Adventas – vilties laikas

Advento vainikai papuošė mokyklą

Niūrus ir drėgnas lapkritis užleidžia vietą gruodžiui. Gruodis – Advento mėnuo. Jo ramybė ir susikaupimas veda į didžiausią krikščionių šventę – Kalėdas. Šaltą pirmadienio rytą susirinkę vaikai puošė mokyklos langus Advento vainikais, direktorius Sigitas Kažukauskas uždegė Advento žvakę, pavaduotoja Ilona Monstavičienė priminė moksleiviams Advento tradicijas ir pakvietė visus susitaikyti, stengtis pastebėti šalia esantį žmogų, kuriam reikia pagalbos, užuojautos, gero žodžio, paramos.

Adventas mums duotas tam, kad galėtume dar daug ką nuveikti tobulinat save, augant dvasia, sėjant aplink save rimtį, gėrį, meilę ir grožį, paremtus tikruoju tikėjimu ir viltimi. Vertinkim ir branginkim Laukimo laiką – Adventą.

Prisidegę Advento žvakeles moksleiviai išskubėjo į pamokas

Padėka už dalyvavimą pilietinėje akcijoje „Tolerancijos apyrankė“

Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti vykdantysis direktorius Ronaldas Račinskas dėkoja už renginio „Tolerancijos apyrankė“ organizavimą, skirtą lapkričio 16-ajai – tarptautinei Tolerancijos dienai paminėti. Šiais metais Tolerancijos dieną paminėjo daugiau nei 500 Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų ir ugdymo įstaigų.

Mūsų mokykloje renginį organizavo socialinė pedagogė Vida Ringienė ir technologijų mokytoja Rūta Milienė.

Tolerancijos apyrankės

Balsuokite už savo mokyklos svetainę!

Mūsų mokyklos svetainė dalyvauja 11-ame Lietuvos mokyklų interneto svetainių konkurse, kurį organizuoja VšĮ „Švietimo tinklas“. SMS balsavimu išrenkama nominacija „Tautos svetainė“. Rinkimai prasideda lapkričio 8 d. ir baigiasi gruodžio 12 dieną.

Už mūsų mokyklos svetainę galima balsuoti nuo lapkričio 22 d. iki lapkričio 26 dienos 20:00 val., siunčiant SMS žinutę su tekstu mokykla 18 trumpuoju numeriu 1393. SMS kaina 1 Lt. Iš vieno numerio siųsti galima ne daugiau kaip 5 SMS.

Penkios mokyklų svetainės patenka į FINALĄ.

Prizai finalo nugalėtojams:

  • Nugalėtojui piniginis prizas – 2000 Lt (įsteigė TEO LT, AB);
  • Švietimo informacinių technologijų centras perduos kompiuterinę techniką.

Seniūnijų dienos Žadvainuose

Šiemet Rietavo savivaldybė švenčia dešimties metų veiklos jubiliejų. Jau tradicija tapo kiekvieną rudenį surengti „Seniūnijų dienų“ renginius. Žadvainų kaimo bendruomenė nekantriai laukė svečių iš Rietavo savivaldybės ir ruošėsi iškilmingam koncertui, smagiam pasibuvimui su svečiais. Šventė vyko Žadvainių pagrindinės mokyklos salėje.

Aplankyti Žadvainų kaimo bendruomenę ir visus pasveikinti atvyko Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė, gausus saviveiklininkų būrys.

Šventę pradėjo žadvainiškis Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos mokinys Ovidijus Žilius, kuris sugrojo nuostabų kūrinį Luiso Amstrongo „Koks nuostabus pasaulis“. Muzikinį pasirodymą paruošė ir Žadvainių pagrindinės mokyklos mokytojai ir mokiniai.

Žadvainių pagrindinės mokyklos mokinių ir mokytojų muzikinis pasirodymas

Iš Rietavo meno mokyklos atvykę mokiniai dovanojo susirinkusiems nuostabias melodijas: girdėjome ir svajingą muziką, ir linksmas pjeses, ir klasikinius kūrinius.

Groja Rietavo meno mokyklos akordeonistų ansamblis

Rietavo savivaldybės kultūros centras atsivežė net kelis kolektyvus: žiūrovus linksmino Aldonos Mickuvienės jaunosios šokėjos,  nuostabius muzikinius kūrinius paruošė instrumentinis ansamblis, vadovaujamas kultūros centro direktoriaus Vytauto Kažukausko, visą salę išjudino folklorinis ansamblis „Kadaginis“, jiems pritarė kapela „Subata“.

Rietavo savivaldybės kultūros centro folklorinis ansamblis "Kadaginis"

Pasibaigus koncertui padėkos žodį visiems šventės dalyviams tarė Rietavo savivaldybės meras  Antanas Černeckis. Rietavo kaimiškosios seniūnijos seniūnas Romanas Jurčius kolektyvų vadovams įteikė atminimo dovanėles ir pakvietė visus linksmai šį vakarą pasibūt, pasišokt ir pabendraut.

Pirmokų krikštynos

Pirmokų krikštynos – tradicinė mokyklos šventė, kurią mažiesiems organizuoja ketvirtokai su savo mokytoja.

Pirmokai laukia "krikšto"

Šiemet  pirmokai buvo labai sumanūs: parodė savo programėlę, atliko ketvirtokų parengtas sumanumo, išradingumo, vikrumo bei miklumo užduotis. Ketvirtokai naujai „pakrikštytiems“ pirmokams parodė mini spektaklį „Dovana“ pagal V.Misevičiaus apsakymą.

Šventę organizavo pradinių klasių mokytojos Lina Kerpienė ir Irena Dargevičienė.

Šventės dalyviai - pradinių klasių mokiniai

Kvadrato varžybos

Lapkričio 18-ą dieną mūsų mokyklos 5-6 klasių berniukai ir mergaitės bei 3-4 klasių moksleivių komanda dalyvavo Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje surengtose kvadrato varžybose tarp kaimo mokyklų. Puikiai šiose varžybose pasirodė 5-6 klasių mergaičių komanda, kuri užėmė I-ąją vietą ir iškovojo teisę atstovauti Rietavo savivaldybę zoninėse varžybose. Šiek tiek prasčiau sekėsi mūsų mažiesiems ir 5-6 klasių berniukams. Prizinių vietų jie nelaimėjo, bet judrieji žaidimai mūsų mokiniams patinka ir iš varžybų jie grįžo patenkinti. Na, o mergaičių komandai belieka palinkėti sėkmės tolimesnėse kovose.

Komandas varžyboms ruošė kūno kultūros mokytojas Sigitas Kažukauskas.

Tolerancijos diena mokykloje

Tarptautinė istorinio teisingumo komisija jau aštuntus metus inicijuoja Tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimą Lietuvoje. Šiemet ir mūsų mokykla prisijungia prie Tolerancijos dienos paminėjimo – vykdoma pilietinė akcija „Tolerancijos apyrankė“.

Akciją įnicijavo technologijų mokytoja Rūta Milienė ir socialinė pedagogė Vida Ringienė.

Pirmos ir trečios klasių mokiniai

Vyresniųjų klasių mokiniai, vadovaujami mokytojos Rūtos Milienės, darė „Tolerancijos apyrankes“: iš spalvotų siūlų nėrė pyneles, prie jų tvirtino iš popieriaus išlankstytus „marškinėlius“, ant jų rašė paaiškinimą, kas yra tolerancija.

Lapkričio 16-os diena visiems mokiniams ir mokytojams prasidėjo bendra „Tolerancijos pamoka“. Socialinė pedagogė Vida Ringienė paaiškino, kodėl minime šią dieną, ką reiškia žodis „tolerancija“, nurodė netolerancijos pavyzdžių ir pakvietė visus atkreipti dėmesį į egzistuojančias tolerancijos, nepakantumo problemas. Visi mokiniai, mokytojai ir visi mokykloje dirbantys darbuotojai užsirišo „Tolerancijos apyrankes“.

Išleistame informaciniame plakate buvo raginama nepamiršti savitarpio supratimo ne tik Tolerancijos, bet ir kiekvieną dieną.

Šeštokų "tolerancijos" apyrankės

Kroso varžybos

Lapkričio 11 d. mūsų mokyklos sportininkų komanda dalyvavo Rietavo savivaldybės mokyklų mokinių kroso varžybose, kurios vyko Tverų vidurinėje mokykloje.

Varžybose sekėsi puikiai, mūsų jaunieji sportininkai buvo apdovanoti taurėmis ir medaliais. Vaikinų tarpe I-ą vietą užėmė devintokas Kazimieras Stankevičius, II-a vieta atiteko taip pat mūsiškiui dešimtokui Giedriui Kalniui. Mergaičių tarpe savo amžiaus grupėje I-ą vietą užėmė 8 klasės mokinė Greta Kupetytė, II-ą vietą – jos sesė Giedrė Kupetytė. Jauniesiems bėgikams penktokams Viktorijai Urbonaitei ir Modestui Judeikiui buvo įteikti padėkos diplomai.

Mokinius varžyboms ruošė kūno kultūros vyr. mokytojas Sigitas Kažukauskas.

Kroso nugalėtojai