Matematikai šventė skaičiaus Pi dieną

Kovo 14 dieną matematikai ir jų draugai švenčia tarptautinę skaičiaus Pi dieną. Pi diena pradėta švęsti 1989 metais JAV fiziko Larry Shaw iniciatyva. Atsižvelgiant į šios matematinės konstantos išraišką, ją pasiūlyta švęsti kasmet kovo 14 dieną (3,14…), o jei dar tiksliau –  1.59 val.  (3,14159…).

Septintokai susipažino su skaičiumi Pi

Pi yra matematinė konstanta, kuri reiškia apskritimo ilgio ir jo skersmens santykį. Jai žymėti yra naudojama graikiška raidė – π. Pi taip pat yra naudojama daugumoje geometrijos formulių susijusių su apskritimais.

Matematikos mokytoja Loreta Osokina su savo auklėtinių septintokų pagalba mokyklos moksleivius supažindino su skaičiaus Pi atsiradimo istorija

Matematikai sako, kad šis skaičius neturi pabaigos ir vargu, ar kada nors bus apskaičiuota tiksli Pi reikšmė. Daugeliui žinoma Pi reikšmė yra 3,14, tačiau mokslininkai šią reikšmę yra patikslinę daugiau nei milijardu ženklų. Nors viso šio skaičiaus įsiminti neįmanoma, tačiau matematikai bei šio mokslo mėgėjai varžosi, kas daugiau jo reikšmės išmoks mintinai.

Vyresniųjų klasių moksleiviai varžėsi rungtyje - kas daugiau žino skaičiaus Pi skaitmenų po kablelio

 

Nugalėtoju tapo 9 klasės mokinys Marius Kalnius, kuris nesuklydęs parašė 163 skaičiaus Pi skaitmenis po kableliu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*