Prasidėjo Adventas

Sekmadienį, lapkričio 27 d., prasidėjo Adventas – ramybės ir susikaupimo laikotarpis, krikščionybėje žymintis laiką, kuomet tikintieji laukia Jėzaus gimimo metinių ir ruošiasi joms. Pirmadienio rytą visi mokiniai ir mokytojai susirinko paklausyti kaip apie Advento tradicijas pasakojo trečiokės ir penktokės.

„Diekavuonė“ Monikai

Lapkričio 25 d. Skuode vykusiame regioniniame konkurse „Skaitymai žemaitiškai“ mūsų mokyklos ketvirtokė Monika Kerpytė 1-4 klasių grupėje užėmė I vietą.

Mokinę konkursui ruošė pradinių klasių mokytoja metodininkė Stasė Vaičekauskaitė.

Nuoširdžiausi sveikinimai Monikai ir mokytojai Staselei.

monika

Monika Kerpytė

Ir vėl pergalė !!!

Ir toliau sėkmingai varžybose dalyvauja mūsų mokyklos sportininkės. Lapkričio 19 d. Tveruose vykusiose Lietuvos mokyklų žaidynių mergaičių (gimusių 2004 m. ir jaun.) kvadrato zoninėse varžybose mūsų sportininkės rezultatu 2:0 įveikė Vėžaičių ir Kartenos pagrindinių mokyklų moksleives ir iškovojo pirmąją vietą. Mergaičių komandai atiteko garbė toliau atstovauti Rietavo savivaldybę  tarpzoninėse varžybose.

Sėkmės joms artėjančiose varžybose.

Kūno kultūros mokytojas Augustas Šlimas

1-021

Tolerancijos diena mokykloje

,,Pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių grupių – baltaodžiai, juodaodžiai, katalikai, musulmonai, vyrai, moterys. Mes galime nemėgti kai kurių iš jų, ir, žinoma, kai kurie gali nemėgti ir mūsų. Tačiau jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar persekiojimui, kiekvienas galėsime jaustis saugiai” – tokiais žodžiais lapkričio 16 dieną prasidėjo tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjimas mūsų mokykloje. Jau eilę metų mokykla prisijungia prie Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos inicijuojamos akcijos Lietuvoje paminėti Tolerancijos dieną. Kiekvienais metais yra pasirenkamas Tolerancijos simbolis. Šiais metais šiuo simboliu buvo paukštis. Mokiniai iškarpė šimtus paukščių ir jais papuošė mokyklos koridorių. Buvo atlikta 7-10 klasių mokinių apklausa apie tolerantiškumą ir jos rezultatai pristatyti mokyklos bendruomenei.

Tolerancijos dienos paminėjimo akciją organizavo tecnologijų mokytoja Rūta Milienė ir socialinė pedagogė Vida Ringienė.

1-010

1-019

Vykome į žemaitiškų skaitymų konkursą

Lapkričio 15 dieną trys mūsų mokyklos moksleivės, lydimos mokytojos Stasės Vaičekauskaitės, išvyko į žemaitiškų skaitymų konkursą. Konkursas-šventė „Skaitima žemaitėška“ vyko Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje. Mūsų mokinės Monika Kerpytė, Donata Švarcaitė ir Kamilė Stončiūtė puikiai atliko savo pasirinktus kūrinius žemaitiškai. Ketvirtokė Monika Kerpytė, užėmusi 3 vietą, dalyvaus regioniniame žemaitiškų skaitymų konkurse Skuode.

1-008

Donata Švarcaitė 6 kl., Kamilė Stončiūtė 5 kl., Monika Kerpytė 4 kl.

Mokykloje svečiavosi „Misija Sibiras ’16“ dalyvis Arnas Zmitra

2016 m. lapkričio 14 d. mokykloje svečiavosi Arnas Zmitra, „Misija Sibiras ’16“ dalyvis. Svečias liepos mėnesį su grupe bendraminčių dvi savaites praleido už poliarinio rato esančioje Igarkoje. Ekspedicijos dalyviai tvarkė  kapines, kurių bendras plotas siekia net 1,13 ha. Tai vienos didžiausių lietuvių kapaviečių buvusios SSRS teritorijoje. Tremties metais į Igarką buvo ištremta tūkstančiai lietuvių, todėl joms sutvarkyti prireikė nemažai laiko. Komanda ne vien tvarkė kapinių aplinką, tiesino ir tvirtino senuosius kryžius, bet pastatė ir 9 naujus lietuviškai puoštus, kurie į Igarką 1750 km buvo plukdyti iš Krasnojarsko.

arnas

Netradicinę istorijos pamoką 5-10 klasių moksleiviams vedė „Misija Sibiras ’16“ dalyvis Arnas Zmitra

Sėkmingas startas

 Š.m. lapkričio 11 d. Rietavo L. Ivinskio gimnazijos sporto salėje vyko Rietavo savivaldybės mokyklų mokinių, gimusių 2004 m. ir jaunesnių, kvadrato varžybos. Mūsų mokyklos berniukų komanda pralaimėjo Tverų ir Rietavo gimnazistams, bet pergalę iškovojo prieš Medingėnų  moksleivius. Berniukų komanda užėmė 3 vietą.
 Mergaitėms sekėsi labai gerai. Iškovojusios pergales prieš Tverų ir Rietavo L.Ivinskio gimnazistes, užėmė pirmąją vietą. Tolimesnėse kovose mūsų mergaičių komanda atstovaus Rietavo savivaldybės miesto ir kaimo mokyklas.
Kūno kultūros mokytojas Augustas Šlimas