Kalėdinio karnavalo akimirkos

Picture 009

Picture 025

Picture 032

Picture 035

Picture 050

Picture 061

Picture 088

 

Gerumo diena

Kaip atrodytų pamoka, jei ją vestų dizaineris, medikas, ekologas, girininkas ar meras? ,,Nieko keista, bet įdomu“, – atsakytų Žadvainių pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai. Būtent tokios pamokos mokykloje vyko vieną gruodžio penktadienį. Socialinės pedagogės Vidos Ringienės organizuota tradicinė Gerumo diena šiemet buvo skirta įvairioms profesijoms. Pakvietę į svečius įvairių profesijų atstovus, norėjome išgirsti, ne tik apie profesijos specialisto galimybę nuveikti gerus darbus, bet ir sužinoti, ar atliekant savo darbą, netyko korupcijos pavojus.

Per pirmą pamoką kiekviena klasė plakatuose vaizdavo įvairias profesijas, rašė, kokias savybes privalo turėti žmogus, norėdamas tapti geru tos profesijos specialistu. Kabinetų duris mokiniai papuošė popieriniais paukščiais, ant kurių kiekvienas galėjo parašyti savo svajonių profesiją.

Picture 006

Mokinių svajonių profesijos

Antra pamoka buvo skirta pažinčiai su dizaineriu, pedagogu, verslininku Tomu Danilevičiumi. Svečias papasakojo, kaip jam sekėsi sukurti savo verslą, apie rengiamus projektus. Įdomu buvo žiūrėti filmuką apie menininko antram gyvenimui prikeltą vandens bokštą Plungėje.

Picture 012

Verslininkas Tomas Danilevičius

Sekančią pamoką mūsų laukė susitikimas su medike ir ekologe. Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centro palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus slaugos administratorė  Birutė Jankauskienė papasakojo apie nelengvą slaugytojų darbą, slaugytojų profesijos atsiradimo istoriją. Mokiniai, suvaidinę situaciją, prašė medikės pakomentuoti, kokias klientų problemas tenka spręsti darbe. Padėkoję medikei, visi žiūrėjome mokinių vaidinamą vaizdelį apie šiukšlintojus. Aptarti ir papasakoti kiek realybėje būna tokių situacijų pakvietėme Rietavo savivaldybės ekologę Vestą Kuskytę. Išgirdome ne tik pasakojimą, bet žiūrėjome filmuką apie šiukšlių rūšiavimą, sprendėme įdomias užduotis, diskutavome. Pamokos laikas tirpte ištirpo.

Picture 014

Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centro palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus slaugos administratorė Birutė Jankauskienė

Picture 020

Rietavo savivaldybės ekologė Vesta Kuskytė

Ketvirta ir penkta pamokos buvo ne mažiau įdomios nei pirmosios. Nekantraudami išgirsti apie miškiniko profesiją, pakvietėme buvusį mūsų mokyklos mokinį, Plungės girininkijos girininką Algimantą Krajiną. Girininkas papasakojo ne tik apie girininko darbą, kaip namus Kalėdoms pasipuošti neskriaudžiant eglučių, bet ir apie savo pomėgius – paukščių stebėjimą ir stalo teniso žaidimą. Nepamiršom pasidomėti, kaip miškinikams sekasi susitvarkyti su piktavaliais gamtos skriaudėjais. Padėkoję žemiečiui, suklusome, ką apie savo darbą mums papasakos savivaldybės meras Antanas Černeckis. Išgirdome svečio abejonių ir svarstymų kelią, kuris atvedė iki fiziko profesijos. Meras pabrėžė, kad nesvarbu, ar tu profesorius, gydytojas ar kaminkrėtys, jei savo darbą atlieki sąžiningai, dorai, būsi žmonėms reikalingas ir jų gerbiamas. Ir padrąsino mokinius, kad kiekvienas gali tapti tuo, kuo nori, tik reikia didelio noro ir kasdienio darbo siekiant savo tikslo.

Picture 021

Plungės girininkijos girininkas Algimantas Krajinas

Picture 023

Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis

Išlydėję svečius, vyresniųjų klasių mokiniai rinkosi į viktoriną, kurią organizavo mokytoja Ramutė Mėčienė. Mokiniai atliko įvairias užduotis, susijusias su korupcijos problema. Nugalėtojų nebuvo, tiesiog kiekvienas džiaugėsi papildęs savo žinių kraitį naujomis mintimis, pamąstymais. Išsiskirstėme kiek pavargę nuo naujų žinių ir įspūdžių gausos, bet tikrai turtingesni.

Esame labia dėkingi svečiams už puikias netradicines pamokas.

 

Žadvainių pagrindinės mokyklos vyr. socialinė  pedagogė Vida Ringienė

Literatūros popietė K. Donelaičio metams paminėti

Gruodžio 2 d. po pamokų lietuvių kalbos mokytoja Lina Černeckienė sukvietė vyresniųjų klasių mokinius į literatūros popietę K. Donelaičio metams paminėti. Su poeto, lietuvių grožinės literatūros pradininko, kunigo Kristijono Donelaičio gyvenimu supažindino mokytoja, o poeto kūrinių ištraukas skaitė mokiniai.

Picture 034

Renginio organizatorė mokytoja Lina Černeckienė pasakoja apie poeto, lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio gyvenimą

Picture 035

Penktokai Arvydas Urbonas, Liana Budrytė, Deimantas Judeikis ir Živilė Asnauskaitė skaito Kristijono Donelaičio poemos „Metai“ ištraukas

Pirmokų krikštynos

Gruodžio 1-ąją mokykloje vyko pirmokų krikštynos. Mažieji turėjo atlikti keletą užduočių, kurias jiems paruošė ketvirtokai. Pirmokai rodė savo sugebėjimus: šoko, dainavo, žaidė žaidimus. Šventė baigėsi visų pradinukų bendru žaidimu „Kanapyčia“. Nuo šiol mūsų pirmokėliai – pilnateisiai Žadvainių pagrindinės mokyklos mokiniai.

Šventę organizavo pradinių klasių mokytoja Lina Kerpienė.

Picture 022

Štai kokius išbandymus ištvėrė pirmokai

Picture 030

Pirmokas Gabijus labai norėjo saldainio:)

Picture 033

Pirmokai prisiekė būti dorais, mandagiais ir kūrybingais mokiniais

Adventinis rytmetys

Gruodžio 1-osios rytmetys prasidėjo adventiniu renginiu, kurio metu pradinių klasių mokytoja Stasė Vaičekauskaitė su savo mokiniais  palinkėjo visiems sėti aplink save rimtį, gėrį, meilę ir grožį, paremtus tikruoju tikėjimu ir viltimi, nes Adventas – laukimo ir susikaupimo, gerų darbų metas.

Picture 002

Antrokai ir trečiokai papasakojo apie Advento vainiko kilmę bei Advento žvakių reikšmes