Jaunieji sportininkai dalyvavo pavasario kroso varžybose

Šių metų balandžio 27d. mūsų mokyklos sportininkai dalyvavo Tverų vidurinėje mokykloje vykusiose pavasario kroso varžybose. 5-7 klasių tarpe pirmąją vietą iškovojo mūsiškis Juranas Stonys. Vyresniųjų moksleivių mergaičių grupėje devintokė Giedrė Kupetytė iškovojo I-ąją vietą,  berniukų tarpe I-oji vieta atiteko dešimtokui Kazimierui Stankevičiui, o devintokas Vladas Riekašius iškovojo garbingą III-ią vietą. Linkime jauniesiems sportininkams ir toliau džiuginti mus gerais rezultatais. Moksleivius varžyboms ruošia kūno kultūros mokytojas Sigitas Kažukauskas.

Varžybų dalyviai ir kūno kultūros mokytojas Sigitas Kažukauskas

Išvyka į Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešąją biblioteką

Balandžio 25 d. devintos klasės mokiniai kartu su mokyklos bibliotekininke Birute Mažikiene bei lietuvių kalbos mokytoja Regina Norgėliene vyko į Rietavo savivaldybės viešąją biblioteką, kur vyko atvirų durų diena „Internete būk atsargus“.

Bibliotekos direktorė Nijolė Krajinienė supažindino mokinius su bibliotekos fondu, patalpomis ir mokymo kambariu, kur vyksta mokymai, kaip naudotis internetu bei atlikti įvairias elektronines operacijas.

Bibliotekos direktorė Nijolė Krajinienė supažindina moksleivius su bibliotekoje teikiamomis paslaugomis

Mokinius sudomino teikiamos paslaugos internetu, naujausi leidiniai ir skaitykloje pateikti žurnalai.

"Čia mums patinka" - nutarė devintokės Jurgita ir Toma

Dešimtokai lankėsi profesinio rengimo centre

Balandžio 18 dieną mūsų mokyklos dešimtokai lankėsi Tauragės profesinio rengimo centro Pajūrio skyriuje. Pajūrio skyriaus vedėjas Virgilijus Martinkus supažindino su stojimo ir  mokymosi sąlygomis, mokykloje įgyjamomis specialybėmis. Moksleiviai žiūrėjo filmuotus siužetus iš mokyklos gyvenimo –  apie mokymąsi, gamybinę veiklą, šventes, renginius,  apžiūrėjo mokyklą, apsilankė bendrojo lavinimo kabinetuose, mokyklos kraštotyros muziejuje.

Moksleiviai domėjosi technikos priežiūros verslo darbuotojo specialybe

Išvyka į Lietuvos Respublikos Seimą

Balandžio 17 dienos ankstų rytą Žadvainių pagrindinės mokyklos mokiniai ir juos lydintys mokytojai išsiruošė į Vilnių. Visus ekskursijos dalyvius iki Plungės geležinkelio stoties atvežė UAB „Plungės lagūnos“ autobusas. Kelionė prasidėjo įspūdingai, kadangi nė vienas mokinys nebuvo važiavęs su traukiniu, tai su nekantrumu laukė, kada pasirodys traukinys.

Atvažiavus į Vilniaus geležinkelio stotį, ekskursijos dalyvius pasitiko Seimo nario Jurgio Razmos patikėtinė Rūta Petrauskienė ir palydėjo į pirmąjį lankytiną objektą – Pinigų muziejų. Čia visi galėjo pamatyti, kaip saugomi pinigai, kaip jie sunaikinami, moksleiviai galėjo savarankiškai nusikalti suvenyrinę plokštelę, pasisverti ant specialių svarstyklių ir sužinoti, kiek jie kainuotų, jei būtų auksiniai, platininiai ar sidabriniai.

Moksleiviai Pinigų muziejuje

Vėliau visi atvyko į Seimą. Moksleivius sudomino tai, kad, norint patekti į vidų, reikia atlikti kai kuriuos formalumus: pateikti asmens dokumentą, praeiti patikrinimo punktą. Seime mokiniai galėjo stebėti posėdį, susitiko su Seimo nariu Jurgiu Razma, kuris ir organizavo šią kelionę, aplankė Kovo 11-osios posėdžių salę. Su įdomumu klausėsi pasakojimo apie Seimo rūmus.

Lietuvos Respublikos Seime, Kovo 11-osios salėje

Po skanių pietų Seimo valgykloje, kelionė tęsėsi Vilniaus senamiestyje. Žemesniųjų klasių mokinius gidė pakvietė apsilankyti Gedimino pilyje, vėliau jie prisijungė prie vyresniųjų, kurie tuo metu apžiūrinėjo Katedros požemius. Čia moksleiviai išgirdo apie garsius Lietuvos žmones ir jų šeimos narius, palaidotus po katedros grindimis įruoštose kriptose.

Pavakary vėl visi sugūžėjo į geležinkelio stotį. Iš čia prasidėjo kelionė namo. Grįžo visi kupini įspūdžių, gražių prisiminimų.

Ekskursijos dalyviai

Už tai, kad mokiniai nemokamai traukiniu pasiekė Vilnių ir grįžo atgal, kad pabuvojo Seime, papietavo bei aplankė Pinigų muziejų, Gedimino pilį ir Katedros požemius, nuoširdus ačiū Seimo nariui Jurgiui Razmai bei jo patarėjai Rūtai Petrauskienei.

Mokytoja Regina Norgėlienė