ir savo vidinį pasaulį, pradedant naują gyvenimo etapą.

Uždegęs žvakelę, Advento pradžią mokykloje paskelbė direktorius Sigitas Kažukauskas. Moksleiviai, prisidegę savo žvakeles, su mokytojais nuskubėjo į pamokas. Šį susikaupimo laikotarpį nutarta paskirti apmąstymams, aplinkos tvarkymui, Kalėdų laukimui.

Advento pradžią skelbia mokyklos direktorius Sigitas Kažukauskas

Adventines žvakutes prisidega mokiniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*