Savaitė be patyčių

Kovo 19-25 dienomis dalyvavome „Savaitė be patyčių“ renginiuose, kurių metu moksleiviai mokėsi pagarbos vieni kitiems, draugiško bendravimo ir bendradarbiavimo. Jau pirmadienį kiekviena klasė ant savo durų pasikabino plakatą draugystės tema, trečiadienį visi mokyklos mokiniai ir mokytojai prisijungė prie Lietuvos mokinių parlamento organizuojamos flashmob’e akcijos – sustojo į „gyvą šypseną“, visą savaitę kiekviena klasė kūrė draugystės knygas „Draugystės galia“, savaitės pabaigoje susibūrusios komandos sudalyvavo draugiškose varžytuvėse.

„Savaitė be patyčių“ renginius organizavo socialinė pedagogė Vida Ringienė ir mokinių klubo „Išgirsk draugą“ nariai.

6-10 klasių moksleiviai pristato savo sukurtas draugystės knygas

„Piliečio žadintuvo“ veikla mokykloje

Mokinių grupė, dalyvaujanti projekte „Piliečio žadintuvas“, šią savaitę aktyviai įsijungė į akciją „Savaitė be patyčių“. Projekto dalyviai lankosi klasių valandėlėse ir Forumo teatro metodo pagalba bando išryškinti problemas, aktyvina pačius mokinius pamatyti konfliktus, ieškoti būdų kaip juos spręsti, diskutuoja.

"Piliečio žadintuvo" projektui vadovauja socialinė pedagogė Vida Ringienė

Žemės diena

Pasaulinę žemės dieną šventėme kovo 21 dieną. Geografijos mokytoja Asta Grauslienė suorganizavo renginį, kuriame noriai dalyvavo nuo mažiausio iki didžiausio. Mokytojai per pamokas moksleiviams pasakojo apie mūsų planetą Žemę, kurią būtina globoti, puoselėti, taupyti kiekvieną gėlo vandens lašą, saugoti kiekvieną lopinėlį žalio miško. Moksleiviai piešė piešinius, dalyvavo viktorinose, vaidino, žaidė įvairius žaidimus.

Pradinukai nupiešė rekordinio dydžio piešinį, kuriuo papuošė salės sienas

Mažieji meilę gimtam kraštui, gamtai išreiškė savo rankomis padarytais darbeliais

Vyresniųjų klasių mokiniai savo žinias apie Lietuvą parodė dalyvaudami viktorinoje

Renginio metu moksleiviai vaidino situacijas, kuriose parodė kaip negalima elgtis būnant gamtoje

Devintokai svečiavosi Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje

Kovo 20 dieną mūsų mokyklos devintokai kartu su auklėtoja Rūta Miliene vyko į Rietavo Lauryno Ivinskio gimnaziją, kur dalyvavo žemės dienai skirtame renginyje. Kartu su gimnazistais mūsų moksleiviai klausėsi paskaitos apie atliekų rūšiavimą, dalyvavo draugiškame žaidime „Protų mūšis“, klausėsi gimnazistų „chorų karų“ dainų.

Moksleivius renginyje dalyvauti pakvietė chemijos mokytoja Vaida Katauskienė.

Devintokų komanda rimtai nusiteikę varžyboms "Protų mūšis"

Matematikai šventė skaičiaus Pi dieną

Kovo 14 dieną matematikai ir jų draugai švenčia tarptautinę skaičiaus Pi dieną. Pi diena pradėta švęsti 1989 metais JAV fiziko Larry Shaw iniciatyva. Atsižvelgiant į šios matematinės konstantos išraišką, ją pasiūlyta švęsti kasmet kovo 14 dieną (3,14…), o jei dar tiksliau –  1.59 val.  (3,14159…).

Septintokai susipažino su skaičiumi Pi

Pi yra matematinė konstanta, kuri reiškia apskritimo ilgio ir jo skersmens santykį. Jai žymėti yra naudojama graikiška raidė – π. Pi taip pat yra naudojama daugumoje geometrijos formulių susijusių su apskritimais.

Matematikos mokytoja Loreta Osokina su savo auklėtinių septintokų pagalba mokyklos moksleivius supažindino su skaičiaus Pi atsiradimo istorija

Matematikai sako, kad šis skaičius neturi pabaigos ir vargu, ar kada nors bus apskaičiuota tiksli Pi reikšmė. Daugeliui žinoma Pi reikšmė yra 3,14, tačiau mokslininkai šią reikšmę yra patikslinę daugiau nei milijardu ženklų. Nors viso šio skaičiaus įsiminti neįmanoma, tačiau matematikai bei šio mokslo mėgėjai varžosi, kas daugiau jo reikšmės išmoks mintinai.

Vyresniųjų klasių moksleiviai varžėsi rungtyje - kas daugiau žino skaičiaus Pi skaitmenų po kablelio

 

Nugalėtoju tapo 9 klasės mokinys Marius Kalnius, kuris nesuklydęs parašė 163 skaičiaus Pi skaitmenis po kableliu

Žemesniųjų klasių moksleiviai dalyvavo varžybose „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“

Kovo 13 dieną 4 klasės moksleivių komanda dalyvavo Lietuvos olimpinio festivalio kaimo mokyklų „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybose Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje. Mūsų mokyklos komanda iškovojo III-ą vietą ir į zonines varžybas nepateko. Varžyboms moksleivius ruošė 4 klasės mokytoja Irena Dargevičienė.

Kovo 14 dieną 5-6 klasių komanda, vadovaujama kūno kultūros mokytojo Sigito Kažukausko, analogiškose varžybose iškovojo I-ą vietą ir pateko į zonines varžybas. Linkime komandai sėkmės ir laukiame grįžtančių su pergale!

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos paminėjimas

Kovo 9 dieną mokykloje vyko viktorina, skirta kovo 11-ajai paminėti. Viktorinoje dalyvavo 5-10 klasių mokiniai. Sudarytos trys mokinių komandos: „geltonieji“, „žalieji“ ir „raudonieji“. Pirmiausia komandos dalyvavo istorinių teorinių žinių patikrinime, paskui buvo praktinės užduotys. Nugalėtojų komanda apdovanota padėkos raštais.

Mokykloje buvo išleistas ir stendas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Stendą išleido ir renginį organizavo istorijos mokytoja Ramutė Mėčienė.

Istorijos žinias tikrino trys mišrios 5-10 klasių mokinių komandos

Dešimtokų šimtadienio akimirkos

Dešimtokai ir jų auklėtoja Regina Norgėlienė

Šventės metu dešimtokams reikėjo atlikti daug sudėtingų užduočių: Sigitas ruošiasi tarkuoti buroką

Devintokai nori patikrinti, ar Rita moka išmaišyti duoną

Kam pavyks "pamelžti" karvę?