Mokyklos bendruomenė prisijungė prie ,,Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2015“

Kovo 23-29 dienomis ,,Vaikų linija“ inicijavo ,,Veiksmo savaitę“ , kurios metu norima atkreipti dėmesį į draugišką bendravimą, konfliktų sprendimo būdus, informaciją apie pagalbą patiriant patyčias. Vyresnieji mokiniai globojo mažesnius piešiant plakatus, ant rankų atspaudų rašė informaciją, kur galimą kreiptis patiriant patyčias. Buvo išleistas stendas, kviečiantis draugiškai bendrauti, prisiimti atsakomybę už savo elgesį ir jo pasekmes. Mokykloje akciją inicijavo socialinė pedagogė Vida Ringienė.

19 006

Vaikų rytmetys Rietavo I. Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje

???????????????????????????????

Pradinukų išvyka į Rietavo I. Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrių.

Kovo 27 dieną mūsų mokyklos pradinukai, lydimi bibliotekininkės Birūtės Mažikienės ir mokytojos Staselės Vaičikauskaitės, lankėsi Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje. Čia mokinių laukė vyr. bibliotekininkė Roma Durkienė, kuri vaikams papasakojo apie teatro tradicijas Lietuvoje ir teatro dienų renginius Rietave.  Bibliotekininkė taip pat priminė, kad artėja pasaulinė vaikų knygos diena, bei  kalbėjo apie knygelės ir teatro ryšį. Rytmečio metu buvo skaitomos vaikiškos knygelės, o vaikai bandė parodyti savo aktorinius sugebėjimus: jie akimirkai buvo virtę medžiais, gėlėmis, paukščiais, žvėreliais. Rytmetys praėjo labai smagiai. Vaikai pažadėjo skaityti daugiau knygelių.

???????????????????????????????

Bibliotekininkės R. Durkienės pamokos: vaidiname teatrą.

 

Velykų belaukiant

19 065

19 072

19 078

Renginys „Draugai – Jėga“

Mokinių klubas „Išgirsk draugą“ kovo 26 dieną pakvietė mokinius dalyvauti komandinėse varžybose „Draugai – Jėga“. Keturios mokinių komandos varžėsi trijose rungtyse. Pirmoje rungtyje „Atspėk dainą“ dalyviams buvo pateikti keturi skirtingi garso išrašai, kuriuos turėjo įminti komandos draugai. Antroje „Pasakyk, kas čia yra“ – tikrinome dalyvių sugebėjimą užrištomis akimis atpažinti daiktus. Paskutiniojoje rungtyje, protų mūšyje, komandos atsakinėjo į sporto srities klausimus, prisiminė lietuvių patarles, skaičiavo žodžiuose raides ir iš fotografijų atpažino mokyklos įvairias vietas. Geriausiai pasirodė ketvirtoji komanda: Deimantas Judeikis 5 kl., Arnoldas Švarcas6 kl., Gabrielė Grėbliūnaitė 7 kl. ir  Modestas Lavrentjevas 8 kl.

Renginį organizavo mokinių klubo „Išgirsk draugą“ vadovė mokytoja Lina Černeckienė.

19 049

„Krokodilo“ varžybos

19 001

Žemesniųjų klasių mergaičių komanda pasiruošusi startui.

Kovo 24 dieną po pamokų vyko jau tradicija tapusios „Krokodilo“ varžybos. Varžėsi keturios komandos. Mažesniųjų mergaičių grupėje III-ą vietą iškovojo šeštokė Ovidija Jašinskaitė, II-ą vietą – trečiokė Viltė Švarcaitė, o nugalėjo ketvirtokė Donata Švarcaitė. Žemesniųjų klasių berniukų grupėje III-ą vietą iškovojo šeštokas Kazys Asnauskas, II-ą vietą – septintokas Osvaldas Grėbliūnas, o nugalėjo šeštokas Arnoldas Švarcas.

19 009

Prasideda kova tarp 4-7 klasių berniukų.

Vyresniųjų mergaičių grupėje III-ą vietą iškovojo devintokė Viktorija Urbonaitė, II-ą vietą – dešimtokė Gintarė Stončiūtė, o garbingiausia I-a vieta atiteko dešimtokei Virginijai Jonušaitei. Vyresnių klasių berniukų grupėje III vietoje liko devintokas Karolis Vaičekauskas, II vieta atiteko devintokui Modestui Judeikiui, o I-ą vietą iškovojo dešimtokas Mantas Milius.

19 014

Dėl prizinių vietų kaunasi 10-okės Gintarė Stončiūtė ir Virginija Jonušaitė bei 9-okė Viktorija Urbonaitė.

Visi varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais. Varžybas organizavo kūno kultūros mokytojas Sigitas Kažukauskas.

19 031

Diplomu apdovanojamas 8-10 klasių vaikinų grupėje nugalėjęs dešimtokas Mantas Milius.

Mažosios daininkės dalyvavo konkurse „Augu su daina“

Kovo 20 dieną Rietavo kultūros centre vykusiame Rietavo krašto vaikų ir moksleivių dainininkų konkurse „Augu su daina“ dalyvavo ir mūsų mokyklos priešmokyklinio ugdymo mergaičių vokalinis ansamblis. Mergaitės padainavo tris daineles „Ežio namai“, „Kumelėlė“ ir „Dudučių dainelė“. Kompetetinga komisija pasidžiaugė ansamblio pasirodymu, padėkojo mokytojoms Audronei Butkuvienei ir Ilonai Monstavičienei už mergaičių paruošimą konkursui bei puikų repertuaro parinkimą.

dainininkes1

Priešmokyklinio ugdymo mergaičių vokalinis ansamblis

 

Žemės dienai skirtas renginys

Kovo 20 dieną minima pasaulinė Žemės diena. Šiai dienai paminėti Žadvainių pagrindinėje mokykloje vyko renginys. Tam buvo skirtos net kelios pamokos. Per vieną pamoką vyko viktorina, skirta gamtos pažinimui. Dalyvavo komandos po 3 mokinius iš 5 – 10 klasių. Kiekvieną komandą sudarė skirtingų klasių mokiniai, tuo rodydami pagarbą, draugiškumą, gebėjimą bendrauti.

Kitą pamoką visos mokyklos mokiniai žiūrėjo filmą apie Lietuvos gamtą ir paukščius. Stebėjome Saulės užtemimą.

???????????????????????????????

Žemės dienai skirtas renginys prasidėjo viktorina, skirta pažinti savo gimtą kraštą, augmeniją bei gyvūniją.

Trečią pamoką piešėme. Čia vėl buvo prisimintas draugiškumas, pagarba  ne tik žodžiais, bet ir darbais, todėl ieškoti sutarimo ir bendrus piešinius turėjo piešti vyresnių klasių mokiniai su mažesnių klasių mokiniais. Piešinio temą reikėjo išsitraukti burtų keliu. Temos buvo tokios: „Pasaulis ir aš“, Aš noriu gyventi“, Neuždek“.

???????????????????????????????

„Pasaulis ir aš“ – taip pavadintas dešimtokų ir priešmokyklinukų bendras piešinys.

???????????????????????????????

Devintokai ir penktokai dar tik aptaria savo būsimą piešinį.

???????????????????????????????

Gamtos saugojimo tema atsispindėjo septintokų ir antrokų piešinyje.

???????????????????????????????

Mokinių piešiniai papuošė mokyklos koridorius.

Ketvirtą pamoką mokiniai buvo supažindinti su paukščių žiedavimu Ventės rage. Tuo tikslu buvo parodyta filmuota medžiaga.

Renginį, skirtą Žemės dienos paminėjimui, organizavo ir pravedė geografijos mokytoja Ramutė Mėčienė

Kovo 11-osios paminėjimas

19 032

Gyva visų Žadvainių pagrindinės mokyklos mokinių ir mokytojų vėliava.

 

19 042

Gražiausius žodžius Lietuvai skyrė pirmokai ir ketvirtokai.

 

19 047