Žemei svarbūs ir maži darbeliai…

Žadvainių pagrindinėje mokykloje jau tapo tradicija paminėti Pasaulinę Žemės dieną. Visi šiai dienai ruošėsi: darė inkilus, ruošė pranešimus apie gamtą, mokėsi dainų ir eilėraščių.

Žemės dienai skirtas renginys prasidėjo linksmomis dainomis

Pirmas dvi pamokas visa mokyklos bendruomenė rinkosi salėje. Visos klasės buvo paruošusios pristatyti pasirinktas temas. Nusprendę, kad Žemę pažinti, mylėti ir saugoti reikia pradėti nuo artimiausios aplinkos, dauguma mokinių pranešimų buvo apie Lietuvos gamtą. Sugiedoję jaunųjų miškininkų himną, susidomėję visi klausė pranešimų. 1-3 klasės mokiniai pasakojo, kokie gyvūnai gyvena Lietuvoje, antrokai žemėlapyje rodė Lietuvos upes, aiškino koks jų ilgis, pro kokias vietoves jos teka. Ketvirtokai vaidino žolėje gyvenančius vabaliukus, kurių vos nepražudė neatsargiai į žolę numestas degantis degtukas. Išsigelbėję ir parodę kaip reikia užgesinti ugnį, „vabaliukai“ nepamiršo visiems paaiškinti apie pavasarį deginamos žolės pavojus ir žalą gamtai. Penktokai priminė, kiek gražių ežerų yra Lietuvoje. Šeštoje klasėje, pasirodo, besantis ne vienas fotografas–mėgėjas. Jie padeklamavo puikius eilėraščius apie gimtinę, iliustruodami juos gražiausiais savo tėviškės vaizdais. Paklausę pradinukų padainuotos dainelės „Graži ponia pelėda“, klausėme vyresniųjų klasių pranešimų. Jie gvildeno temas apie Baltijos jūrą, saugomas Lietuvos teritorijas, mūsų krašto augaliją. Labiausiai visus pradžiugino pačių mažiausiųjų – priešmokyklinukų – pranešimas. Jie pristatė žinomiausius vaistinius augalus ir… vaišino jų arbatomis. Niekas neatsispyrė gervuogių, liepžiedžių, čiobrelių, jonažolių kvapams pasklidus salėje – pasigardžiuodami skanavo medumi pagardintas arbatas.

Apie Baltijos jūrą pasakoja septintokės Veronika ir Sigutė

Po pertraukėlės skambutis vėl pakvietė į salę. Visiems buvo smalsu, ką papasakos į svečius atvykę Žadvainų girininkijos miškininkai – Vilija Rekašienė ir Valentinas Lukošaitis. Buvo įdomu išgirsti apie miškų priežiūrą, medžių amžių. Daug klausimų visiems kilo prakalbus apie inkilėlius. Nemažai inkilėlių buvo padarę mokiniai: kas savarankiškai, kas tėvelių padedami. Išsiaiškinome, kad mūsų mokinių pagaminti inkilėliai beveik visi skirti varnėnams. Svečiai padovanojo kelis inkilus, skirtus mažesniems paukšteliams – zylėms, bukučiams. Svečiams paaiškinus, kaip teisingai padaryti ir iškelti namelius mūsų sparnuočiams, visi ėjome į mokyklos kiemą ir čia esančiuose medžiuose iškėlėme inkilus.

Viešnia iš Žadvainių girininkijos - Vilija Rekašienė

Pirmąjį inkilą įkėlė mokyklos direktorius Sigitas Kažukauskas

Sekančią pamoką visi triūsė klasėse – iš įvairių atliekų ir nereikalingų medžiagų stengėsi sukurti ką nors gražaus parodėlei „Antras daikto gyvenimas“. Gražu buvo pažiūrėti, kaip vaikų rankos plastikinius butelius, medžiagų atraižas, įpakavimų dėžutes ir kitus nereikalingus daiktus pavertė pieštukinėmis, taupyklėmis, žaisliukais. Aštuntos klasės mokinės surengė tikrą madų šou, apsirengusios iš plastmasės, popieriaus, kailio atraižų padarytais rūbais.

Aštuntokės pakvietė į "madų šou"

Paskutinėje pamokoje dalyvavo 5-10 klasių mokiniai. Jie rungėsi viktorinoje: atsakinėjo į klausimus apie gamtą, dėliojo dėliones, minė mįsles, vaidino situacijas. Visiems buvo smagu: ir komandų nariams, ir sirgaliams, aktyviai palaikiusiems savo komandas.

Renginio organizatorė Vida Ringienė veda viktoriną

Socialinė pedagogė, mokinių klubo „Išgirsk draugą“ vadovė Vida Ringienė, organizavusi Žemės dienos renginį, priminė, kad norint išsaugoti gamtinę pusiausvyrą Žemėje, privalome gamtai daryti gerus darbus. Gamtai svarbūs ir reikalingi ne tik dideli darbai, bet ir maži, atrodo nereikšmingi, darbeliai – vandens taupymas, medelio pasodinimas, šiukšlės pakėlimas. Ji kvietė kiekvieną prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Ir tai daryti ne tik šiandien, bet visada. Tai turėtų būti kasdienis darbas, gyvenimo būdas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*