Karnavalo šurmulyje…

Laukdami Kalėdų Senelio mokyklos mažiausieji mokinukai dainavo dainelę „Traukinukas“

Ketvirtokų choras traukė dainelę apie žiogelį

Aštuntokų daina ‘Trys milijonai“

Po visų klasių pasirodymų prasidėjo linksmybės

Labiausiai vaikų lauktas Kalėdų senelis atvyko su dovanomis

Žvarbią dieną mus šildė gerumas

Gerumo dieną gražiais žodžiais ir eilėmis pradėjo mokyklos šeimininkai

Nuo pat ankstyvo trečiadienio ryto Žadvainų pagrindinėje mokykloje jautėsi sujudimas. Pro mokinių šurmulį girdėjosi repetuojamų dainų akordai, eilėraščių nuotrupos. Visi buvo nusiteikę šventiškai. O kaip kitaip? Juk mokykloje švenčiama jau tradicine tapusi Gerumo diena. O šiemet ji skirta duonelei kasdieninei.

Sulaukėme nemažai svečių. Pasidalinti gerumu, pabendrauti atvyko mokinių tėveliai, savivaldybės mokyklų socialinės pedagogės su mokiniais. Smagu buvo klausyti žadvainiškių dainų ir visiems kartu padainuoti. Svečiai iš Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos papasakojo duonos atsiradimo istoriją, ir tuos, kuriems pasisekė įminti mįsles, apdovanojo skaniais ragaišiais. Tverų vidurinės mokyklos mokiniai parodė nuotaikingą vaizdelį apie rugelių auginimą. Svečiai iš Medingėnų duonelę gyrė eilėmis.

Svečiai iš Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos

Mokyklos šeimininkai šiai dienai ruošėsi visą savaitę. Kiekviena klasė rinko mėgstamiausią duonos rūšį ir stengėsi kuo išradingiau ją pristatyti ir pagirti. Vieni patarles apie duonelę įvairiomis kalbomis rinko, kiti plakatus piešė, pasakas sekė, vaidino, eiles skaitė ar net repavo apie duonos vertę. Visus šventės dalyvius išjudino pačių mažiausių – priešmokyklinukų – parodytas žaidimas apie duonelės kepimą. Visi kartu su mažaisiais ,,kepėjais“ ir ,,tešlą minkė“, ir ,,kepaliukus darė“. O labiausiai nenorinčius pajudėti vis dėlto išjudino ketvirtokai, pakvietę į ratelį ,,Maišas yra, grūdai byra“.

Ketvirtokai šventės dalyvius pakvietė į ratelį

Po smagių ratelių ir dainų mokyklos socialinė pedagogė Vida Ringienė, organizavusi šią šventę, visus – svečius ir namiškius – pakvietė pasivaišinti. O vaišių netrūko! Mat kiekviena klasė ruošė patiekalus su duona ir svečiai atvyko su vaišėmis. Visi skanavo patiekalus, džiaugėsi ir stebėjosi, kiek gardžių vaišių galima padaryti iš mūsų kasdieninės duonelės.

Po pertraukėlės visi vėl rinkosi salėje. Keturios komandos varžėsi, kas išradingiau pristatys komandą, įmins mįslę, greičiau atskirs rugių grūdus nuo kviečių. Smagaus juoko visiems sukėlė varžytuvės, kuri komanda greičiau su šaukštu pripildys stiklinę vandens. Atrodytų lengva užduotis, jei vandenį su šaukštu iki stiklinės nereikėtų nešti 10 metrų.

 

Žaidžiant žaidimus, linksminantis, greit prabėgo laikas

Laikas prabėgo greitai. Išsiskyrėme su svečiais, linkėdami vieni kitiems gerumo, adventinės ramybės ir vilties, kad bendravimas ir graži draugystė nenutrūks, o gerumą vieni kitiems dalinsime ne tik šiandien, bet ir kiekvieną ateinančią dieną.

Socialinė pedagogė Vida Ringienė

 

Išvyka į boulingo turnyrą

Mokytojų dienos proga seimo narys Jurgis Razma jau trečius metus iš eilės pakvietė Plungės rajono ir Rietavo savivaldybės mokyklos mokytojus dalyvauti boulingo turnyre. Net 16 komandų rinkosi Plungėje pramogų centre „Porto“. Mūsų mokyklos komanda šiemet dalyvavo pirmą kartą. Žaidimas sekėsi puikiai, mokytojai turėjo galimybę pabendrauti su kolegomis iš kitų mokyklų, pasisemti gerų emocijų.

Mūsų mokytojų komanda puikiai nusiteikusi

Pavaduotoja Ilona Monstavičienė renkasi „taiklesnį“ kamuolį

Sirgaliai triukšmingai reikškė savo emocijas

Mokytojų dienos šventė

Spalio 5 d. švenčiama tarptautinė mokytojų diena

Dešimtokė Viktorija domisi, kaip antrokai ir trečiokai moka skaityti

 

Trečiokams pamoką veda dešimtokė Ligita

Net dvi „mokytojos“ Dovilė ir Reda moko šeštokus lietuvių kalbos

Popietė Rietavo vaikų skyriaus bibliotekoje

Spalio 3 dieną 1-3 klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis svečiavosi Rietavo vaikų skyriaus bibliotekoje. Čia bibliotekininkė Roma Durkienė supažindino vaikus su biblioteka, moksleiviai išklausė paskaitėlę-viktoriną, skirtą muzikos dienai, klausėsi muzikos.
Išvyką į biblioteką organizavo mūsų mokyklos bibliotekininkė B.Mažikienė.

Pradinukai Rietavo vaikų bibliotekoje

Išvyka Į Rietavo muziejų

Rugsėjo 18 dieną Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje vyko renginiai, skirti Europos paveldo dienų paminėjimui. Tema: Vietos dvasia. Oginskių kultūros kelias. Šiame renginyje dalyvavo ir mūsų mokyklos vyresniųjų klasių mokinės, kurias lydėjo istorijos mokytoja Ramutė Mėčienė.

Moksleivės dalyvavo vėliavos pakėlimo ceremonijoje ir 1-oje tarptautinėje konferencijoje, kurioje pasisakė svečiai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Lenkijos, Vokietijos, Baltarusijos. Labiausiai mergaitėms patiko pranešimas apie Rietavą Oginskių valdymo metu, nuotraukose užfiksuotus vaizdus lygino su šiandieniniu miestu.

G.Kupetytė, L.Vaičytė, V.Rutkutė ir S.Pociutė Rietavo muziejaus kiemelyje

Prasideda nauji 2012-2013 mokslo metai

Kiek rugsėjų bebėgtų pro šalį,

Jaudulys nepaliks niekados.

Toks mažytis varpelis, bet gali

Sugrąžint į klases visados…

Šventės vedantieji sveikina mokytojus ir mokinius su naujų mokslo metų pradžia

Šiais mokslo metais mokyklą lankys 117 moksleivių, juos auklės ir įvairių dalykų mokys 17 mokytojų, socialinė pedagogė, logopedė ir 2 bendrabučio auklėtojos. Pirmoje klasėje mokysis 9 pirmokai, jų mokytoja – Algina Gedžiutė.

 

Paskutinis skambutis nuskambėjo dešimtokams

Šiemet Žadvainių pagrindinę mokyklą baigė 9 dešimtokai: (nuotraukoje iš kairės) Rita Urbonaitė, Dovilė Vaišvilaitė, Žygimantas Batavičius, Žydrūnas Asnauskas, Agnė Gailiūtė, Julius Lavrentjevas, Sigitas Gedgaudas, Kristina Urbonaitė, Kazys Stankevičius.

 

Mokyklos vadovai direktorius Sigitas Kažukauskas ir pavaduotoja Ilona Monstavičienė sveikina dešimtokus ir ruošiasi įteikti pagrindinio išsilavinimo pažymėjimus

 

Į Paskutinio skambučio šventę susirinko dešimtokų tėveliai ir mokytojai

 

Šventės metu skambėjo gražūs atsisveikinimo žodžiai ir dainos