Nuo pirmadienio prasidės „Sveikatingumo pertraukų savaitė“

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras rugsėjo – spalio mėn. Lietuvos mokyklose inicijuoja akciją ,,Sveikatingumo pertraukų savaitė”. Akcijos tikslas – atkreipti mokyklų bendruomenių (ypač mokinių) dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti atsipalaiduoti po protinio darbo.

Spalio 6-10 dienomis socialinė pedagogė Vida Ringienė kviečia prisijungti mūsų mokyklą prie akcijos ,,Sveikatingumo pertraukų savaitė”. Ateinančią savaitę kiekvieną dieną per pertrauką po 4 pamokų visa mokyklos bendruomenė kviečiama jungtis į sveikatinimo veiklą.

Programa

PIRMADIENIS –  JUDĖJIMO DIENA

Po 4 pamokų visi renkamės mokyklos kieme (jei nelis) arba sporto salėje (jei lis) bendrai mankštai ir šokiui.  Išeidami iš klasės nepamirškime atidaryti langų, kad išvėdintume kabinetus.

ANTRADIENIS –  VANDENS GALIOS  DIENA

Po 4 pamokų visi renkamės mokyklos kieme (jei nelis) arba sporto salėje (jei lis). Kiekviena klasė pasiruošia pristatyti (pristatymo formą renkatės pasitelkdami savo išradingumą) po 5-6 sakinius informacijos apie vandenį:

Priešmokyklinė grupė – lietaus vanduo;

2-3 klasė – geriamas vanduo;

5 klasė – vandens kiekis žmogaus organizme;

8 klasė – vandens funkcijos žmogaus organizme;

9 klasė – vandens svarba žmogaus asmens higienoje;

10 klasė – vandens išteklių tausojimas;

6 – 7 klasės – organizuoja arbatų degustaciją.

TREČIADIENIS –  VAISIŲ, DARŽOVIŲ DIENA

Po 4 pamokų visi renkamės mokyklos kieme (jei nelis) arba sporto salėje (jei lis). Kiekvienas mokinys atsineša po 1-ą vaisių ar daržovę – būtinai kruopščiai nuplautą. Kiekviena klasė A4 lape nupiešia  pasirinktą daržovę ar vaisių ir užrašo sukurtą eilėraštuką (ketureilį) apie tos daržovės ar vaisiaus naudą organizmui. Pertraukos metu skaitysime  sukurtus eilėraštukus ir valgysime vaisius ir daržoves.

KETVIRTADIENIS –  ASMENS HIGIENOS  DIENA

Po 4 pamokų visi renkamės mokyklos kieme (jei nelis) arba sporto salėje (jei lis). Kiekviena klasė pasiruošia pristatyti (pristatymo formą renkatės pasitelkdami savo išradingumą):

1-4 klasės – dantų priežiūros priemonės;

2-3 klasės – teisingas dantų valymas;

5 klasė – plaukų priežiūra;

6 klasė – rankų higiena;

7 klasė – atlikto tyrimo pristatymas;

8 klasė – rūbų priežiūra;

9 klasė – kūno higiena;

10 klasė – aplinkos (mokymosi, darbo) higiena.

Prisistatymai trumpi – 2-3 minutės.

 

PENKTADIENIS –  TYLOS DIENA

Po 1-oas, 2-os, 3-os pamokos stengiamės kuo tyliau būti per pertraukas. O bendrauti galime tyliai kalbėdami arba gestų ir mimikos pagalba. Pajauskime tylą!!!

Po skambučio iš 4-os pamokos kiekviena klasė stengiasi kuo tyliau ateiti į sporto salę. Klasės, kuri sugebės tą dieną būti tyliausia, laukia siurprizas. Salėje užbaigsime akciją ,,Sveikatingumo pertraukų savaitė“ bendrai atliekama daina.

GEROS NUOTAIKOS, ŠYPSENŲ IR JUOKO!

Juokas slopina įtampą, nes jis yra poilsis. (Aristotelis)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*