Projekto ,,Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą“ apžvalga

Mūsų mokykla dalyvavo respublikiniame švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio švietimo projekte ,,Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą“, kuris vyko nuo balandžio 15 d. iki lapkričio 11 d.

Projekto aktualumas. Gyvename XXI a. Visi skubame, bėgame, lekiame… Vis mažiau laiko lieka pabūti su vaiku. Didesnė dalis vaikų pasaulį, gamtos grožį pažįsta iš knygelių, televizijos laidų, kompiuterinių žaidimų ir pan. Tokiu būdu iš vaiko atimama galimybė pajausti gamtos skleidžiamus kvapus, garsus, spalvų įvairovę, mažėja galimybė ugdyti (-is) gamtojautą, ekologinę savimonę, gamtamokslinę kompetenciją. Retas kuris vaikas, pažįsta pamatytą augalą ar gyvūną, įvardija gamtos reiškinį. Vaikai – iš prigimties tyrinėtojai, aktyviai ieškantys informacijos apie jį supančią aplinką.

Kodėl kelionė buvo oranžinė? Todėl, kad tai šeimos, meilės, draugystės, saulės, šviesos spalva. Kelionė prasidėjo dar balandžio mėnesį nuo mažos moliūgo sėklytės, kurią vaikai su mokytoja pasėjo mokykloje, savo grupėje ar klasėje į nedidelį indelį. Po to stebėjo, laukė, kada iš sėklos išaugs daigelis. Laukimas skatino vaiko smalsumą, kantrumą, suteikė žinių apie tai, ko reikia augalui, kad jis galėtų išvysti saulės šviesą, ugdė pagarbą gyvybei.

Per Šeimos dieną (gegužės 15 d.) moliūgo daigelis iškeliauvo į šeimą. Vaikai, kartu su tėveliais, seneliais augino, prižiūrėjo moliūgą, kad augtų, žydėtų, vestų vaisius.

Rudenį, su rūpesčiu ir meile išaugintas moliūgas (o tiksliau jo vaisius) grįžo į mokyklą, į tą vietą, kur buvo pasodintas. Suteikdami vaikams naujų įspūdžių, bendruomenės nariai spalio 7 d., per Tarptautinę šypsenos dieną, kūrė ilgą, saulėtą, oranžinį moliūgų traukinį, kurio kiekvienas vagonėlis susidėjo iš mokytojų, tėvų ir vaikų bendradarbiavimo vaisiaus. Po to, matavome oranžinio traukinuko ilgį. Ieškojome didžiausio, mažiausio, įdomiausio moliūgo. Mūsų traukinukas buvo sudėtas iš 117 moliūgų, jo ilgis buvo 29 m. 49 cm. Didžiausio moliūgo skersmuo buvo 164 cm., o aukštis 54 cm.

Lapkričio 11 dieną (šv. Martyno vardo diena) dar vadinamą Žibintų arba šviesos diena, pasigaminome iš moliūgų žibintus, uždegėme žvakutę kaip šviesos, vilties ir gėrio simbolį.

Vaikams tai buvo nepaprasta patirtis.

Parengė pavaduotoja ugdymui Ilona Monstavičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*