Išvyka į Lietuvos Respublikos Seimą

Balandžio 17 dienos ankstų rytą Žadvainių pagrindinės mokyklos mokiniai ir juos lydintys mokytojai išsiruošė į Vilnių. Visus ekskursijos dalyvius iki Plungės geležinkelio stoties atvežė UAB „Plungės lagūnos“ autobusas. Kelionė prasidėjo įspūdingai, kadangi nė vienas mokinys nebuvo važiavęs su traukiniu, tai su nekantrumu laukė, kada pasirodys traukinys.

Atvažiavus į Vilniaus geležinkelio stotį, ekskursijos dalyvius pasitiko Seimo nario Jurgio Razmos patikėtinė Rūta Petrauskienė ir palydėjo į pirmąjį lankytiną objektą – Pinigų muziejų. Čia visi galėjo pamatyti, kaip saugomi pinigai, kaip jie sunaikinami, moksleiviai galėjo savarankiškai nusikalti suvenyrinę plokštelę, pasisverti ant specialių svarstyklių ir sužinoti, kiek jie kainuotų, jei būtų auksiniai, platininiai ar sidabriniai.

Moksleiviai Pinigų muziejuje

Vėliau visi atvyko į Seimą. Moksleivius sudomino tai, kad, norint patekti į vidų, reikia atlikti kai kuriuos formalumus: pateikti asmens dokumentą, praeiti patikrinimo punktą. Seime mokiniai galėjo stebėti posėdį, susitiko su Seimo nariu Jurgiu Razma, kuris ir organizavo šią kelionę, aplankė Kovo 11-osios posėdžių salę. Su įdomumu klausėsi pasakojimo apie Seimo rūmus.

Lietuvos Respublikos Seime, Kovo 11-osios salėje

Po skanių pietų Seimo valgykloje, kelionė tęsėsi Vilniaus senamiestyje. Žemesniųjų klasių mokinius gidė pakvietė apsilankyti Gedimino pilyje, vėliau jie prisijungė prie vyresniųjų, kurie tuo metu apžiūrinėjo Katedros požemius. Čia moksleiviai išgirdo apie garsius Lietuvos žmones ir jų šeimos narius, palaidotus po katedros grindimis įruoštose kriptose.

Pavakary vėl visi sugūžėjo į geležinkelio stotį. Iš čia prasidėjo kelionė namo. Grįžo visi kupini įspūdžių, gražių prisiminimų.

Ekskursijos dalyviai

Už tai, kad mokiniai nemokamai traukiniu pasiekė Vilnių ir grįžo atgal, kad pabuvojo Seime, papietavo bei aplankė Pinigų muziejų, Gedimino pilį ir Katedros požemius, nuoširdus ačiū Seimo nariui Jurgiui Razmai bei jo patarėjai Rūtai Petrauskienei.

Mokytoja Regina Norgėlienė

Vienas komentaras įrašui “Išvyka į Lietuvos Respublikos Seimą”

  1. Aušra parašė:

    Labai gražios nuotraukos is Vilniaus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*