Svečiuose – L.Ivinskio gimnazijos ketvirtokai

Balandžio 24 dieną svečiavosi Lauryno Ivinskio gimnazijos 4a klasės mokiniai. Jie mūsų pradinukams parodė nuotaikingą spektakliuką ,,Pelių mūšis“. Šio spektaklio režisierė mokytoja Birutė Butkuvienė. Esame jiems labai dėkingi, kad jau trečius metus mus pradžiugina savo pasirodymais.

Picture 033

„Pelių mūšis“

Išvyka į Šiaulių Šokolado muziejų

Balandžio 6-osios rytą būrelis Žadvainių pagrindinės mokyklos 4-10 klasių mokinių išsiruošė į kelionę. Tikslas – aplankyti Šiauliuose „Šokolado muziejų“ bei Kryžių kalną.

Atvykę į Šiaulius, pirmiausia pasukome į „Šokolado muziejų“, kur mūsų laukęs gidas supažindino su kakavos pupelės istorija: nuo augančios ant kakavmedžio iki kol ji pavirsta saldžia šokolado plytele. Pirmiausia kakavmedžiai, iš kurių gaunamos kakavos pupelės augo tropiniuose Lotynų ir Vidurio Amerikos miškuose. Actekai šventai tikėjo, kad kakavos sėklos į žemę atkeliavo tiesiai iš rojaus. Kakavos gėrimas, kuris buvo smarkiai suplakamas, ir geriamos tik putos buvo vadinamas „Dievų maistu“. Ilgus metus kakavos pupelės buvo naudojamos vietoj pinigų. Sakoma, kad garsusis actekų imperatorius Montesuma turėjo net 40 tūkstančių kakavos maišų.

XVI amžiuje, kada skystas šokoladas buvo pagardintas cukrumi, jį pamėgo ir europiečiai (ispanai). Tada kakava pasklido Europos turtuolių namuose kaip prabangus gėrimas. Na, o 1886 metais šokoladas pradėtas gaminti Lietuvoje, Vilniuje, o 1913 m –  ir Šiauliuose, Gricevičiaus saldainių fabrike.

Po įdomios geografijos bei istorijos pamokos mūsų laukė praktinė pamoka, kurioje bandėme pasidaryti šokoladinių saldainių. Ne tik darėme, bet ir ragavome, vieni kitiems patarinėjome. Įspūdžių buvo daug…

???????????????????????????????

Ekskursija po Šokolado muziejų

Po kvapnaus ir saldaus pusdienio patraukėme link Jurgaičių (Domantų) piliakalnio, į Kryžių kalną. Nors sniego buvo daug, bet vaikščioti po Kryžių kalną buvo įdomu. Ieškojome rietaviškių pastatytų kryžių. Savo kryželį irgi palikome tame didingame kalne, palikome tikėdami, kad galime būti geresni, nuoširdesni. Visi susirinkome prie popiežiaus Jono Pauliaus II kryžiaus, kuris buvo pastatytas 1993 metais popiežiui besilankant Lietuvoje. Iškalti žodžiai kryžiuje dar kartą mus privertė susimąstyti apie žmogaus paskirtį žemėje.

Na, o tada sėdome į autobusą ir pajudėjome link namų.

Ilona Monstavičienė

???????????????????????????????

Prie Kryžiaus kalno