Advento pradžios šventė

Adventas – prieškalėdinis susikaupimo laikotarpis.Tai rimties ir susikaupimo laikotarpis belaukiant didžiosios metų šventės –  Šventų Kalėdų.

Lapkričio 30-osios rytą trečiokai ir ketvirtokai su mokytoja Stase Vaičekauskaite ir muzikos mokytoja Audrone Butkuviene sukvietė visus mokinius ir mokytojus į Advento vainiko įžiebimo šventę, kuri paskelbė advento pradžią. Mokiniai papasakojo apie keturių žvakių reikšmę, priminė, kad adventas – tai ne linksmybių metas, o laikas, kai turime pasiruošti Kristaus atėjimui į šį pasaulį, giedojo Kalėdines giesmes.

adventas

Advento vainiko įžiebimo šventė

Sveikinimai Erlandui !!!

Lapkričio 20 dieną mūsų mokyklos antrokas Erlandas Rimkus vyko į regioninį žemaitiškų skaitinių šventę – konkursą, kuris vyko Skuode. Berniukas deklamavo Vlado Daukanto eilėraštį „Stėrnelė“, jį paruošė mokytoja Lina Kerpienė. 1-4 klasių mokinių grupėje Erlandas užėmė III-ą vietą.

Mergaičių ir berniukių komandos dalyvavo kvadrato varžybose

Lapkričio 19 dieną Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko Rietavo savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklų 5-6 klasių berniukų ir mergaičių kvadrato varžybos. Mūsų mokyklos berniukų komanda iškovojo vieną pergalę iš trijų galimų ir galutinėje įskaitoje iškovojo III-ą vietą. Kiek geriau sekėsi mergaičių komandai. Mergaitės pralaimėjo gimnazistėms ir po atkaklios kovos nugalėjo Tverų gimnazijos mergaičių komandą. Mūsų mergaitės iškovojo II-ą vietą ir teisę dalyvauti zoninėse varžybose Telšiuose tarp kaimo mokyklų komandų.

kvadratas

5 ir 6 klasių berniukų ir mergaičių kvadrato komandos su mokyklos direktoriumi Sigitu Kažukausku ir kūno kultūros mokytojumi Augustu Šlimu

Tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjimas

Jau kelinti metai mūsų mokykla prisijungia prie Tolerancijos dienos paminėjimo, kurią inicijuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Šiais metais minėdami Tarptautinę tolerancijos dieną kūrėme TOLERANCIJOS MOZAIKĄ iš gamtinių medžiagų, o mažieji piešė piešinius tolerancijos tema ir įkomponavo juos į visos mokyklos sukurtą mozaiką. Tolerancijos dienos paminėjimo akciją organizavo socialinė pedagogė Vida Ringienė ir etikos bei technologijų mokytoja Rūta Milienė.

mok 029

Kiekviena klasė mozaikoje turėjo sudėti po vieną žmogutį.

mok 026

Pradinukai mozaiką papildė savo piešiniaiis

mok 042

Tolerancijos mozaika sukurta. Belieka pasidžiaugti šauniu ir draugišku mokinių bendradarbiavimu

Pradinukai grįžo iš kvadrato varžybų nugalėtojais

Lapkričio 11 dieną įvyko Rietavo savivaldybės mokinių, gimusių 2005 m. ir jaunesnių, kvadrato varžybos. Mūsų mokyklos komanda užėmė I-ą vietą ir iškovojo teisę dalyvauti zoninėse varžybose.

kvadrato varžybos

Kvadrato komandos nariai su mokyklos direktoriumi Sigitu Kažukausku

Moksleiviai dalyvavo konkurse „Skaitīmā žemaitėškā“

Lapkričio 10 dieną du mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo Rietavo savivaldybės kultūros centre vykusioje tradicinėje žemaitiškai skaitančių vaikų ir suaugusių šventėje – konkurse „Skaitīmā žemaitėškā“. Tai ketvirtokė Viltė Švarcaitė, kurią paruošė mokytoja Stasė Vaičekauskaitė ir antrokas Erlandas Rimkus, jį mokytoja Lina Kerpienė išmokė deklamuoti Vlado Daukanto eilėraštį „Stėrnelė“ . Erlandas sužavėjo visus žiūrovus ir vertinimo komisiją, kuri berniukui skyrė pirmą vietą 1-4 klasių tarpe. Lapkričio 20 d. Erlandas su kitais konkurso nugalėtojais vyks į regioninį visos Žemaitijos konkursą, kuris vyks Skuode.

DSCF5430

Komkurso nugalėtojas antrokas Erlandas Rimkus

Edukacinė pamoka muziejuje

Lapkričio 4 dieną 9 klasės mokiniai kartu su auklėtoja Lina Černeckiene lankėsi edukacinėje pamokoje „Kunigaikščio Mykolo Kleopo Oginskio gyvenimo  kelias“ Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje. Edukacinę pamoką pradėjome Rietavo kultūros centre prie informacinių stendų, kuriuose pavaizduoti svarbiausi kunigaikščių Oginskių gyvenimo įvykiai. Muziejaus darbuotoja A. Gečienė mokiniams papasakojo apie kunigaikščio Mykolo Kleopo Oginskio asmenybę, gyvenimą ir šeimą. Vėliau edukacinę pamoką pratęsėme Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje, kur apžiūrėjome veikiančią parodą, dėliojome dėliones ir sprendėme kryžiažodžius.

DSCF5408

Devintokai Rietavo parke

DSCF5421

Moksleiviai muziejuje dėliojo dėliones, sprendė kryžiažodžius