Vyresniųjų klasių mokinių išvyka į Rietavo muziejų

Spalio 23 dieną 8 ir 10 klasės mokiniai kartu su auklėtojomis Vida Ringiene ir Genovaite Jonušiene vyko į Rietavo Oginskių kultūros muziejų, kuriame susipažino su Oginskių gyvenimo istorija, klausėsi polonezo ,,Atsisveikinimas su tėvyne“, apžiūrėjo čia veikiančią parodą.

DSCF5400

8-os ir 10-os klasių moksleiviai muziejuje

Po to visi ėjo į Rietavo kultūros centrą, kur čia esančiuose stenduose ieškojo informacijos apie Oginskius, sprendė kryžiažodžius.

DSCF5403

Edukacinė paroda „Mykolas Kleopas Oginskis (1765–1833)“, skirta M. K. Oginskio jubiliejui

Penktokams ir šeštokams istorijos pamoka vyko muziejuje

Spalio 16 d.  5 ir 6 klasės mokiniai apsilankė Rietavo Oginskių kultūros muziejuje. Mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje, skirtoje daugiau sužinoti apie Oginskius Rietave. Čia buvo apžiūrėti stendai, išklausyta Oginskių gyvenimo istorija Rietave, spręsti kryžiažodžiai. Gauta ir dovanų – skirtukų knygoms, bei mokyklos bibliotekai  leidinių „M. K. Oginskio priesakai sūnui“.

Aplankėme parodą, kurioje eksponuojami Baltarusijoje pagamintos lėlės, vaizduojančios Oginskių giminės žmones.

Edukacinė programą vedė muziejaus darbuotoja A. Gečienė.

DSCF5358

Bibiotekininkė B.Mažikienė (kairėje) ir istorijos mokytoja R.Mėčienė (dešinėje)su 5 ir 6 klasių mokiniais lankėsi Oginskių kultūros istorijos muziejuje

DSCF5365

Parodoje eksponuojamos Baltarusijoje pagamintos lėlės, vaizduojančios Oginskių giminės žmones

Aplankėme Rietavo vaikų skyriaus biblioteką. Čia bibliotekininkė R. Durkienė pasakojo, kad spalio 16 dieną yra minima Mažosios Lietuvos genocido diena. Čia mokiniai išklausė Mažosios Lietuvos svarbą Lietuvos išlikimui, kultūrai, apie čia gyvenusius iškilius žmones. Buvome pavaišinti saldainiais.

Mokiniams pažintinę – edukacinę išvyką organizavo mokyklos bibliotekininkė Birūtė Mažikienė ir 5 – 6 klasės auklėtoja Ramutė Mėčienė.

DSCF5374

Moksleiviai Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros  skyriuje. Čia apie Mažosios lietuvos genocidą bei apie iškiliausias asmenybes  vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė R.Durkienė.

 

Mokyklos prezidento rinkimai

Mokinių klubas „Išgirsk draugą“ spalio 15d. surengė mokyklos prezidento rinkimus. Kandidatuoti į mokyklos prezidentus norą pareiškė dvi septintokės Dovilė Jurkutė ir Monika Judeikytė. Mokyklos prezidente tapo Monika Judeikytė nugalėjusi 16 balsų persvara klasiokę Dovilę Jurkutę.

Mokyklos prezidentei Monikai linkime sėkmės, ryžto, užsispyrimo ir daug kūrybinių idėjų!

monika

Mokyklos prezidentė Monika Judeikytė

Moksleiviai trispalvėmis juostelėmis apjuosė mokyklą

Jau kelias savaites moksleiviai ruošėsi renginiui: pripinti tiek juostelių, kad jas surišus, pakaktų apjuosti mokyklą. Septintokai iš anksto apskaičiavo mokyklos teritorijos perimetrą. Technologijų mokytoja Rūta Milienė suorganizavo trispalvių juostelių pynimą. Saulėtą spalio 15-osios dieną visi moksleiviai išėjo į kiemą, rišo virvelių galus ir rikiavosi į eilutę. Taip sumanyta paminėti LR Seimo paskelbtus 2015-uosius Etnografinių regionų metais.

00

Dešimtokai padeda surišti virveles priešmokyklinukams

05

Į darbą įsitraukia visi mokyklos mokytojai ir darbuotojai. Mokyklos ūkvedė Birutė Petreikienė ir buhalterė Dovilė Šarkauskaitė atsakingos už virvelės išmatavimą

03

Devintokė Gintarė Žvirgždžiūtė visas virveles suvijo į vieną didžiulį kamuolį

02

Visų renginio dalyvių vardai papuošė spalvingą siūlų kamuolį

04

Bendras virvelių ilgis – 331,8 m.

 

Septintokų išvyka į Oginskių kultūros istorijos muziejų

Spalio 14 dieną 7-os klasės mokiniai su auklėtoja Rūta Miliene vyko į Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejų, kur vyko edukacinė pamoka „Rietavo dvaro sodybos kultūros paveldas“.

Moksleiviai aplankė veikiančią parodą Rietavo skvere, vaikščiojo Oginskių istoriniais takais. Atėję į muziejų, dėjo dėlionę iš įsimintinų vietų.

mok 004

Moksleiviai parke prie paminklo Oginskiams

mok 014

Prie Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus

 

mok 013

Smagus užsiėmimas: dėlionė

 

Mokytojų dienos šventės akimirkos

DSCF5266

Spalio 5 dieną mokytojų pareigas „perėmė“ dešimtokai: Veronika, Kamilė, Viktorija, Deividas ir Modestas

 

DSCF5243

Kol mokiniams pamokas vedė dešimtokai, salėje susirinkę mokytojai „relaksavosi“, mankštinosi, atlikinėjo linksmas užduotis

 

DSCF8941+

1-okams ir 2-okams pamokas vedė dešimtokė Veronika Švarcaitė

 

DSCF8924+

Dešimtokas Karolis Vaičekauskas septintokus mokė istorijos

 

Rudens kroso varžybos

Baigiantis rugsėjui mokykloje tradiciškai vyksta rudens kroso „Auksinis ruduo“ varžybos. Šiemet į varžybas moksleiviai susirinko saulėtą spalio 1 dieną. Pirmiausia varžėsi patys mažiausieji – pradinukai. Mergaičių tarpe III vietą iškovojo Kamilė Stončiūtė, II vietą – Dovilė Kasparavičiūtė, o pirma atbėgo Viltė Švarcaitė. Berniukų tarpe III vieta atiteko Aurimui Norkui, II vieta – Romui Romanovui, o nugalėjo Mantas Liūlys.

mok 326

Startui ruošiasi pradinukai

mok 345

Pradinių klasių kroso varžybų nugalėtojai

5-7 klasių tarpe tarp mergaičių III vietą iškovojo Giedrė Zimkutė, II – Monika Judeikytė, o pirma atbėgo Donata Švarcaitė. Berniukų tarpę III vieta atiteko Deividui Dičpetriui, II – Matui Brazui, o I vieta – Nerijui Raukčiui.

mok 363

Prie starto linijos sustojo 5-7 klasių mergaitės

8- 10 klasių mergaičių grupėje III vietą iškovojo Indrė Liatukaitė, II vietą – Veronika Švarcaitė, o neaplenkiama buvo ir I vietą iškovojo Viktorija Urbonaitė. Berniukų tarpe III garbinąa vietą iškovojo Modestas Judeikis, II vieta atiteko Osvaldui Grėbliūnui, o I vieta – Dovydui Jociui.

mok 384

8-10 klasių mergaičių tarpe į priekį veržiasi Viktorija Urbonaitė

mok 396

8-10 klasių berniukai tuoj išbandys savo jėgas

mok 433

5-10 klasių kroso varžybų nugalėtojai

Varžybas organizavo kūno kultūros vyr. mokytojas Augustas Šlimas.