Mokinių pažintis su gyvulininkyste

2016 metų pradžioje Žadvainių pagrindinė mokykla pateikė paraišką LEADER ir Žemdirbių mokymo centrui dėl ,,Šviečiamosios gyvulininkystės programos“ įgyvendinimo.  Vasario mėnesį mokykla gavo priemones ir prizus programai įgyvendinti. Programa skirta 5 – 8 klasių mokiniams.

Kovo 18 dieną Žadvainių pagrindinėje mokykloje startavo ,,Šviečiamosios gyvulininkystės programa“.  Programos tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste, susipažinti su gyvūnų įtaka gamtai ir aplinkai, išsiaiškinti, kokios yra mokymosi galimybės gyvulininkystės srityje.

Pirmas renginys, kurį organizavo fizikos mokytojas Egidijus Pranckevičius ir socialinė pedagogė Vida Ringienė, vyko kovo mėnesį, minint Žemės dieną.  Mokiniai, peržiūrėję filmuotą medžiagą „Galvijai, arkliai, kiaulės, avys, ožkos“, atliko užduotis. Užduočių buvo įvairiausių: sudėlioti raides teisinga seka ir parašyti, kokie yra pieno produktai, atsakyti į klausimus apie karves, papasakoti apie avis ir ožkas, išvardinti produktus, gaunamus iš gyvulių, išspręsti kryžiažodį, kuriame visi klausimai buvo apie kiaules, iššifruoti kodą ir baigti teiginius apie avis, išvardyti specialybes, kurių specialistai gali dirbti ūkyje. Visi viktorinos dalyviai apdovanoti gautais Šviečiamosios gyvulininkystės programos prizais.

Viktorina. Renginio vedėja - Vida Ringienė

Vyksta viktorina. Renginio vedėja – socialinė pedagogė Vida Ringienė

Balandžio 14 dieną vykos baigiamasis programos ,,Šviečiamoji gyvulininkystė” renginys-viktorina. Programos dalyviai žiūrėjo filmą ,,Bitės, paukščiai, kailiniai žvėreliai”, diskutavo apie gyvulių naudą žmogui ir jų priežiūrą, sprendė kryžiažodžius, dalyvavo žaidime apie gyvūnus. Visi buvo apdovanoti prizais: kuprinėmis, krepšiais sportinei aprangai, puodeliais su programos logotipais, edukaciniais-informaciniais vaizdo filmais, užduočių knygelėmis.

Buvome dėkingi LEADER ir Žemdirbių mokymo centrui už galimybę dalyvauti informatyvioje ir aktualioje programoje ,,Šviečiamoji gyvulininkystė“.

Žadvainių pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Vida Ringienė

Centre - mažiausias programos dalyvis

Pirmokas Nedas – mažiausias programos dalyvis

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*