Karnavalo šurmulyje…

Laukdami Kalėdų Senelio mokyklos mažiausieji mokinukai dainavo dainelę „Traukinukas“

Ketvirtokų choras traukė dainelę apie žiogelį

Aštuntokų daina ‘Trys milijonai“

Po visų klasių pasirodymų prasidėjo linksmybės

Labiausiai vaikų lauktas Kalėdų senelis atvyko su dovanomis

Žvarbią dieną mus šildė gerumas

Gerumo dieną gražiais žodžiais ir eilėmis pradėjo mokyklos šeimininkai

Nuo pat ankstyvo trečiadienio ryto Žadvainų pagrindinėje mokykloje jautėsi sujudimas. Pro mokinių šurmulį girdėjosi repetuojamų dainų akordai, eilėraščių nuotrupos. Visi buvo nusiteikę šventiškai. O kaip kitaip? Juk mokykloje švenčiama jau tradicine tapusi Gerumo diena. O šiemet ji skirta duonelei kasdieninei.

Sulaukėme nemažai svečių. Pasidalinti gerumu, pabendrauti atvyko mokinių tėveliai, savivaldybės mokyklų socialinės pedagogės su mokiniais. Smagu buvo klausyti žadvainiškių dainų ir visiems kartu padainuoti. Svečiai iš Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos papasakojo duonos atsiradimo istoriją, ir tuos, kuriems pasisekė įminti mįsles, apdovanojo skaniais ragaišiais. Tverų vidurinės mokyklos mokiniai parodė nuotaikingą vaizdelį apie rugelių auginimą. Svečiai iš Medingėnų duonelę gyrė eilėmis.

Svečiai iš Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos

Mokyklos šeimininkai šiai dienai ruošėsi visą savaitę. Kiekviena klasė rinko mėgstamiausią duonos rūšį ir stengėsi kuo išradingiau ją pristatyti ir pagirti. Vieni patarles apie duonelę įvairiomis kalbomis rinko, kiti plakatus piešė, pasakas sekė, vaidino, eiles skaitė ar net repavo apie duonos vertę. Visus šventės dalyvius išjudino pačių mažiausių – priešmokyklinukų – parodytas žaidimas apie duonelės kepimą. Visi kartu su mažaisiais ,,kepėjais“ ir ,,tešlą minkė“, ir ,,kepaliukus darė“. O labiausiai nenorinčius pajudėti vis dėlto išjudino ketvirtokai, pakvietę į ratelį ,,Maišas yra, grūdai byra“.

Ketvirtokai šventės dalyvius pakvietė į ratelį

Po smagių ratelių ir dainų mokyklos socialinė pedagogė Vida Ringienė, organizavusi šią šventę, visus – svečius ir namiškius – pakvietė pasivaišinti. O vaišių netrūko! Mat kiekviena klasė ruošė patiekalus su duona ir svečiai atvyko su vaišėmis. Visi skanavo patiekalus, džiaugėsi ir stebėjosi, kiek gardžių vaišių galima padaryti iš mūsų kasdieninės duonelės.

Po pertraukėlės visi vėl rinkosi salėje. Keturios komandos varžėsi, kas išradingiau pristatys komandą, įmins mįslę, greičiau atskirs rugių grūdus nuo kviečių. Smagaus juoko visiems sukėlė varžytuvės, kuri komanda greičiau su šaukštu pripildys stiklinę vandens. Atrodytų lengva užduotis, jei vandenį su šaukštu iki stiklinės nereikėtų nešti 10 metrų.

 

Žaidžiant žaidimus, linksminantis, greit prabėgo laikas

Laikas prabėgo greitai. Išsiskyrėme su svečiais, linkėdami vieni kitiems gerumo, adventinės ramybės ir vilties, kad bendravimas ir graži draugystė nenutrūks, o gerumą vieni kitiems dalinsime ne tik šiandien, bet ir kiekvieną ateinančią dieną.

Socialinė pedagogė Vida Ringienė