2 procentų parama

Gerbiami mokinių tėveliai, mokytojai ir visi rėmėjai,

Nuoširdžiai dėkojame Jums, už praėjusiais metais skirtą 2 % pajamų mokesčio paramą mokyklai. Maloniai prašome ir šiemet būti mūsų rėmėjais.

Rekvizitai 2% paramai:

Paramos gavėjo indentifikacinis numeris (kodas): 191132991

Paramos gavėjo pavadinimas: Rietavo sav. Žadvainių pagrindinė mokykla

Buveinės adresas: Jūros g. 29, Žadvainai, Rietavo sav.

Mergaičių komanda dalyvavo „LadyGolas“ varžybose

Kovo 18 dieną mūsų mokyklos mergaičių futbolo komanda dalyvavo Lietuvos mokyklų salės futbolo žaidynių „LadyGolas 2016“ Telšių apskrities finalinėse varžybose Mažeikių „Ventos“ progimnazijoje.

Mūsų mokyklos mergaičių komanda iškovojo III-ą vietą, į priekį praleidusios Varnių gimnazijos ir Mažeikių „Ventos“ progimnazijos komandas.

Mergaitės apdovanotos diplomais ir medaliais bei futbolo kamuoliais ir skirtukų komplektu. Kaip geriausia komandos žaidėja asmeninį prizą gavo penktokė Donata Švarcaitė. Mergaitės įgijo daug patirties, susipažino su kitų rajonų sportininkėmis, pasivaržė didelėje pilnoje žiūrovų salėje, patyrė daug neišdildomų įspūdžių.

Sveikiname mergaites ir linkime sėkmės tolimesnėse varžybose.

Direktorius Sigitas Kažukauskas

sport_golas

Mergaičių komanda: Kamilė Andrijauskaitė 4 kl., Viktorija Lavrentjevaitė 6 kl., Živilė Asnauskaitė 6 kl., Kamilė Stončiūtė 4 kl., Kamilė Urbonaitė 4 kl., Liana Budrytė 6 kl., Viltė Švarcaitė 4 kl., Donata Švarcaitė 5 kl. Mergaites į varžybas lydėjo direktorius Sigitas Kažukauskas.

Norim gyventi be patyčių

Jau eilę metų Žadvainių pagrindinė mokykla prisijungia prie ,,Vaikų linijos” inicijuojamos ,,Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2016 “ akcijos.

Kovo 14-18 dienomis mokykloje buvo organizuojamos diskusijos, pokalbiai su psichologe ir socialine pedagoge,  filmų peržiūros ir aptarimai, plakatų, piešinių piešimas. Visos veiklos tikslas – siekti, kad vaikų netinkamas elgesys keistųsi į draugišką, kaip pastebėti patyčias ir į jas reaguoti, kur ieškoti pagalbos vykstant patyčioms.

Aktyvus mokinių įsijungimas į veiklą rodo, kad jaunimas neabejingas patyčių problemai, norėtų gyventi draugiškai, aktyviai dalyvauja diskusijose, ieškodami būdų, kaip stabdyti  patyčias.

,,Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2016” Žadvainių pagrindinėje mokykloje organizavo socialinė pedagogė Vida Ringienė ir psichologė Vaida Vaičikauskienė.

DSCF6082

Filmo apie patyčias peržiūra ir aptarimas

DSCF6087

Mokinių plakatai

DSCF6089

Socialinė pedagogė Vida Ringienė su penktokais ir šeštokais kalbasi apie patyčias

Renginys, skirtas Žemės dienai paminėti

Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiai datai paminėti kovo 18 dieną mokykloje vyko renginys-viktorina, kurią organizavo fizikos mokytojas Egidijus Pranckevičius. Mokiniai, norintys dalyvauti viktorinoje, burtų keliu susiskirstė į tris komandas. Viktorina vykdoma pagal šviečiamąją gyvulinkystės programą, kurios tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste.

Pirmiausia komandų nariai peržiūrėjo filmuotą medžiagą „Galvijai, arkliai, kiaulės, avys, ožkos“, po to – prasidėjo užduočių atlikimas.

DSCF6153

Filmo „Galvijai, arkliai, kiaulės, avys, ožkos“ peržiūra

Užduočių buvo įvairiausių: sudėlioti raides teisinga seka ir parašyti, kokie yra pieno produktai, atsakyti į klausimus apie karves, papasakoti apie paukščius, išvardinti produktus, gaunamus iš paukščių, išspręsti kryžiažodį, kuriame visi klausimai buvo apie kiaules, iššifruoti kodą ir baigti teiginius apie avis, išvardyti specialybes, kurių specialistai dirba ūkyje.

DSCF6158

Komandos atlieka užduotis. Renginio vedėjas ir organizatorius fizikos mokytojas Egidijus Pranckevičius.

Kol komandos nariai atlikinėjo paskutinę užduotį – piešė Žemės vėliavą, žiūrovai žaidė žaidimą „Žemė, oras ir vanduo“.

DSCF6168

Žiūrovams neteko liūdėti, jie parodė savo žinias žaisdami ir atsakinėdami į klausimus.

DSCF6182

Viktorinos nugalėtojai: Deimantas Judeikis 6 kl., Viktorija Urbonaitė 10 kl., Laura Riekašiūtė 10 kl., Gintarė Žvirgždžiūtė 9 kl.

Renginys organizuotas vykdant „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro „Šviečiamoji gyvulininkė“ paskelbtą konkursą, kuriam projektą parašė socialinė pedagogė Vida Ringienė ir mokytojas Egidijus Pranckevičius.

Dalyvaujame konkurse „Vaikų Velykėlės 2016″

Mūsų mokyklos moksleiviai atsiliepė į kvietimą dalyvauti konkurse „Vaikų Velykėlės 2016“, kurį paskelbė www.naisiuvasara.lt

Vadovaujami dailės mokytojos Editos Jurkaitienės, mokiniai paruošė Didžiojo margučio muliažą, ant jo  klijavo aplikacijas su istoriniais margučių marginimo raštais.

DSCF6134

Prie Didžiojo margučio puošimo prisidėjo ir patys mokyklos mažiausieji, ir – vyriausieji

DSCF6140

Štai kokį Didijį margutį sukūrė moksleiviai konkusui „Vaikų Velykėlės 2016“

Belaukiant Velykų

Saulėtą kovo 18-os dieną 1-2 klasių mokiniai sukvietė visus mokinius ir mokytojus pasidžiaugti artėjančiomis Velykomis. Mažieji moksleiviai supažindino susirinkusius su Velykų papročiais, deklamavo eilėraščius, dainavo daineles. Atstriksėję „kiškučiai“ atnešė margučių.

DSCF6110

-Ne aš mušu,verba muša, tolei muš, kolei suluš, – apie verbų sekmadienio papročius pasakojo antrokė Dovilė

DSCF6120

-Raudona margučio spalva simbolizuoją gyvybę ir šilumą, – pasakojo „kiškutis“ Nedas

DSCF6124

Renginio organizatorė mokytoja Lina Kerpienė ir šventės dalyviai – pirmokai ir antrokai

Matematika kitaip

Matematikos mokytojos Loretos Osokinos kasmet organizuojama Matematikos diena mūsų mokykloje jau tapo tradicine, tačiau kasmet ji organizuojama vis kitaip – netradiciškai.

Kovo 16 dieną į matematikos pamokas mokiniai atėjo be vadovėlių ir  be sąsiuvinių, tik su piešimo priemonėmis, linksmai nusiteikę, tikėdamiesi sužinoti kažką naujo, išmokti darniai dirbti komandoje, grupėje siekiant bendro tikslo.

5 ir 6 klasių mokiniai gamino Tangramos figūras. Žaidimas –galvosūkis TANGRAM yra vienas iš seniausių ir paprasčiausių karpymo ir dėliojimo galvosūkių.

DSCF6100

Penktokai ir šeštokai iš Tangram dėlionės detalių sukūrė gyvūnėlių kolekciją

Septintokai ir aštuntokai kūrė gimtadienio ornamentą. Žmonės visada nori turėti kokį nors ypatingą ženklą, kuris juos išskirtų iš kitų. Kiekviena firma turi savo logotipus, kiekvienas žmogus – savo parašą. Dar vienas būdas surasti savo ženklą – sudaryti gimtadienio ornamentą. Gimtadienio ornamentas beveik unikalus, nes nedaug šalia jūsų yra žmonių, kurie gimė tą pačią dieną.

DSCF6103

Septintokų ir aštuntokų sukurti „Gimtadienio ornamentai“

Devintokai ir dešimtokai demonstravo savo matematinį išprusimą – žaidė žaidimą „Matematinis alias“.  Žaidžiant Alias, mokomasi aiškiai reikšti mintis, tinkamai apibūdinti daiktus ar reiškinius ir suprasti bei įsiklausyti į kitus.

Matematikos dienas užbaigė kovo 17 dieną įvykęs tarptautinį matematikos konkursas „Kengūra“ 2016, kuriame dalyvavo 16 mokinių: Inesa Kasparavičiūtė 1 kl., Dovilė Kasparavičiūtė 2 kl., Monika Kerpytė 3 kl., ketvirtokės Kamilė Urbonaitė ir Kamilė Andrijauskaitė, Donata Švarcaitė 5 kl., Arvydas Urbonas 6 kl., septintokai Dovilė Jurkutė, Giedrė Zimkutė ir Arnoldas Švarcas, aštuntokai Ingrida Jadenkutė, Eglė Ušackytė, Gvidas Norvaišas, Mantas Razmas, devintokė Gintarė Žvirgždžiūtė ir dešimtokė Viktorija Urbonaitė.

Kovo 14 – skaičiaus Pi diena!

Pi yra matematinė konstanta, kuri reiškia apskritimo ilgio ir jo skersmens santykį. Jai žymėti yra naudojama graikiška raidė – π (pi). Pi taip pat yra naudojama daugumoje geometrijos formulių susijusių su apskritimais. Matematikai sako, kad šis skaičius neturi pabaigos ir vargu, ar kada nors bus apskaičiuota tiksli Pi reikšmė. Daugeliui žinoma Pi reikšmė yra 3,14, tačiau mokslininkai šią reikšmę yra patikslinę daugiau nei milijardu ženklų. Nors viso šio skaičiaus įsiminti neįmanoma, tačiau matematikai bei šio mokslo mėgėjai varžosi, kas daugiau jo reikšmės išmoks mintinai.

Norėdama atkreipti dėmesį į matematikos svarbą mūsų gyvenime matematikos mokytoja Loreta Osokina pakvietė mokinius pasivaržyti ir išsiaiškinti, kuris gali išmokti daugiausiai skaičiaus Pi skaitmenų po kablelio. Varžybose dalyvauti pasiryžo septyni mokiniai ir vienas mokytojas.

1 031

Varžybų dalyviai: Donata Švarcaitė 5 kl., Vakarė Elertaitė 6 kl., Ingrida Jadenkutė 8 kl., Raminta Lavrentjevaitė 4 kl., Monika Judeikytė 7 kl., fizikos mokytojas Egidijus Pranckevičius, Mantas Razmas 8 kl.

Daugiausiai skaičiaus Pi skaitmenų po kableliu – net 100 – parašė šeštokė Monika Judeikytė. Ji ir tapo šių varžybų nugalėtoja.

1 036

Varžybų nugalėtoja septintokė Monika Judeikytė ir renginio organizatorė matematikos mokytoja Loreta Osokina

1 027

Šeštokė Liana Budrytė atsiliepė į mokinių aktyvo kvietimą paminėti skaičiaus Pi dieną originaliais darbeliais. Tokio skaičiaus π  dar nesame turėję! Šaunuolė Liana!