Baigiamoji šventė „Ak, ta vaikystė!“

Gegužės 30-a mokykloje buvo kitokia diena – šventinė diena. Tai lyg atsisveikinimas su dar vienais mokslo metais. Atsisveikinimas su pradžios mokykla. Atsisveikinimas su dešimtokais, kurie palieka klasės suolą, mokytojus ir išskrenda į platybes.

Šurmulys nerimo nuo pat ryto, nes visi skubėjome pasitikti ir į klasę palydėti vyriausius mokyklos mokinius, dešimtokus. Jų laukė paskutinė pamoka su auklėtoja Genovaite Jonušiene.

desimtokai

Dešimtokai: Veronika Švaecaitė, Kamilė Razmaitė, Laura Riekašiūtė, Viktorija Urbonaitė, Modestas Judeikis, auklėtoja Genovaitė Jonušienė, Karolis Vaičiakauskas.

Sugrįžę į klases, visi lankstėme vasaros svajonių laivelius, kuriuos paleidome Jūros vaga, tikėdami, kad ši vasara bus nepaprasta kiekvienam iš mūsų.

svajoniu laiveliai

Mokinių svajonės išplaukė Jūros upe.

Laikrodžiui mušant vidurdienį, visi sugužėjome į sporto salę, kur mus pasitiko susirinkę svečiai: tėveliai, tetos, dėdės, seneliai ir kiti artimieji.  Visi jie laukė prasidedant tradicinio koncerto “Ak, ta vaikystė!“. Smagu žiūrėti į šokančius, dainuojančius, vaidinančius ir eiles deklamuojančius vaikus. Tada ir supranti, kad tavo, kaip mokytojo darbas, nenuėjo veltui, kad tu esi reikalingas ir esi atsakingas už tas augančias, bręstančias asmenybes. Ne vienas iš artimųjų nubraukė ir džiaugsmo ašarą, pamatęs savo atžalėlę scenoje.

mazieji

Smagu žiūrėti į pačius mažiausiuosius – priešmokyklinukus, kurie deklamavo eiles, dainavo daineles.

dainoreliai

Smagias daineles atliko jungtinis pradinukų ir penktokų-šeštokų choras.

sokejos

Aerobikos šokėjos, vadovaujamos mokytojos Audronės Butkuvienės, išjudino visus salės žiūrovus.

Smagu girdėti padėkos žodžius iš ketvirtokų, kai jiems buvo įteikiami pradinio ugdymo pažymėjimai, ar dešimtokų žodžius „mes tikrai čia sugrįšim, laukit“, kai gavo pagrindinio išsilavinimo pažymėjimus.

ketvirtokai

Gražus būrys ketvirtokų šiemet baigė pradinę mokyklą.

Baigiantis šventei direktorius Sigitas Kažukauskas ir pavaduotoja ugdymui Ilona Monstavičienė išdalijo didžiulį pluoštą padėkų mokiniams už pasiekimus moksle, sporte ir kitose veiklose.

Taip ir užversime dar vieną puslapį mokyklos istorijoje, o rudenį pradėsime rašyti naują, jau 95- us metus skaičiuojantį mokyklos gyvavimo istorijos puslapį.

Pavaduotoja ugdymui Ilona Monstavičienė

Sporto šventė

Baigiantis mokslo metams Žadvainių pagrindinėje mokykloje vyko sporto šventė, kurioje dalyvavo visi mokyklos moksleiviai. Vyko lengvosios atletikos- keturkovės varžybos. Mokiniai rungėsi šuolio į tolį, kamuoliuko metimo, 500 m bėgimo ir 60 m bėgimo rungtyse. Varžybas organizavo kūno kultūros vyr. mokytojas Augustas Šlimas, o teisėjavo ir rezultatus fiksavo mokyklos mokytojai.

1 003

Lengvosios atletikos- keturkovės varžybų dalyviai.

Susumavus rezultatus IV-VII klasių mergaičių grupėje III vietą iškovojo septintokė Dovilė Jurkutė, II vietą – septintokė Monika Judeikytė, o čempione tapo penktokė Donata Švarcaitė.

IV-VII klasių berniukų grupėje III vietą iškovojo ketvirtokas Mantas Liūlys, II vietą – septintokas Armandas Andrijauskas, o čempionu tapo septintokas Deividas Dičpetris.

1 020

Bėgimo rungtis. Kas nugalės?

1 029

Šuolio į tolį rungtis.

VIII-X klasių mergaičių grupėje visas prizines vietas iškovojo dešimtokės: III vieta teko Veronikai Švarcaitei, II vieta – Kamilei Razmaitei, čempione tapo Viktorija Urbonaitė.

VIII-X klasių berniukų tarpe III vietą iškovojo dešimtokas Modestas Judeikis, II vietą – devintokas Paulius Jurkus, I vietą – Pranas Daračius.

Džiaugiamės puikiai praleistu laiku, aktyviu mokinių dalyvavimu varžybose. Gražiai užbaigę sportinį sezoną išsiskirstėme atostogauti.

Direktorius Sigitas Kažukauskas

Lengvosios atletikos varžybose iškovota 14 medalių

Gegužės 13 dieną vyko Rietavo savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų 5-7 klasių mokinių lengvosios atletikos varžybos. Puikiai šiose varžybose pasirodė Žadvainių pagrindinės mokyklos komanda. Iškovota net 14 medalių! Deividas Dičpetris šuolio į aukštį ir į tolį rungtyse iškovojo I vietą. Vakarė Elertaitė 100 metrų bėgimo rungtyje iškovojo I vietą. Dovilė Jurkutė  kamuoliuko metimo rungtyje užėmė I vietą. Giedrė Zimkutė 400 metrų bėgimo rungtyje iškovojo I vietą. Monika Judeikytė šuolio į tolį ir 1 km bėgimo rungtyse iškovojo II vietą. Matas Brazas 1 km bėgimo rungtyje užėmė II vietą. Donata Švarcaitė šuolio į aukštį rungtyje iškovojo II vietą. Kamilė Stončiūtė 400 metrų bėgimo rungtyje iškovojo III vietą. Viltė Švarcaitė 1 km bėgimo rungtyje užėmė III vietą. Ovidija Jašinskaitė kamuoliuko metimo rungtyje iškovojo III vietą. Arnoldas Švarcas kamuoliuko metimo rungtyje iškovojo III vietą. Matas Brazas 100 metrų bėgimo rungtyje iškovojo III vietą.

Estafetėje 4×100 metrų mergaitės Monika Judeikytė, Donata Švarcaitė, Viltė Švarcaitė, Vakarė Elertaitė iškovojo II vietą.

Berniukų estafetėje Deividas Dičpetris, Armandas Andrijauskas, Matas Brazas ir Arvydas Urbonas iškovojo III vietą.

sportas

Lengvosios atletikos varžybų dalyviai.

Sveikiname mūsų sportininkus ir džiaugiamės jų pasiekimais. Dėkojame kūno kultūros mokytojui Augustui Šlimai už vaikų paruošimą varžyboms.

Mokyklos direktorius Sigitas Kažukauskas

Mokykloje lankėsi svečias iš užsienio reikalų ministerijos

Gegužės 12 d. mūsų mokykloje lankėsi Lietuvos užsienio reikalų ministerijos personalo departamento direktorius Ričardas Šlepavičius. Ministerija vykdo projektą „Atgal į mokyklas“ ir diplomatas pasirinko mūsų mokyklą.  Mokiniams buvo parodyta filmuota medžiaga apie ministeriją – kaip atrodo pastatas, kur jis randasi, pateikė ir paties užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus pokalbio įrašą, skirtą Žadvainių mokyklos mokiniams.

Svečias mokiniams suteikė žinių: pristatė Europos Sąjungos atsiradimo istoriją, Europos dienos paminėjimo istoriją, euro zonos valstybes, Šengeno sutarties naudą valstybėms. Be žinių gavome ir dovanų. Mokiniai, už teisingai atsakytus į svečio pateiktus klausimus, gavo knygų. Mokyklai taip pat paliko dovanų.

1 066

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos personalo departamento direktorius Ričardas Šlepavičius

Ačiū už žinias, dovanas ir smagų bendravimą.

Istorijos mokytoja Ramutė Mėčienė

1 064

Įdomaus pašnekovo klausėsi pilna salė mokinių ir mokytojų

Kelionė į Naisius

Gegužės 9 dieną 43 mūsų mokyklos mokiniai aplankė Naisius ir Kryžių kalną.  Už nuostabią kelionę esame dėkingi Ramūno Karbauskio labdaros ir paramos fondui ,,Švieskime vaikus“.

Kelionę organizavo bibliotekininkė Birūtė Mažikienė.

DSC01692

DSC01702

DSC01734