Karnavalo akimirkos

mok 023

mok 030

Pirmokų ir antrokų programa

mok 038

Trečiokų ir ketvirtokų pasirodymas

mok 062

mok 051

Aštuntokai organizuoja žaidimą

mok 071

Devintokų Kalėdinė daina

mok 081

mok 086

Žadvainiškiai – pirmieji!

Gruodžio 12 dieną Plungės rajone, Šateikiuose, įvyko zoninės pradinių klasių kvadrato varžybos.

Šateikių pagrindinės mokyklos pradinukų komanda ir mokytojai laukė atvykstančių varžovų. Džiugiai, kovingai nusiteikusi atvyko komanda iš Kretingos rajono Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos. Rietavo savivaldybei atstovavo Žadvainių pagrindinės mokyklos pradinukų komanda. Visi buvo žvalūs, linksmi ir nusiteikę laimėti.

Vyko labai kovingos, azartiškos varžybos. Po įnirtingų kovų Kūlupėnų pradinukams atiteko III-ioji vieta. Dar atkaklesnė kova vyko dėl pirmos ir antros vietos. Po labai įtemptos kovos su Šateikių pagrindinės mokyklos komanda sėkmė lydėjo žadvainiškius. Žadvainių pagrindinės mokyklos pradinukų komanda iškovojo I-ąją vietą ir įgijo teisę dalyvauti tarpzoninėse kvadrato varžybose.

Palinkėkime sėkmės Viltei Švarcaitei, Kamilei Urbonaitei, Kamilei Andrijauskaitei, Kamilei Stončiūtei, Modestui Asnauskui, Ignui Liutkui, Mantui Liūliui, Dovilei Kasparavičiūtei, Aurimui Norkui ir juos ruošusiai mokytojai Stasei Vaičekauskaitei.

Nugalėtojų komanda

Nugalėtojų komanda su mokytoja Stase Vaičekauskaite ir direktoriumi Sigitu Kažukausku.

Vyresniųjų klasių mokinių išvyka į Roshen konditerijos fabriką

Gruodžio 11 dieną vyresniųjų klasių mokiniai vyko į ekskursiją po Roshen konditerijos fabriką. Ekskursija prasidėjo nuo „kino salės“, kur ekskursijos vadovė papasakojo apie Roshen korporacijos susikūrimą, šokolado ir saldainių rūšis ir konditerio profesiją. Mokiniai žiūrėjo kino filmą „Šokolado fabrikas“, kuris supažindino su konditerinių gaminių gamybą ir fabriko veikla. Ekskursijos metu mokiniai vaikščiojo po gamybines patalpas ir savo akimis pamatė kaip gaminami įvairūs karameliniai saldainiai. Vėliau mokiniai galėjo patys pasijusti konditeriais ir pasigaminti savo rankų darbo ledinuką. Iš fabriko mokiniai išvyko susižavėję konditerio profesija.

DSCF9432+

Pasiruošę žiūrėti kino filmą „Šokolado fabrikas“

DSCF9473+

Vyksta saldainių gamybos procesas

DSCF9467+

Mokinių rankomis pagaminti ledinukai

DSCF9398+

Ekskursija po Klaipėdos senamiestį

Projektas „Aš, tėtis ir mama – mūsų sportinė, sveika šeima“ įvykdytas!

Šiemet, nuo rugsėjo 21 dienos iki gruodžio 10 dienos, mūsų mokykloje buvo vykdomas projektas „Aš, tėtis ir mama – mūsų sportinė, sveika šeima“. Finansavimas šiam projektui buvo gautas iš Rietavo savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos.

Projekte dalyvavo Žadvainių pagrindinės mokyklos 35 vaikai, priešmokyklinio ugdymo auklėtiniai ir 1- 4 klasių mokiniai.

Projekto tikslas:

  • Ugdyti vertybines nuostatas per sportinę veiklą, keičiant mitybos įpročius.

Uždaviniai:

  • Suteikti vaikams deramą laisvalaikio užimtumą, pasirūpinti jų sveikata keičiant mitybos įpročius;
  • Skatinti tėvus kartu su vaikais įdomiai ir turiningai leisti laisvalaikį;
  • Ugdyti dėmesingumą, teisingumą, gražius tėvų ir vaikų tarpusavio santykius.

Projektinę veiklą su vaikais pradėjome paskelbę mokykloje „Obuolio“ dieną, kuri tęsėsi pusantros svaitės.

mok 349

Per tą laiką išmokome mankštelę:

„Pu pu pu pu pu

Kopetėlėm aš lipu,

Storą šaką aš pasieksiu,

Skanų obuolį nurėkšiu.

Pu pu pu pu pu

O dabar žemyn lipu,

Kai nulipsiu, atsisėsiu

Ir į šaką pažiūrėsiu.

Pu pu pu pu pu

Kabo saulė po lapu.“

Užrašėme obuolių pyragų receptus, kuriuos kepa mamos.

mok 289

Piešėme, taškavome piešinukus su obuoliukais.

mok 354

Skanavome obuolius. Panaši buvo ir „ Morkos“ diena.

DSCF5376

Smagiausia buvo susibėgti pertraukų metu į sporto salę per „ Muzikos ir judesio“ dienas, kur šokome, mankštinomės pagal Flinto „Piratų dainelę“. Čia mus judėti į muzikos taktą mokino penktokė Donata Švarcaitė.

mok 392

Savo jėgas išbandėme ir pasivaržėme  šaškių ir domino turnyruose, azartą pajutome lenktyniaudami estafečių metu.

Nepamirštas buvo ir kvadratas: mūsų ketvirtokai buvo išvykę į Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinę mokyklą, kur sužaidė draugiškas varžybas ir laimėjo. Valio…

DSCF5436

Šilti ir jaukūs pasisėdėjimai buvo per „Vaistinių žolelių“ dienas. Išragavome raudonėlių, mėtų, melisų, liepžiedžių, čiobrelių, svarainių arbatas.

DSCF5431

Vietoj cukraus skanavome medų.

Nustebino savo žinių gausa ketvirtokai, jie tikrai žino, kaip gyventi sveikiau. Beliko tik kad ir mažais žingsneliais žengti savo sveikatos gerinimo takeliu.

mok 463

Viską vainikavo sportinė šventė „Aš, tėtis ir mama – mūsų sportinė, sveika šeima“ į kurią pakvietėme tėvelius, senelius, mažesnius broliukus ir sesutes. Žibėjo vaikų akys džiaugsmu kai su jais estafetėse, žaidimuose dalyvavo tėveliai.

mok 499

mok 512

Siūlome visiems smagų žaidimą „ Kengūrų futbolas“. Žaidimui reikalingi siūlai, žirklės, kamuolys ir bet kokios priemonės (pvz:. kėgliai) vartams pažymėti. Žaisti gali nuo 4 iki visų norinčių, svarbu, kad būtų lyginis dalyvių skaičius. Žaidėjai suskirstomi į dvi komandas, vartininkų nereikia. Žaidėjams siūlu surišamos kojos, žaidžiame šokinėdami suglaustomis kojomis. Išsiaiškiname, kuri komanda į kuriuos vartus spirs ir tada pradedame žaidimą. Oi, kiek bus juoko.

Laukiami projekto rezultatai buvo:

  • Išmokti kažką keisti – keičiant save.
  • Priimti iššūkius, naujus išbandymus, naują patirtį, nes taip gali tobulėti, stiprėti fiziškai.

Manau, kad to įgyvendinant šį projektą buvo pasiekta.

Projekto koordinatorė pavaduotoja ugdymui Ilona Monstavičienė

Kas savaitę po pasakaitę

Gruodžio mėnuo prasidėjo pasakomis, skirtomis mūsų mažiesiems. Mokyklos bibliotekos vedėja Birūtė Mažikienė organizavo pasakų savaitę „Kas savaitę po pasakaitę“. Mažieji su didžiuliu susidomėjimu klausėsi pasakų, kurias jiems skaitė vyresnieji mokiniai, mokytojai, mokyklos darbuotojai.

Pasakų rytmetį pradėjo bibliotekos vedėja Birūtė Mažikienė, pakviesdama mažuosius į pasakų šalį.

Mažieji klausytojai išgirdo P.Mašioto pasakėlių apie gyvūnus, kurias skaitė mokyklos direktorius Sigitas Kažukauskas, socialinė pedagogė Vida Ringienė, sekretorė Birutė Petreikienė.

DSC01637

Pirmokams ir antrokams pasaką skaito direktorius Sigitas Kažukauskas

DSC01634

Trečiokams ir ketvirtokams pasaką seka socialinė pedagogė Vida Ringienė

Lietuvių liaudies pasakas mažiesiems klausytojams skaitė priešmokyklinuko Valduko mama Lina Milašienė, bendrabučio auklytė Regina Jurgaitienė, dešimtokai – Karolis Vaičekauskas, Viktorija Urbonaitė ir Veronika Švarcaitė.

DSC01618

Priešmokyklinukams pasaką skaito Valduko mama Lina Milašienė

DSC01619

Dešimtokė Veronika Švarcaitė seka pasaką pirmokams ir trečiokams

Už įdomias pasakas mažieji liko dėkingi skaitovams, ir organizatorei, bibliotekos vedėjai Birūtei Mažikienei.

Sveikuolių sveikuoliai

Gruodžio 10 dieną mūsų mokyklos trys komandos –  priešmokyklinukų, ketvirtokų ir jungtinė 7-8 klasių dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuotame konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“. Konkursas vyko Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje.

Rietavo savivaldybės mokyklų komandos dalyvavo įvairiose rungtyse. Visos trys mūsų komandos buvo paruošusios prisistatymus, dalyvavo įvairiose sportinėse estafetėse, sprendė logines užduotis apie sveiką gyvenseną. Savo žinias apie sveikatą pasitikrino komandas lydėjusios mokytojos Ilona Monstavičienė, Stasė Vaičekauskaitė ir socialinė pedagogė Vida Ringienė.

mok 442

Konkursui pasiruošusios priešmokyklinukų ir ketvirtokų komandos su mokytoja Stase Vaičekauskaite

Priešmokyklinukų komandai atstovavo Roma Kromelytė, Austėja Lubytė, Eneida Rusteikaitė, Arminas Budrys. Ketvirtokų garbę gynė Kamilė Andrijauskaitė, Viltė Švarcaitė, Kamilė Stončiūtė, Raminta Lavrentjevaitė ir Kamilė Urbonaitė. Vyresniųjų 7-8 klasių komandoje „sveikuolių sveikuoliai“ buvo Monika Judeikytė Daina Budrytė Osvaldas Grėbliūnas, Gvidas Norvaišas ir Mantas Razmas.

mok 437

Ketvirtokai stojo prie starto linijos

mok 445

7-8 klasių komandos prisistatymas

Nors prizinės vietos neiškovojo nė viena komanda, bet smagu buvo pasportuoti, pasisemti žinių apie sveiką gyvenseną. Visi dalyviai buvo apdovanoti dovanėlėmis.

mok 439

Už dalyvavimą konkurse priešmokyklinukai gavo dovanų

Pradinukai varžėsi zoninėse kvadrato varžybose

Gruodžio 5 dieną mūsų mokyklos pradinukų kvadrato komanda vyko į Šilalę, kur Dariaus ir Girėno progimnazijoje vyko zoninės kvadrato varžybos. Mūsų pradinukų komanda užėmė trečią vietą. Mokinius į varžybas lydėjo mokytoja Stasė Vaičekauskaitė ir direktorius Sigitas Kažukauskas.

kvadratas

Pradinukų kvadrato komanda su mokytoja Stase Vaičekauskaite ir mokyklos direktoriumi Sigitu Kažukausku

Advento pradžios šventė

Adventas – prieškalėdinis susikaupimo laikotarpis.Tai rimties ir susikaupimo laikotarpis belaukiant didžiosios metų šventės –  Šventų Kalėdų.

Lapkričio 30-osios rytą trečiokai ir ketvirtokai su mokytoja Stase Vaičekauskaite ir muzikos mokytoja Audrone Butkuviene sukvietė visus mokinius ir mokytojus į Advento vainiko įžiebimo šventę, kuri paskelbė advento pradžią. Mokiniai papasakojo apie keturių žvakių reikšmę, priminė, kad adventas – tai ne linksmybių metas, o laikas, kai turime pasiruošti Kristaus atėjimui į šį pasaulį, giedojo Kalėdines giesmes.

adventas

Advento vainiko įžiebimo šventė