Kalėdinio karnavalo akimirkos

Karnavalo šurmulys

Sulaukėme Kalėdų senelio

Priešmokyklinukų vaidinimas seneliui

Antrokų pasirodymas

Linksmosios estafetės

Paukštelių ir žvėrelių globa žiemą

Atėjus žiemai, prisnigus, paspaudus šaltukui, ketvirtokai nutarė, kad jau laikas keliauti į mišką. Dauguma paukštelių ir miško žvėrelių be žmogaus pagalbos sunkiai išgyvena žiemą – po storais sniego patalais sunku susirasti maisto. Taigi, vieną šaltą žiemos rytą ketvirtokai su savo mokytoja Lina Kerpiene išnešė lauktuves miško gyventojams.

Ketvirtokai neša lauktuves miško žvėreliams

Gerumo niekada nebūna per daug…

Ketvirtokų vaidinimas "Dovana tetai Elzei"

Gruodžio 3-ią dieną Žadvainių pagrindinėje mokykloje pamoka prasidėjo B. Lengvenienės eilėraščio „Gerumas“ žodžiais. Tą dieną pamokos buvo neįprastos – mes mokėmės gerumo. Pirma pamoka vyko visoms klasėms kartu salėje. Čia skambėjo eilės apie gerumą, mokiniai diskutavo, kas telpa žodyje ,,gerumas“, žiūrėjome skaidres apie šypsenos galią, 4-os klasės mokiniai suvaidino etiudą „Dovana tetai Elzei“. Per antrą pamoką visos klasės rinkosi ne savo klasėse, o lankė savo pirmąsias mokytojas. Čia visi piešė savo rankų atspaudus, rašė savo vardus, plakatuose rašė gražius žodžius. Šiais darbeliais puošė salę.

Pradinių klasių mokytoja Lina Kerpienė su savo dabartiniais ir buvusiais mokiniais

Bendras darbas suvienijo didelius ir mažus

Kitas dvi pamokas vyresnieji ėjo „į svečius“ pas mažuosius, o kai kurie mažieji lankėsi pas vyresniuosius. Visi draugiškai darė gėlių girliandas, kad papuoštų salės sienas. Smagu buvo stebėti, kaip vyresnieji mokiniai kantriai padeda mažiesiems darant darbelius, o mažieji džiaugiasi vyresniųjų draugija. Visi stengėsi negailėti vienas kitam gero žodžio, šypsenos, patarimo. Gal tokie, rodos, nedideli geri darbeliai ir yra gerumo pradžia?

Gerumo dienos šventę organizavo mokyklos socialinė pedagogė Vida Ringienė, jai talkino technologijų mokytoja Rūta Milienė.

Visų mokinių rankos prisilietė prie gėlių girliandos kūrimo

Adventas – vilties laikas

Advento vainikai papuošė mokyklą

Niūrus ir drėgnas lapkritis užleidžia vietą gruodžiui. Gruodis – Advento mėnuo. Jo ramybė ir susikaupimas veda į didžiausią krikščionių šventę – Kalėdas. Šaltą pirmadienio rytą susirinkę vaikai puošė mokyklos langus Advento vainikais, direktorius Sigitas Kažukauskas uždegė Advento žvakę, pavaduotoja Ilona Monstavičienė priminė moksleiviams Advento tradicijas ir pakvietė visus susitaikyti, stengtis pastebėti šalia esantį žmogų, kuriam reikia pagalbos, užuojautos, gero žodžio, paramos.

Adventas mums duotas tam, kad galėtume dar daug ką nuveikti tobulinat save, augant dvasia, sėjant aplink save rimtį, gėrį, meilę ir grožį, paremtus tikruoju tikėjimu ir viltimi. Vertinkim ir branginkim Laukimo laiką – Adventą.

Prisidegę Advento žvakeles moksleiviai išskubėjo į pamokas

Padėka už dalyvavimą pilietinėje akcijoje „Tolerancijos apyrankė“

Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti vykdantysis direktorius Ronaldas Račinskas dėkoja už renginio „Tolerancijos apyrankė“ organizavimą, skirtą lapkričio 16-ajai – tarptautinei Tolerancijos dienai paminėti. Šiais metais Tolerancijos dieną paminėjo daugiau nei 500 Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų ir ugdymo įstaigų.

Mūsų mokykloje renginį organizavo socialinė pedagogė Vida Ringienė ir technologijų mokytoja Rūta Milienė.

Tolerancijos apyrankės

Balsuokite už savo mokyklos svetainę!

Mūsų mokyklos svetainė dalyvauja 11-ame Lietuvos mokyklų interneto svetainių konkurse, kurį organizuoja VšĮ „Švietimo tinklas“. SMS balsavimu išrenkama nominacija „Tautos svetainė“. Rinkimai prasideda lapkričio 8 d. ir baigiasi gruodžio 12 dieną.

Už mūsų mokyklos svetainę galima balsuoti nuo lapkričio 22 d. iki lapkričio 26 dienos 20:00 val., siunčiant SMS žinutę su tekstu mokykla 18 trumpuoju numeriu 1393. SMS kaina 1 Lt. Iš vieno numerio siųsti galima ne daugiau kaip 5 SMS.

Penkios mokyklų svetainės patenka į FINALĄ.

Prizai finalo nugalėtojams:

  • Nugalėtojui piniginis prizas – 2000 Lt (įsteigė TEO LT, AB);
  • Švietimo informacinių technologijų centras perduos kompiuterinę techniką.

Seniūnijų dienos Žadvainuose

Šiemet Rietavo savivaldybė švenčia dešimties metų veiklos jubiliejų. Jau tradicija tapo kiekvieną rudenį surengti „Seniūnijų dienų“ renginius. Žadvainų kaimo bendruomenė nekantriai laukė svečių iš Rietavo savivaldybės ir ruošėsi iškilmingam koncertui, smagiam pasibuvimui su svečiais. Šventė vyko Žadvainių pagrindinės mokyklos salėje.

Aplankyti Žadvainų kaimo bendruomenę ir visus pasveikinti atvyko Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė, gausus saviveiklininkų būrys.

Šventę pradėjo žadvainiškis Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos mokinys Ovidijus Žilius, kuris sugrojo nuostabų kūrinį Luiso Amstrongo „Koks nuostabus pasaulis“. Muzikinį pasirodymą paruošė ir Žadvainių pagrindinės mokyklos mokytojai ir mokiniai.

Žadvainių pagrindinės mokyklos mokinių ir mokytojų muzikinis pasirodymas

Iš Rietavo meno mokyklos atvykę mokiniai dovanojo susirinkusiems nuostabias melodijas: girdėjome ir svajingą muziką, ir linksmas pjeses, ir klasikinius kūrinius.

Groja Rietavo meno mokyklos akordeonistų ansamblis

Rietavo savivaldybės kultūros centras atsivežė net kelis kolektyvus: žiūrovus linksmino Aldonos Mickuvienės jaunosios šokėjos,  nuostabius muzikinius kūrinius paruošė instrumentinis ansamblis, vadovaujamas kultūros centro direktoriaus Vytauto Kažukausko, visą salę išjudino folklorinis ansamblis „Kadaginis“, jiems pritarė kapela „Subata“.

Rietavo savivaldybės kultūros centro folklorinis ansamblis "Kadaginis"

Pasibaigus koncertui padėkos žodį visiems šventės dalyviams tarė Rietavo savivaldybės meras  Antanas Černeckis. Rietavo kaimiškosios seniūnijos seniūnas Romanas Jurčius kolektyvų vadovams įteikė atminimo dovanėles ir pakvietė visus linksmai šį vakarą pasibūt, pasišokt ir pabendraut.

Pirmokų krikštynos

Pirmokų krikštynos – tradicinė mokyklos šventė, kurią mažiesiems organizuoja ketvirtokai su savo mokytoja.

Pirmokai laukia "krikšto"

Šiemet  pirmokai buvo labai sumanūs: parodė savo programėlę, atliko ketvirtokų parengtas sumanumo, išradingumo, vikrumo bei miklumo užduotis. Ketvirtokai naujai „pakrikštytiems“ pirmokams parodė mini spektaklį „Dovana“ pagal V.Misevičiaus apsakymą.

Šventę organizavo pradinių klasių mokytojos Lina Kerpienė ir Irena Dargevičienė.

Šventės dalyviai - pradinių klasių mokiniai