Pradinukų pergalė „Šviesoforo“ konkurse

Balandžio 29 dieną mūsų mokyklos pradinukų komanda vyko į  Rietavo Lauryno Ivinskio gimnaziją, kur vyko Rietavo savivaldybės pradinių klasių mokinių „Šviesoforo“ konkursas. Atlikę užduotis maketuose, atsakę į viktorinos klausimus, parodę puikias žinias pereidami sankryžą bei pėsčiųjų perėję, komandos nariai iškovojo teisę dalyvauti regioniniame „Šviesoforo“ konkurse Jurbarke, kuris įvyks gegužės 11 dieną. Linkime sėkmės!

?????????????

Komandos nariai: Dovilė Kasparavičiūtė, Kamilė Urbonaitė, Monika Kerpytė, Inesa Kasparavičiūtė.

Mokinių pažintis su gyvulininkyste

2016 metų pradžioje Žadvainių pagrindinė mokykla pateikė paraišką LEADER ir Žemdirbių mokymo centrui dėl ,,Šviečiamosios gyvulininkystės programos“ įgyvendinimo.  Vasario mėnesį mokykla gavo priemones ir prizus programai įgyvendinti. Programa skirta 5 – 8 klasių mokiniams.

Kovo 18 dieną Žadvainių pagrindinėje mokykloje startavo ,,Šviečiamosios gyvulininkystės programa“.  Programos tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste, susipažinti su gyvūnų įtaka gamtai ir aplinkai, išsiaiškinti, kokios yra mokymosi galimybės gyvulininkystės srityje.

Pirmas renginys, kurį organizavo fizikos mokytojas Egidijus Pranckevičius ir socialinė pedagogė Vida Ringienė, vyko kovo mėnesį, minint Žemės dieną.  Mokiniai, peržiūrėję filmuotą medžiagą „Galvijai, arkliai, kiaulės, avys, ožkos“, atliko užduotis. Užduočių buvo įvairiausių: sudėlioti raides teisinga seka ir parašyti, kokie yra pieno produktai, atsakyti į klausimus apie karves, papasakoti apie avis ir ožkas, išvardinti produktus, gaunamus iš gyvulių, išspręsti kryžiažodį, kuriame visi klausimai buvo apie kiaules, iššifruoti kodą ir baigti teiginius apie avis, išvardyti specialybes, kurių specialistai gali dirbti ūkyje. Visi viktorinos dalyviai apdovanoti gautais Šviečiamosios gyvulininkystės programos prizais.

Viktorina. Renginio vedėja - Vida Ringienė

Vyksta viktorina. Renginio vedėja – socialinė pedagogė Vida Ringienė

Balandžio 14 dieną vykos baigiamasis programos ,,Šviečiamoji gyvulininkystė” renginys-viktorina. Programos dalyviai žiūrėjo filmą ,,Bitės, paukščiai, kailiniai žvėreliai”, diskutavo apie gyvulių naudą žmogui ir jų priežiūrą, sprendė kryžiažodžius, dalyvavo žaidime apie gyvūnus. Visi buvo apdovanoti prizais: kuprinėmis, krepšiais sportinei aprangai, puodeliais su programos logotipais, edukaciniais-informaciniais vaizdo filmais, užduočių knygelėmis.

Buvome dėkingi LEADER ir Žemdirbių mokymo centrui už galimybę dalyvauti informatyvioje ir aktualioje programoje ,,Šviečiamoji gyvulininkystė“.

Žadvainių pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Vida Ringienė

Centre - mažiausias programos dalyvis

Pirmokas Nedas – mažiausias programos dalyvis

 

Iš varžybų moksleiviai grįžo su medaliais

Balandžio 9 dieną Skuode Bartuvos gimnazijoje vyko Lietuvos jaunimo rankų lenkimo čempionatas. Varžybose dalyvavo ir mūsų mokyklos jaunieji sportininkai.

Žadvainių pagrindinės mokyklos komanda iškovojo 5 medalius. Svorio kategorijoje iki 50 kilogramų puikiai pasirodė 5 klasės mokinė Donata Švarcaitė, kuri tiek kaire, tiek dešine ranka iškovojo bronzos medalius. 7 klasės mokinė Giedrė Zimkutė svorio kategorijoje iki 65 kilogramų dešine ranka iškovojo taip pat bronzos medalį. Dar geresnių rezultatų pasiekė dešimtokė Viktorija Urbonaitė, kuri svorio kategorijoje iki 55 kilogramų dešine ranka iškovojo sidabro medalį, o kaire ranka  iškovojusi aukso medalį tapo Lietuvos čempione.

Mūsų vaikinams Dovydui Jociui ir Pranui Daračiui medalių iškovoti nepavyko, bet vaikinai labai stengėsi ir įgijo patirties.

Sveikiname mūsų sportininkus ir linkime sėkmės tolimesnėse varžybose.

Mokyklos direktorius Sigitas Kažukauskas

ranku lenkimas

Varžybų nugalėtojos Donata Švarcaitė 5 kl., Viktorija Urbonaitė 10 kl., Giedrė Zimkutė 7 kl., Žadvainių pagrindinės mokyklos direktorius Sigitas Kažukauskas

Pradinukų išvyka į Irenėjaus Oginskio viešąją biblioteką

Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristijano Anderseno (1805-1875) gimtadieniu – balandžio 2 –ąją. Šią dieną daugybėje šalių rengiamos vaikų ir jaunimo literatūros savaitės. Rengiami konkursai, parodos, konferencijos, skirtos geriausioms pasaulio vaikiškoms knygoms.

Ta proga balandžio 6 dieną mokyklos bibliotekininkė Birūtė Mažikienė su pradinių klasių mokiniais ir mokytoja Lina Kerpiene vyko į Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrių, kur apie pasaulio ir Lietuvos vaikų rašytojus mokiniams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Taip pat ji supažindino vaikus su geriausių 2015 metų lietuviškų knygų penketuku vaikams. Tai Ramunės Savickytės „Adelės dienoraštis“, Tomo Dirgėlos „Apie raganą  Šiokiatokią“, Ramintos Baltrušytės „Kalvėnų miesto paslaptis“, Birutės Mar „Gėlininkė“ ir Rimvydo Stankevičiaus „Pūgos durys“.  R.Durkienė papasakojo vaikams ir apie rašytoją, poetę rietaviškę Birutę Lengvenienę, kuri parašė net aštuonias knygeles mažiesiems skaitytojams.

Vaikams bibliotekininkė palinkėjo gražios vaikystės su knyga  ir patarė visiems išmokti po eilėraštuką artėjančiai mamyčių dienai.

Bibliotekininkė Birūtė Mažikienė

DSC01677

Rietavo Irenėjaus Oginkskio viešosios bibliotekos vaikų skyriaus  vyr. bibliotekininkė Romualda Durkienė

DSC01686

Pradinukai bibliotekoje su bibliotekininkėmis R.Durkiene ir B.Mažikiene

Išmanioji diena mokykloje

Jau antrus metus iš eilės mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo unikaliame ir analogų neturinčiame internetiniame konkurse ,,Išmanioji diena“, kuris skirtas 9-12 klasių mokiniams. Šiais metais jame pasiryžo dalyvauti dešimt mūsų 9-10 klasių mokinių, kurie tikrinosi savo žinias iš 6 dalykų: biologijos, chemijos, ekonomikos, fizikos, informatikos, matematikos. Konkursas vyko kovo 31 d. – balandžio 3 d.

Mūsų mokykla užėmė 163 vietą iš 209 dalyvavusių mokyklų. Geriausiai mūsų mokyklos mokiniams sekėsi spręsti ekonomikos (nors devintokai ir nesimoko jos), fizikos, informatikos užduotis. Daugiausiai taškų surinko Paulius Jurkus (62,4), Gintarė Žvirgždžiūtė ir Viktorija Urbonaitė (po 58,2), Skaistė Elertaitė (56,7). Šiek tiek jiems nusileido Modestas Judeikis (52,5), Pranas Daračius (50,7), Veronika Švarcaitė (46,8). Nemažai taškų surinko Petras Urbonas ir Karolis Vaičiakauskas (po 44,6) ir Monika Kupetytė (31,8).

Mokinius dalyvauti „Išmaniojoje dienoje“ pakvietė anglų kalbos mokytoja Genovaitė Jonušienė.

Tikimės, kad šis konkursas mūsų mokykloje taps tradiciniu ir mokiniai aktyviai jame dalyvaus ir kitais metais.