Žadinome obelis iš žiemos miego…

Pradinukai obelis papuošė "obuoliukais"

Sausio 25-oji – Pusiaužiemis. Liaudiški papročiai pataria šią dieną žadinti gamtos gyvastį. Reikia papurtyti apšarmojusias obelis, pabelsti į po sniego kepurėmis snaudžiančius avilius – bitelės tada visu kamuoliu persiris ant kito korio. Per Pusiaužiemį ūkininkas turi pasižiūrėti, ar likę dar pusė pašaro gyvuliams, o šeimininkė – ar užteks rugių duonelei kasdieninei iki vasaros.

Pasidomėję lietuvių papročiais, mūsų mokyklos jaunieji miškininkai kartu su pradinių klasių mokiniais ir mokytojomis ėjo į mokyklos sodą „žadinti“ obelis iš žiemos miego: vaikai purtė obelų šakas, puošė jas popieriniais obuoliukais. Tikime, kad ateinančią vasarą obelys gausiai žydės ir turės daug obuolių.

Pasidomėjome ir orų spėjimu. Nuo seno tikima, kad krituliai sausio 25 dieną lemia prastą javų derlių, o smarkus vėjas pranašauja kažkokius sąmyšius tarp žmonių. Sakoma, koks oras popiet, tokia būsianti ir antroji žiemos pusė.

Moksleiviai "žadino" obelis iš žiemos miego

Atidžiai stebėjome Pusiaužiemio dienos orus ir lauksime, ar pasitvirtins spėjimai. O svarbiausia, kad visi džiaugiamės, kad pusė žiemos praėjo ir jau galime laukti pavasario ženklų.

Miškinikų būrelio vadovė Vida Ringienė

Tradicinis stalo teniso turnyras Žadvainiuose

Stalo teniso turnyro nugalėtojai

Jau tapo tradicija, kad kiekvienais metais sausio mėnesį buvę ir esami Žadvainių pagrindinės mokyklos moksleiviai renkasi į mokykloje organizuojamą kasmetinį stalo teniso turnyrą. Šiemet, kaip ir kasmet, sausio 22 dieną susirinko gausus būrys buvusių moksleivių. Ištraukus burtus, prasidėjo įnirtingos kovos. Sportininkai varžėsi negailėdami jėgų. Daugelis setų vyko taškas į tašką. Sportininkai demonstravo aukšto lygio stalo tenisą.

Susumavus rezultatus moterų grupėje III-ą vietą iškovojo Rima Kontrimaitė, II-ąją vietą – Lina Kučinskaitė ir I-ąją vietą antrus metus iš eilės iškovojo Rūta Kalniutė. Vyrų grupėje III-ą vietą iškovojo Alvydas Stankevičius, II-ąją – Vydas Judeikis ir I-ąją taip pat antrus metus iš eilės iškovojo Algimantas Krajinas.

Pasibaigus asmeninėms, atėjo eilė mišrių dvejetų varžyboms. Čia vyko itin atkaklios kovos. Pasibaigus varžyboms paaiškėjo, kad III-ąją vietą iškovojo Rimos Kontrimaitės ir Alvydo Stankevičiaus dvejetas, II-ąją – Rūtos Kalniutės ir Giedriaus Valaičio pora ir I-ąją vietą – Linos Kučinskaitės ir Vydo Judeikio dvejetas.

Pasibaigus varžyboms visi prizininkai buvo apdovanoti atminimo medaliais, o nugalėtojai – medaliais ir pereinamosiomis taurėmis. Smagiai praleidę laiką su senais draugais, išsidalinę visus prizus, sportininkai su gera nuotaika iškeliavo namo. Dar viena diena praleista mokykloje prie teniso stalų paliko daug gerų prisiminimų. Lauksim buvusių moksleivių ir kitais metais. Tad iki pasimatymo!

Žadvainių pagrindinės mokyklos kūno kultūros vyr. mokytojas Sigitas Kažukauskas

Krepšinio triatlono varžybos

Sausio 21 dieną mūsų mokyklos moksleivių komanda dalyvavo Tverų vidurinėje mokykloje organizuotose krepšinio triatlono varžybose. Tarpusavyje varžėsi Medingėnų ir Žadvainių pagrindinių, Tverų vidurinės, Telšių gimnazijos mokyklų moksleiviai. Sėkmingiausiai iš mūsų komandos narių pasirodė šeštokė Virginija Jonušaitė ir savo amžiaus grupėje užėmė 4 vietą.

Dėkojame Tverų vidurinės mokyklos kūno kultūros mokytojui už kvietimą dalyvauti varžybose. Mums buvo smagu parungtyniauti ir įgyti patirties.

Laisvės gynėjų dienos paminėjimas

Mokyklos languose uždegtos žvakelės - pagarbos ženklas prieš 20 metų žuvusiems už Lietuvos laisvę

Istorijos mokytoja Ramutė Mėčienė primena moksleiviams tragiškus sausio 13-osios įvykius

"Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos..." - prie laužo susirinkę dainuoja moksleiviai

„Krokodilo“ varžybos

Sausio 12 d. Žadvainių pagrindinėje mokykloje vyko tradicinės „Krokodilo“ varžybos. Išmėginti savo rankos taiklumą panoro didelis būrys mokyklos 5-10 klasių moksleivių. Varžybų dalyviai buvo suskirstyti į dvi amžiaus grupes. Kova vyko tarp 5-7 klasių mergaičių ir berniukų ir tarp 8-10 klasių merginų ir vaikinų.

Varžybas organizavo kūno kultūros mokytojas Sigitas Kažukauskas.

Rezultatai 5-7 klasių mergaičių grupėje: I vieta – Gintarė Stončiūtė 6 kl., II vieta – Virginija Jonušaitė 6 kl., III vieta – Viktorija Urbonaitė 5 kl.

Varžosi 5-7 klasių mergaitės

Rezultatai 5-7 klasių berniukų grupėje: I vieta – Deividas Budrys 5 kl., II vieta – Vilius Toleikis 7 kl., III vieta – Gražvydas Norvaišas 7 kl.

Kovai pasiruošę 5-7 klasių berniukai

Rezultatai 8-10 klasių merginų grupėje: I vieta- Reda Grevytė 9 kl., II vieta – Kristina Urbonaitė 9 kl., III vieta – Vilma Ringytė 8 kl.

Prizinių vietų nugalėtojos: Kristina Urbonaitė, Vilma Ringytė, Reda Grevytė

Rezultatai 8-10 klasių vaikinų grupėje: I vieta – Giedrius Kalnius 10 kl., II vieta – Feliksas Dinapas 8 kl., III vieta – Algimantas Norvaišas 10 kl.

8-10 klasių vaikinai pradeda tarpusavio kovą

Kvadrato varžybos

ergaičių komanda: Laura Riekašiūtė, Odeta Milašiūtė, Viktorija Urbonaitė, Gintarė Žvirgždžiūtė, Veronika Švarcaitė, Virginija Jonušaitė, Karolina Norvaišaitė, Audronė Mikalauskaitė. Mokytojas Sigitas Kažukauskas

Sausio 8 d. Tveruose vyko Lietuvos olimpinio festivalio kaimo mokyklų zoninės kvadrato varžybos 5-6 klasių mokinių amžiaus grupėje. Puikiai šiose varžybose pasirodė mūsų mokyklos mergaičių komanda. Mergaitės iškovojo 1-ąją vietą ir pateko į tarpzonines varžybas, kurios vyks vasario 5 d. Komandos treneris – kūno kultūros vyr. mokytojas Sigitas Kažukauskas.

Sveikiname mūsų mergaičių komandą ir linkime sėkmės tarpzoninėse varžybose.