Mokykloje lankėsi seimo narys

Vasario 24 dieną mūsų mokykloje lankėsi seimo narys Vytautas Gapšys ir Rietavo savivaldybės tarybos narys Artūras Kungys.

Svečiai su mokytojais kalbėjosi apie įvairias šiandienines problemas.

Seimo narys apžiūrėjo mokyklos patalpas, domėjosi mokyklos materialine baze, džiaugėsi, kad mokykla yra kaimo kultūros židinys.

Direktorius S.Kažukauskas, ūkvedė B.Petreikienė, seimo narys V.Gapšys

Mokinių klubo „Išgirsk draugą“ gimtadienis

Klubo "Išgirsk draugą" nariai švenčia 7-ą gimtadienį

Vasario 23 dieną mokinių klubas „Išgirsk draugą“ šventė savo 7-ąjį gimtadienį.

Mokinių klubas įkurtas 2003 m. rugsėjo mėn. Šiuo metu klubą lanko 25 5-10 klasių mokiniai. Klubui ketvirtus metus vadovauja socialinė pedagogė Vida Ringienė.

Klubiečiai organizuoja ir inicijuoja mokyklos renginius, vykdo prevencines programas, dalyvauja mokyklos savivaldoje.

Mūsų nedaug, bet mes daug ką galim

Dešimtokų šimtadienio akimirkos

Dešimtokams liko 100 dienų

Dešimtokų programėlė

Devintokai "tikrino" kiekvieno dešimtoko žinias

Šeštasis tradicinis stalo teniso turnyras

Baigiantis žiemai į Žadvainių pagrindinės mokyklos sporto salę rinkosi buvę ir esami šios mokyklos moksleiviai, kurie mėgsta sportą. Į tradicinį jau šeštąjį stalo teniso turnyrą buvo užsiregistravę beveik 30 dalyvių. Iš įvairių miestų bei miestelių rinkosi buvę moksleiviai. Dalyvių atvyko tikrai gausiai, kas rodo, kad Žadvainiuose stalo tenisas tikrai populiarus.

Dalyviai varžėsi trijose grupėse: vyrų, vaikinų ir merginų. Kiekvienoje grupėje žaidžiančių skaičius buvo nemažas.

Vyrų grupėje 3-ąją vietą iškovojo praėjusių metų turnyro nugalėtojas Rolandas Judeikis. Antroji vieta atiteko Andriui Černeckiui, o nugalėtoju tapo ir pereinamąją taurę iškovojo Algimantas Krajinas.

Vaikinų grupėje 3-ąją vietą iškovojo Kazimieras Stankevičius, antras liko Marius Kalnius, o pirmąją vietą iškovojo Mantas Judeikis.

Merginų grupėje 3-ąją vietą iškovojo Armanda Vinagradovaitė, antra liko Viktorija Judeikytė, o čempione tapo ir pereinamąją taurę iškovojo Rūta Kalniūtė. Pasibaigus kovoms grupėse, sportininkai stojo į kovą mišrių dvejetų varžybose. Čia 3-ąją vietą iškovojo Rūta Siminaitė ir Algimantas Krajinas, antroje vietoje liko Rūta Kalniūtė ir Rolandas Judeikis, o pirmąją vietą iškovojo Viktorija Judeikytė ir Andrius Černeckis.

Varžybų pabaigoje visi prizininkai ir nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais, medaliais ir pereinamosiomis taurėmis. Individualiais prizais buvo apdovanotas jauniausias turnyro dalyvis Marius Kalnius ir vyriausia turnyro dalyvė Stefanija Pabijonienė. Taip pat buvo apdovanoti ir nuolatiniai turnyro dalyviai, kurie nepraleido nė vieno turnyro, tai Rūta Kalniūtė ir Andrius Černeckis.

Gerai praleidę laiką ir smagiai pabendravę prie teniso stalų, sportininkai geros nuotaikos paliko gimtuosius Žadvainius su pažadais kitais metais vėl čia sugrįžti.

Žadvainių pagrindinės mokyklos direktorius Sigitas Kažukauskas

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Tarp daugelio iškilių istorinių datų, ypatingą reikšmę turi 1918 metų vasario 16 diena. Tai Lietuvos Nepriklausomybės diena.Tai visų knygnešių, didvyrių, sukilėlių išsipildymo diena.

Vadovauti nepriklausomos valstybės kūrimui buvo išrinkta 20 žmonių Lietuvos Taryba. Jos pirmininkas Jonas Basanavičius. Susirinkusi ši Taryba ir paskelbė Lietuvos Nepriklausomybę, patvirtino valstybinį himną, vėliavą, herbą. Vasario 18 d. Nepriklausomybės paskelbimo akto tekstas buvo išspausdintas Vokietijos laikraščiuose. Tačiau jis buvo uždraustas. Vasario 19 d. „Lietuvos aido“ 22 – asis numeris su jo tekstu vokiečių valdžios buvo atimtas.

Vasario 16 – osios aktas – tai apsisprendimas turėti savarankiškumą, nepriklausomybę. Vadinasi, nepriklausoma tauta turi savo valstybę, savo valdžią, įstatymus, kariuomenę, gali pati tvarkyti valstybės ir žmonių reikalus.

Viltis atkurti Lietuvos Neprikalusomybę įsižiebė, kai vokiečiams kare sekėsi vis prasčiau, ir tada Lietuvos tautinio sąjūdžio veikėjai suprato, kad išmušė ir Lietuvos laisvės valanda. Taip 1917 m. rugsėjo 18 – 20 dienomis Vilniuje įvyko lietuvių konferencija. Išrinkta Lietuvos Taryba. Nutarta siekti visiškos nepriklausomybės. Ir 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Taryba, pirmininkaujant Jonui Basanavičiui, priėmė nutarimą, kuriuo paskelbė pasauliui, kad Lietuva tampa laisva valstybė.

Pasibaigus karui, prasidėjo lietuvių kovos už laisvę. Kovose žuvo daug lietuvių – savanorių.

Ši Neprikalusomybės diena rodo, kad reikėjo ne tik didžiulio pasiryžimo, bet ir aukų.

Istorijos mokytoja Ramutė Mėčienė

Pradinukų pagalba žvėreliams

Šiemet žiema vaikams – tikras džiaugsmas: daug sniego, spaudžia šaltukas. Tačiau žvėreliams ir paukšteliams žiemos stebuklai tikra bėda. Žvėreliai miške alksta, paukšteliai neturi ko lesti ir prašo vaikų pagalbos.

Pradinių klasių mokytoja Lina Kerpienė su antrokais ir trečiokais organizavo išvyką į žiemos rūpesčių prislėgtą mišką. Mokiniai į mokyklą susirinko nešini duona, bulvių, kruopų, daržovių lauknešėliais. Miškas pas mus čia pat, vaikai čia užsuka ir kitais metų laikais.

Puriame sniege gerai matėsi žvėrelių pėdos, pavyko netgi stirną sutikti. Suruošę „puotą“ miško žvėreliams vaikai linksmi grįžo namo pažadėję ne kartą dar apsilankyti miške.

Trečiokai su savo mokytoja ruošiasi į mišką

Šaltą žiemą žvėreliams reikia maisto