Konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“

Lapkričio 28 dieną ketvirtokai kartu su savo mokytoja Irena Dargevičiene dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuotame konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“, vykusiame Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje. Konkurso metu buvo siekiama propaguoti ugdymo įstaigų bendruomenės sveiką gyvenseną kaip kasdienį gyvenimo būdą, ugdyti vaikų ir mokinių atsakomybę, skatinti juos saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą

Konkurso metu visų komandų nariams reikėjo atsakyti į įvairius klausimus, susijusius su sveikatos gerinimu bei atlikti po praktinę užduotį. Smagiai ir turiningai praleidę laiką bei apdovanoti Visuomenės sveikatos biuro įsteigtomis atminimo dovanėlėmis ir diplomais, ketvirtokai laimingi grįžo namo.

Mūsų ketvirtokų komanda rimtai nusiteikusi laukia užduočių

Gerumo diena

Gerumo diena prasidėjo daina "Pasakų šalis"

Lapkričio 25 dieną mokykloje vyko „Gerumo dienos“ renginys. Nuo pat ryto mokiniai ir mokytojai susirinko salėje. Į svečius atvyko Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos 7b klasės moksleiviai su auklėtoja Jūrate Jonikiene. Gerumo diena prasidėjo linksmomis dainomis bei lyriškais posmais. Savo poeziją skaitė poetė Renata Kuršytė – Lingė, apie gerumą ir naujausias knygutes kalbėjo Rietavo miesto vaikų skyriaus vyriausia bibliotekininkė Roma Durkienė.

Smagiausia klausytis pačių mažiausiųjų mokyklos dainininkų

Svečiai iš L.Ivinskio gimnazijos daug gražių žodžių pasakė bei dovanėlių atvežė

Vyresniųjų klasių mokiniai kartu su svečiais dalyvavo viktorinoje, kurios metu reikėjo atlikti daug bendravimą skatinančių užduočių: kartu sukurti eilėraštį, suvaidinti situaciją, iš duotų žodžių sudėti prasmingą sakinį, sėkmingai „perplaukti“ upę. Nugalėtojų nebuvo, nugalėjo draugystė.

Komandos nariai pasiruošę atlikti užduotis

Parungtyniauti su mokytojais - smagiausia užduotis

Smagiai pasilinksminę ir pasportavę moksleiviai dieną užbaigė kurdami „girliandą“ iš plastikinių butelių.

„Gerumo dienos“ renginį suorganizavo ir pravedė socialinė pedagogė Vida Ringienė, jai talkino muzikos mokytoja Audronė Butkuvienė.

Rudens kroso varžybos

Lapkričio 24 d. mokykloje vyko rudens kroso varžybos. Pas mus svečiavosi sportininkai iš Plungės rajono Stalgėnų ir Klaipėdos rajono Stepono Dariaus pagrindinių mokyklų. 5-7 klasių grupės mergaitės ir berniukai varžėsi 2 km rungtyje. Trečiąją ir antrąją vietas užėmė žadvainiškės Karolina Norvaišaitė bei Viktorija Urbonaitė, o nugalėjo stalgėniškė Deimantė Rutytė. Berniukų grupėje trečią vietą laimėjo žadvainiškis Juranas Ruchi Stonys, antrą – stalgėniškis Kristijonas Rudys, o pirmą – taip pat stalgėniškis Evaldas Baltrimas. 8-10 klasių moksleiviai varžėsi 3 kilometrų distancijoje. Merginų tarpe visas prizines vietas iškovojo žadvainiškės: trečiąją – Rita Urbonaitė, antrąją – Greta Kupetytė, pirmąją – Giedrė Kupetytė. Vaikinų grupėje trečioji vieta skirta stalgėniškiui Martynui Papieviui, antroji – žadvainiškiui Kazimieriui Stankevičiui, o pirmoji – stalgėniškiui Dovydui Šimašiui. Visi prizininkai apdovanoti diplomais ir asmeninėmis dovanėlėmis.

Sportines varžybas organizavo kūno kultūros vyr. mokytojas Sigitas Kažukauskas.

Įspūdžiai iš jaunųjų istorikų konferencijos

Lapkričio 18 d. Tverų vidurinėje mokykloje vyko Rietavo savivaldybės mokyklų jaunųjų istorikų konferencija „Lietuvos auka kelyje į laisvę“. Šioje konferencijoje dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai bei istorijos mokytoja Ramutė Mėčienė. Pranešimą tema „Lietuvos karo lakūnas Juozas Jankauskas – iki mirties tarnavęs Lietuvai“ skaitė 10 kl. mokinė Rita Urbonaitė. Pranešimo tema pasirinkta neatsitiktinai. Lakūnas J.Jankauskas kilęs iš Rietavo apylinkių (Jaupėnų kaimo) yra daug nusipelnęs Lietuvai.

Išklausius visų dalyvių pranešimus, supratome, kiek daug lietuvių ir žydų tautoms teko patirti skaudžių netekčių.

Pranešimą skaito dešimtokė Rita Urbonaitė

Tolerancijos dienos paminėjimas

1995 m.  UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija Lietuvoje kasmet, nuo 2003 metų,  inicijuoja šios dienos minėjimą. Šių metų Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos laivas.

Kiekvieno žmogaus laivas yra ''kitoks'' ir jį plukdome skirtinga kryptimi

Laive, kaip ir gyvenime, susitinka skirtingi žmonės, kurie gali vienas kitam nepatikti, tarp jų gali nebūti bendrų interesų ar simpatijos, bet jie turi plaukti kartu, vienas kitą toleruoti, nes nėra kitos išeities - visi yra viename laive

Išrinkta mokyklos mokinių prezidentė

Spalio 28 d. vykusiuose mokyklos mokinių prezidento rinkimuose laimėjo septintokė Karolina Norvaišaitė. Mergaitė surinko 68% rinkėjų balsų ir nugalėjo konkurentę devintokę Viktoriją Budrytę.

Mokyklos prezidentė Karolina Norvaišaitė