Popietė „Tegu vaikai ir paukščiai skraido“

Žadvainių pagrindinės mokyklos pradinukai linksmai pasitiko parskrendančius paukščius. Pradinukai kartu su priešmokyklinukais ir savo mokytojomis kovo 24 d. surengė popietę “ Tegu vaikai ir paukščiai skraido“.

„Proto mūšis“ devintokams

Kovo 23d. mūsų mokyklos 9 klasės mokiniai G. Grėbliūnaitė, I. Jadenkutė, G.Norvaišas, E. Ušackytė ir G. Žvirgždžiūtė dalyvavo „Proto mūšyje“, kuris buvo skirtas žemės dienai paminėti. Renginys vyko Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje. Dalyvavo 4 komandos: Tverų gimnazija, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos 9A ie 9B klasių moksleiviai ir Žadvainių pagrindinės mokyklos devintokai. Užduotys buvo paruoštos apie atliekų tvarkymą ir rūšiavimą. Suskaičiavus surinktus balus, paaiškėjo kad mūsų devintokai laimėjo 1 vietą. Buvome apdovanoti padėkos raštu, stalo žaidimu apie atliekų tvarkymą ir saldžiu prizu. Dėkojame renginio „Proto mūšis“ organizatorėms, kad pakvietė mus dalyvauti.

Mokinius ruošė biologijos mokytoja L. Buikienė ir fizikos mokytojas E. Pranckevičius.

Žemės dienos paminėjimas

Kovo 21d. mokykloje vyko renginys, skirtas Žemės dienai paminėti. 5-6 klasių mokiniai buvo pakviesti dalyvauti viktorinoje. Susidarė trys grupės dalyvių: iš kiekvienos klasės po 3 mokinius. Komisijos nariai, mokytojai L. Osokina, R. Norgielienė, L. Černeckienė, padėjo skaičiuoti komandų taškus. Mokiniai turėjo atsakyti į viktorinos klausimus apie paukščius, augalus, žinduolius, aplinkos taršą. Nugalėtojai buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis.

Renginį organizavo biologijos mokytoja L. Buikienė

Viktorinos vedančioji dešimtokė Skaistė Elertaitė ir renginio organizatorė biologijos ir chemijos mokytoja Laimutė Buikienė

Komandų nariai draugiškai varžosi tarpusavyje.

Nugalėtojų komanda.

Už gerus sportinius pasiekimus – išvyka į baseiną

Kovo 15 d. Žadvainių pagrindinės mokyklos mokinių grupė už puikius šių metų sportinius pasiekimus buvo apdovanoti mokyklos administracijos dovana – išvyka į Rietavo plaukimo baseiną. Mokiniai puikiai praleido laiką ir liko labai patenkinti. Tai juos įkvėps dar labiau stengtis ir tobulėti.

Sveikiname sportininkus ir linkime sėkmės ateityje.

Mokyklos direktorius Sigitas Kažukauskas

Matematikos dienos

Kovo 14 dieną matematikai ir jų draugai švenčia tarptautinę skaičiaus Pi dieną. Šia proga matematikus dera vaišinti vaisiniais pyragais ir vaišintis patiems, linksmai aptarinėjant matematikos svarbą mūsų kasdieniame gyvenime. Pi diena pradėta švęsti 1989 metais JAV fiziko Larry Shaw iniciatyva. Atsižvelgiant į šios matematinės konstantos išraišką (3,14), ją pasiūlyta švęsti kasmet kovo 14 dieną. Angliškai kalbantiems pi asocijuojasi su žodžiu „pie“ (pyragas) ir geometrine jo forma. Fizikas L. Shaw pirmosios Pi šventės metu svečius vaišino būtent vaisiniais pyragais.

Minint šią dieną tradicijos nuspręsta laikytis ir mūsų mokykloje, skirtumas tik toks, kad mūsų  mokinių vaisiniai pyragai buvo nupiešti. Mokiniai sužinojo, kad Pi naudojamas daugelyje geometrinių formulių, susijusių su apskritimais ir sferomis, žiūrėjo video medžiagą bei klausėsi linksmų dainelių.

Skaičiaus Pi dienos paminėjimo proga mokinių sukurti „pyragai“.

Kovo 15 dieną 6 mokiniai išvyko į Rietavo savivaldybės mokyklų matematikos olimpiadą, kuri vyko Rietavo L.Ivinskio gimnazijoje. Tai ketvirtokė Monika Kerpytė, penktokės Kamilė Andrijauskaitė ir Kamilė Urbonaitė, šeštokė Donata Švarcaitė, septintokas Arvydas Urbonas ir aštuntokė Monika Judeikytė.

Kovo 16 dieną 11 jaunųjų matematikų susirinko į tarptautinį „Kengūros“ konkursą. Konkursas vyksta daugiau nei 30-yje šalių, kuriame gali dalyvauti 1-12 kl. moksleiviai ir skaityti mokantys darželinukai. „Kengūros“ konkursas atsirado 1991 metais, jį sukūrė Prancūzijos matematikai. Lietuvoje „Kengūros“ konkursas atskirose mokyklose organizuojamas nuo 1995 m.

Matematikos dienas organizavo matematikos mokytoja Loreta Osokina.

Kovo 11-osios paminėjimas

Kovo 14 d. mokykloje vyko protų mūšis „Aš, tikrai, mylių Lietuvą!“. Taip mes paminėjome Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Proto mūšyje dalyvavo po vieną 5- 10 klasių „protą“ , o iš jų rinkome mokyklos „protų protą“. Čia svarbu buvo komandinės ir individualios žinios apie Žemaitiją.

Burtų traukimas. Sudaromos dvi komandos.

Pirmas turas. Mokyklos „protai“ varžosi trys prieš tris.

Antras turas: komandoje jau tik dvi.

Trečias turas. Liko trys protingiausios: Vakarė, Monika ir Donata. Dabar kiekviena už save.

Renginio organizatorė pavaduotoja Ilona Monstavičienė, „Protų mūšio“ nugalėtoja aštuntokė Monika Judeikytė ir mokyklos direktorius Sigitas Kažukauskas

Prizininkai rankų lenkimo varžybose

Kovo 11 dieną Kretingos raj. Kūlupėnuose vyko Lietuvos jaunimo rankų lenkimo čempionatas. Jame sėkmingai dalyvavo Žadvainių pagrindinės mokyklos moksleiviai Viltė Švarcaitė ir Arnoldas Švarcas. Svorio kategorijoje iki 45 kg Viltė Švarcaitė tiek kaire, tiek dešine ranka iškovojo bronzos medalius, o jos brolis Arnoldas neįgaliųjų grupėje dešine ranka iškovojo II-ą vietą, o kaire ranka tapo čempionu.

Sveikiname mūsų moksleivius su puikiais rezultatais ir linkime sėkmės kitose varžybose.

Žadvainių pagr. mokyklos direktorius Sigitas Kažukauskas

Aštuntokas Arnoldas ir penktokė Viltė Švarcai

Arnoldas Švarcas – I vieta

Viltė Švarcaitė – III vieta

Raštingiausi moksleiviai

Kovo 2 dieną Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko raštingiausio moksleivio konkursas. Žadvainių pagrindinės mokyklos 5-10 klasių mokiniai taip pat dalyvavo šiame konkurse.

Džiugu pažymėti, kad kai kurie moksleiviai užėmė prizines vietas. 5 klasių tarpe Kamilė Urbonaitė pelnė I vietą, 6 klasių tarpe Donata Švarcaitė – II vietą, 8 klasių – Monika Judeikytė- III vietą ir 10 klasių – Monika Kupetytė – taip pat III vietą,

Puiku, kad mūsų moksleiviai nei kiek nenusileidžia ir gimnazistams.

Mokines konkursui ruošė lietuvių kalbos mokytoja Lina Černeckienė ir vyr. mokytoja Regina Norgėlienė.

Prizininkės Kamilė Urbonaitė, Donata Švarcaitė ir Monika Judeikytė