Projektas „Aš, tėtis ir mama – mūsų sportinė šeima“ įvykdytas!

Šiemet, nuo rugsėjo 22 dienos iki gruodžio 13 dienos, mūsų mokykloje buvo vykdomas projektas „Aš, tėtis ir mama – mūsų sportinė šeima“. Finansavimas šiam projektui buvo gautas iš Rietavo savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos. Projekto  įgyvendinimui buvo skirta 280 €.

Projekte dalyvavo Žadvainių pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo auklėtiniai ir 1- 5 klasių mokiniai bei tėveliai. Talkino pradinio ugdymo mokytojos Lina Kerpienė ir Stasė Vaičekauskaitė.

Projekte dalyvavo 53 dalyviai ( 32 vaikai, 10 tėvų ir 3 mokytojai).

Projekto tikslas:

  • Ugdyti vertybines nuostatas per sportinę veiklą.

    Projekto vykdyme dalyvavo 1- 5 klasių mokiniai bei jų tėveliai.

Uždaviniai:

  • Saugoti ir stiprinti fizinę bei psichinę vaiko sveikatą;
  • Tenkinti svarbiausius vaiko poreikius: judėjimo, fizinio ir psichologinio saugumo, bendravimo, pažinimo, asmeninio vertingumo, saviraiškos;
  • Skatinti tėvus kartu su vaikais įdomiai ir turiningai leisti laisvalaikį.

Vaikams buvo suteiktas deramas laisvalaikio užimtumas.

Šiemet dėmesys buvo skirtas judėjimui, sportui. Darėme rytinę mankštą, turėjome judesio ilgąsias pertraukas, rengėme turnyrus ir varžybas. Mokėmės žaisti stalo žaidimus, kurie reikalavo žinių bei protinio mąstymo.

Stalo žaidimai ugdo mokinių loginį mąstymą.

Į baigiamąją šventę, kaip ir pernai, atvyko tie patys tėveliai, kitų išjudinti vis dar nepavyksta. Tačiau tie, kurie atvyko, liko labai patenkinti ir prašė daugiau tokių renginių, o vaikų džiaugsmas sportuoti kartu su tėveliais – nenusakomas žodžiais. Patiko mokiniams pasirungti, palenktyniauti.

Vaikams sportuoti kartu su tėveliais labai smagu.

Projekto koordinatorė pavaduotoja ugdymui Ilona Monstavičienė

Projekto ,,Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą“ apžvalga

Mūsų mokykla dalyvavo respublikiniame švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio švietimo projekte ,,Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą“, kuris vyko nuo balandžio 15 d. iki lapkričio 11 d.

Projekto aktualumas. Gyvename XXI a. Visi skubame, bėgame, lekiame… Vis mažiau laiko lieka pabūti su vaiku. Didesnė dalis vaikų pasaulį, gamtos grožį pažįsta iš knygelių, televizijos laidų, kompiuterinių žaidimų ir pan. Tokiu būdu iš vaiko atimama galimybė pajausti gamtos skleidžiamus kvapus, garsus, spalvų įvairovę, mažėja galimybė ugdyti (-is) gamtojautą, ekologinę savimonę, gamtamokslinę kompetenciją. Retas kuris vaikas, pažįsta pamatytą augalą ar gyvūną, įvardija gamtos reiškinį. Vaikai – iš prigimties tyrinėtojai, aktyviai ieškantys informacijos apie jį supančią aplinką.

Kodėl kelionė buvo oranžinė? Todėl, kad tai šeimos, meilės, draugystės, saulės, šviesos spalva. Kelionė prasidėjo dar balandžio mėnesį nuo mažos moliūgo sėklytės, kurią vaikai su mokytoja pasėjo mokykloje, savo grupėje ar klasėje į nedidelį indelį. Po to stebėjo, laukė, kada iš sėklos išaugs daigelis. Laukimas skatino vaiko smalsumą, kantrumą, suteikė žinių apie tai, ko reikia augalui, kad jis galėtų išvysti saulės šviesą, ugdė pagarbą gyvybei.

Per Šeimos dieną (gegužės 15 d.) moliūgo daigelis iškeliauvo į šeimą. Vaikai, kartu su tėveliais, seneliais augino, prižiūrėjo moliūgą, kad augtų, žydėtų, vestų vaisius.

Rudenį, su rūpesčiu ir meile išaugintas moliūgas (o tiksliau jo vaisius) grįžo į mokyklą, į tą vietą, kur buvo pasodintas. Suteikdami vaikams naujų įspūdžių, bendruomenės nariai spalio 7 d., per Tarptautinę šypsenos dieną, kūrė ilgą, saulėtą, oranžinį moliūgų traukinį, kurio kiekvienas vagonėlis susidėjo iš mokytojų, tėvų ir vaikų bendradarbiavimo vaisiaus. Po to, matavome oranžinio traukinuko ilgį. Ieškojome didžiausio, mažiausio, įdomiausio moliūgo. Mūsų traukinukas buvo sudėtas iš 117 moliūgų, jo ilgis buvo 29 m. 49 cm. Didžiausio moliūgo skersmuo buvo 164 cm., o aukštis 54 cm.

Lapkričio 11 dieną (šv. Martyno vardo diena) dar vadinamą Žibintų arba šviesos diena, pasigaminome iš moliūgų žibintus, uždegėme žvakutę kaip šviesos, vilties ir gėrio simbolį.

Vaikams tai buvo nepaprasta patirtis.

Parengė pavaduotoja ugdymui Ilona Monstavičienė

Sveikiname sporto varžybų dalyvius ir prizininkus

2017 m. sausio 20 dieną Gargžduose vyko Lietuvos mokyklų mažojo futbolo 5×5 zoninės varžybos tarp kaimo mokyklų mergaičių grupėje. Mūsų merginos rezultatu 5:0 nugalėjo Kretingos rajono Kartenos mokyklos-daugiafunkcinio centro komandą, rezultatu 1:0 Plungės rajono Šateikių pagrindinės mokyklos mergaičių komandą, tačiau pralaimėjo Klaipėdos rajono Dovilų pagrindinės mokyklos mergaitėms 0:4. Šiose varžybose mūsų mergaičių komanda užėmė II-ą vietą ir iškovojo teisę dalyvauti tarpzoninėse varžybose.

Sausio 21 dieną mūsų mokyklos berniukams zoninės varžybos Telšiuose susiklostė nepalankiai. Jie iškovojo IV-ą vietą. Tą pačią dieną mergaitės dalyvavo Mažeikiuose Pavasario pagrindinėje mokykloje tarpzoninėse kvadrato varžybose tarp miesto mokyklų ir iškovojo III-ą vietą. Džiugu pažymėti, kad mūsų mergaitės kaip lygios varžovės kovėsi su didelių miestų mokyklų, kuriose mokosi 500 ir daugiau vaikų, komandomis. Mergaitės pralaimėjo rezultatu 2:0 Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos komandai ir tokiu pat rezultatu Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos komandai, tačiau 2:1 nugalėjo Klaipėdos Gedminų progimnazijos mergaites. To ir pakako, kad mūsų mergaitės iškovotų III-ą vietą. Mergaitės apdovanotos diplomais ir medaliais, o mokyklai įteikta taurė.

Sveikiname mergaites ir linkime sėkmės tolimesnėse savaitgalio varžybose. Dabar mergaitės ruošiasi tarpzoninėms kvadrato varžyboms tarp kaimo mokyklų, kurios vyks Skuodo rajono Ylakių pagrindinėje mokykloje.

Mokinius varžyboms ruošia kūno kultūros vyr. mokytojas Augustas Šlimas.

Žadvainių pagrindinės mokyklos direktorius Sigitas Kažukauskas

Sėkmė krepšinio varžybose

Gruodžio 14 dieną Telšiuose „Džiugo“ gimnazijoje vyko Lietuvos mokyklų zoninės krepšinio 3×3 varžybos mergaičių grupėje. Puikiai sekėsi mūsų mokyklos mergaičių komandai. Mergaitės iškovojo I-ąją vietą ir pateko į tarpzonines varžybas. Mūsų mergaitės iškovojo pergalę prieš Telšių rajono Neverėnų pagrindinę mokyklą rezultatu 5:3 ir prieš Plungės rajono Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnaziją rezultatu 2:1.

Sveikiname mergaites ir linkime sėkmės tarpzoninėse varžybose. Mergaites varžyboms ruošia kūno kultūros vyr. mokytojas Augustas Šlimas.

Žadvainių pagrindinės mokyklos direktorius Sigitas Kažukauskas

Monika Judeikytė 8 kl., Dovilė Jurkutė 8 kl., Viktorija Lavrentjevaitė 7 kl., Donata Švarcaitė 6 kl. ir kūno kultūros vyr. mokytojas Augustas Šlimas

Sausio 13-osios atminimas

Sausio 13-osios atminimui mūsų mokykloje buvo išleistas stendas, uždegtos žvakutės, mokiniai ir mokytojai  įsisegė pačių pagamintas  neužmirštuoles.

Priešmokyklinio ugdymo mokiniai  su savo mokytoja Ilona Monstavičiene kalbėjosi apie tų dienų įvykius ir žiūrėjo filmuotą medžiagą.

Pradinių klasių mokiniai klausėsi savo mokytojų Stasės Vaičekauskaitės ir Linos Kerpienės pasakojimų, prisiminimų, paskaitė kitų žmonių išgyvenimus iš knygos „Lietuva 1991.01.13“. Įvykiams atminti mokiniai skyrė savo piešinius, darė karpinį – plakatą „Mes mylime Lietuvą“. Muzikos pamokose mokiniai su muzikos mokytoja Audrone Balčiūniene  dainavo lietuvių karių dainas.

5 – 10 klasių mokiniai įdėmiai klausėsi istorijos mokytojos Ramutės Mėčienės pasakojimų. Mokiniai tarpusavyje diskutavo apie to meto  įvykių prasmę, užsienio valstybių įtaką, svarstė, kaip pasielgtų dabar. Ypač aktyvūs buvo dešimtokai:  noriai sugiedojo Lietuvos valstybės himną, per muzikos pamoką dainavo lietuvių karių dainas, E. Masytės „Laisvę“, mokėsi kartu žygiuoti ir dainuoti.

Istorijos mokytoja Ramutė Mėčienė