Moksleiviai klausėsi paskaitos apie atliekų tvarkymą

Kovo 26 d. mokykloje lankėsi Rietavo savivaldybės ekologė Jūratė Bitarytė ir UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ Visuomenės informavimo specialistė Daiva Eirošienė.

Ekologė J.Bitarytė moksleiviams pasakojo apie tai, kodėl verta rūšiuoti atliekas ir kaip tai padaryti.

Lektorė D.Eirošienė supažindino moksleivius su Jėrubaičių savartyno vykdoma veikla.

Savaitė be patyčių

Mūsų mokykla prisijungė prie „Vaikų linijos“ skelbtos akcijos „Savaitė be patyčių“. Socialinė pedagogė Vida Ringienė su su mokinių klubo „Išgirsk draugą“ nariais organizavo „Draugiškiausio klasės draugo“ rinkimus. Buvo paskelbtas piešinių konkursas „Šeima – draugiškumo mokykla“. Mokiniai kartu su tėveliais piešė savo šeimas: kaip jie bendrauja, leidžia laisvalaikį. Aktyviausiai konkurse dalyvavo pradinių klasių mokiniai ir priešmokyklinukai. Vyresniųjų klasių mokiniai žiūrėjo ir aptarė filmą „Patyčios“. Su socialine pedagoge mokiniai diskutavo, kas ir kokiais būdais gali sustabdyti patyčias, kaip elgtis tapus patyčių liudininku, kur kreiptis patiriant patyčias. Mokiniams buvo paskelbti nemokami Pagalbos vaikams linijos telefonai. Klasių valandėlių metu buvo diskutuojama kaip konstruktyviai išspręsti konfliktus.

Žemės dienos paminėjimas mūsų mokykloje

Kovo 20 dieną mokiniai rinkosi į mokyklą gerai nusiteikę – žinojo, kad įprastų pamokų nebus. Jau ne vieną dieną visi, mokiniai ir mokytojai, ruošėsi šią dieną skirti Pasaulinės Žemės dienos paminėjimui. Šventę organizavo socialinė pedagogė Vida Ringienė ir mokinių klubas „Išgirsk draugą“. Jiems talkino geografijos mokytoja Asta Grauslienė.

Žemės dienos minėjimas

Pirma pamoka visiems vyko kartu: mokiniai ir mokytojai prisiminė, nuo kada ir kodėl švenčiama Žemės diena, kada ji pradėta švęsti Lietuvoje. Geografijos mokytoja pademonstravo filmą apie vandenį mūsų planetoje – Žemėje. Buvo akcentuota vandens svarba mūsų gyvenime. Mokiniai diskutavo gamtos išsaugojimo klausimais.

Per antrą pamoką vyko užsiėmimai klasėse: moksleiviai leido laikraštį „Žemė – mūsų namai“. Vieni savo laikraščio puslapyje surašė lietuviškas patarles apie Žemę, kiti – savo kūrybos eilėraščius, pamąstymus apie gamtos išsaugojimą, ekologiją. Veiklos užteko visiems moksleiviams: kas rašė, kas piešė, kiti – savo klasę pavasario spalvomis puošė.

Per sekančią pamoką vyko 5-10 klasių mokinių viktorina. Visi klausimai ir linksmos užduotys buvo gamtos tema. Daugiausia žinių turėjo ir išradingiausi buvo dešimtokai.

Viktorinos akimirkos

Mūsų moksleiviai labai judrūs ir sportiški, todėl ilgai ramiai sėdėti negali. Per ketvirtą pamoką savo taiklumą susirinko išbandyti sporto salėje, kur vyko „Krokodilo“ ir „Snaiperio“ varžybos.

Visus smagiai nuteikia vikrumo užduotys

Renginio pabaigoje mokyklos direktorius S.Kažukauskas apdovanojo visus sportinių varžybų nugalėtojus, pavaduotoja I.Monstavičienė dėkojo visiems čia susirinkusiems, norintiems pažinti gamtą, tausoti jos turtus. Renginio organizatorė V.Ringienė pasidžiaugė mokiniais, kurie leido laikraštį, gilino žinias viktorinoje, kvietė visus prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo, nešiukšlinti, aktyviai dalyvauti pavasarį vyksiančiose aplinkos švarinimo akcijose.

Kovo 11-osios paminėjimas

Kovo 10 dieną mokykloje paminėjome Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 20-metį.

Priešmokyklinukai ir pradinių klasių mokiniai, klausydamiesi E.Masytės dainos „Laisvė“ ir A.Mamontovo „Geltona, žalia, raudona“, piešė piešinius, kuriuose išreiškė savo mintis apie tėvynę. Mokinukų darbeliai papuošė koridoriaus sienas.

Mokinių piešinių parodėlė

5-10 klasių mokiniai pasitikrino žinias viktorinoje „Mano Lietuva“. Dalyviams teko „pakeliauti“ atkurtos nepriklausomybės 20-mečio keliu, prisiminti Atkuriamojo Seimo Pirmininką, atkurtos Lietuvos Respublikos prezidentus, dar kartą pakalbėti apie tragiškus sausio 13-osios, liepos 31-osios įvykius.

Viktorinos nugalėtojais tapo 5-oji komanda, kurią sudarė šeštokas Gražvydas Norvaišas, septintokė Vilma Ringytė, 8-os klasės mokinys Sigitas Gedgaudas, devintokas Ernestas Norvaišas ir 10-os klasės mokinys Mantas Venckus.

Renginį organizavo ir vedė direktoriaus pavaduotoja Ilona Monstavičienė.

Viktorinos nugalėtojai