„Protų mūšis“ pradinukams

,,Kokia pradinukų komanda pati protingiausia?“ Šitą klausimą bandė išspręsti balandžio 27 d. susirinkę pradinukai į ,,Protų mūšį“, kurį jiems organizavo penktokai. Susiskirstę į tris komandas, kurias sudarė atstovai iš visų keturių klasių, mokiniai atsakinėjo į įvairiausius klausimus, pasikartojo kelių eismo taisykles. Neliko užmiršti ir žiūrovai, teisingai atsakę į pateiktus klausimus, jie gavo po saldų prizą. Po įtemptos ir atkaklios kovos paaiškėjo, kad trečią vietą užėmė trečioji komanda, kurią sudarė Arminas Budrys (1 kl.), Inesa Kasparavičiūtė (2 kl.), Gabijus Jenkus (3 kl.) ir Gabrielė Zimkutė (4 kl.). Antrą vietą užėmė pirmoji komanda – Eneida Rusteikaitė (1kl.), Ema Montvilaitė (2 kl.), Kamilė Budrytė (3 kl.), Monika Kerpytė (4 kl.). Ir pati protingiausia pradinukų komanda tapo antroji komanda, kurią sudarė Roma Kromelytė (1 kl.), Nedas Judeikis (2 kl.), Dovilė Kasparavičiūtė (3 kl.), Kamilė Kareivaitė (4 kl.).

Penktos klasės auklėtoja Genovaitė Jonušienė

Renginio organizatoriai penktokai ir jų auklėtoja Genovaitė Jonušienė

Išvyka į biblioteką

Balandžio 26 dieną Žadvainių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai lankėsi Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje. Dalyvavome renginyje – literatūrinėje valandėlėje mažiesiems „Skaitymo ir linksmybių puotoje“.

Mus pasitiko linksmoji Pepė Ilgakojnė, kuri mus įsuko į linksmų istorijų, žaidimų, dainelių sūkurį. Visi kartu skaitėme Vytės Nemunėlio eiliuotą pasaką „Meškiukas Rudnosiukas“. Žaidėme žaidimus, dainavome daineles apie meškiukus. Žiūrėjome animacinį filmuką apie Mikę Pukuotuką. Atsisveikinant gavome dovanų – namų darbų nuspalvinti meškiuką ir saldainių.

Ačiū tau, Pepę Ilgakojnę, už smagią literatūrinę puotą.

Su mažaisiais kartu į biblioteką keliavo mažųjų mokytoja pavaduotoja Ilona Monstavičienė ir mokyklos bibliotekininkė Birutė Mažikienė

Pradinių klasių mokinių trikovės varžybos

Balandžio 26 d. Žadvainių pagrindinėje mokykloje vyko pradinių klasių mergaičių ir berniukų trikovės varžybos. Mokiniai bėgo 30 metrų, metė kamuoliuką, šoko į tolį. Suskaičiavus 3 rungčių rezultatus, paaiškėjo nugalėtojai. Mergaičių tarpe  1 vietą laimėjo 3 klasės mokinė Dovilė Kasparavičiūtė, 2 vietą – 3 klasės mokinė Kamilė Budrytė, 3 vietą – 3 klasės mokinė Evelina Venckutė. Berniukų tarpe 1 vietą laimėjo 3 klasės mokinys Gabijus  Jenkus, 2 vietą – 2 klasės mokinys Nedas Judeikis, 3 vietą – 3 klasės mokinys Kęstutis Liatukas. Nugalėtojai toliau atstovaus Rietavo savivaldybės varžybose.

Sportines varžybas organizavo pradinių klasių mokytojos Stasė Vaičekauskaitė, Lina Kerpienė. Varžyboms teisėjavo kūno kultūros mokytojas Augustinas Šlimas.

Kamilė Budrytė, Dovilė Kasparavičiūtė, Evelina Venckutė

Nedas Judeikis, Gabijus Jenkus, Kęstutis Liatukas

Stalo teniso turnyras

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šį pavasarį mūsų mokykloje buvo organizuojamas stalo teniso turnyras esamiems ir buvusiems Žadvainių pagrindinės mokyklos moksleiviams. Šiais metais tai jau 14-asis turnyras. Po turnyro atidarymo ir burtų traukimo prasidėjo kovos prie stalo teniso stalų.

Pasibaigus kovoms paaiškėjo, kad merginų (moterų) grupėje III-ą vietą iškovojo Monika Kerpytė, II-a vieta atiteko Monikai Judeikytei, o čempione tapo ir pereinamąją taurę iškovojo Rūta Kalniutė. Vyrų grupėje III-ą vietą iškovojo Vydas Judeikis, II-ą – Alvydas Stankevičius, o čempionu tapo ir pereinamąją taurę iškovojo Andrius Černeckis.

Pasibaigus vienetų varžyboms, atėjo metas mišrių dvejetų kovoms. Jose III-ą vietą iškovojo Deimanto Judeikio ir Rūtos Kalniutės pora, II-a vieta atiteko Monikai Judeikytei ir Alvydui Stankevičiui, o čempionais tapo Monikos Kerpytės ir Andriaus Černeckio dvejetas.

Visi prizininkai ir nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais ir medaliais, o čempionai – dar ir pereinamosiomis taurėmis.

Po puikiai praleisto laiko su bičiuliais, visi išsiskirstė geros nuotaikos su pažadais susirinkti kitais metais jau į jubiliejinį 15-ąjį turnyrą.

Žadvainių pagrindinės mokyklos direktorius Sigitas Kažukauskas

Kosmonautikos dienos paminėjimas

Pažvelgus aukštyn į naktinį dangų matome tamsą, įvardijamą kaip kosmosas. Tai didžiulė tuštuma, kurioje keliauja Žemė, Mėnulis, Saulė ir kitos žvaigždės… O kur prasideda kosmosas? Ar yra kas nors ten buvęs? Kiek ten erdvės? Šiuos ir begalę kitų klausimų bandė išaiškinti fizikos mokytojas Egidijus Pranckevičius susirinkusiems mokiniams į renginį, skirtą kosmonautikos dienai paminėti.

Sukanka 56 metai, kai žmogus pirmą kartą įžengė į kosminę erdvę. Tai buvo 1961 metais balandžio 12 dieną. 9 val. 7 min. vietos laiku startavo kosminis laivas „Vostok-1“, nešantis Jurijų Gagariną į dar žmogaus nepakylėtą kosminę erdvę aplink žemę. Ta proga mokytojas mokinius pakvietė dalyvauti viktorinoje, kurios metu dalyviai galėjo patikrinti savo žinias apie žmogaus organizmo pokyčius kosminių skrydžių metu. Mokiniai atliko kūrybinę užduotį – turėjo įsivaizduoti, kad atskridę į Marsą iškelia savo vėliavą, kurią ir turėjo nupiešti.

Viktorina – mokiniai atsakinėja į klausimus apie žmogaus organizmo pokyčius kosminių skrydžių metu.

Savo vėliavą, kurią iškeltų išsilaipinę Marse, pristato Tadas, Monika ir Vakarė

Renginio metu mokiniai žiūrėjo Hablo kosminio teleskopo „Hubble“ užfiksuotus nuostabaus grožio kosminius kadrus bei stebėjo, kaip atrodo dangus iš Lietuvos žemelės.

Fizikos mokytojas Egidijus Pranckevičius.

Fizikos mokytojas Egidijus Pranckevičius ir viktorinos nugalėtojai: Skaistė Elertaitė, Paulius Jurkus, Donata Švarcaitė.

Tradicinė Gerumo diena mokykloje

Kiekvienais metais mokykloje organizuojamas renginys ,,Gerumo diena“. Šiais metais gerumo dienos tema ,,Savo krašto patriotai“. Tai buvo kaip tęsinys neseniai buvusios akcijos ,,Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Šios akcijos metu klasių valandėlėse mokiniai mokėsi bendrauti be patyčių, priimtinu būdu spręsti konfliktus, žiūrėjo prevencinius filmukus, diskutavo, kaip reaguoti matant ar patiriant patyčias, rinko draugiškiausius klasės mokinius. Mokyklos psichologė Vaida Vaičikauskienė mokinių tėvelius  pakvietė į paskaitą – diskusiją „Kokios grėsmės mūsų vaikų tyko virtualioje aplinkoje?“.

Gerumo diena buvo kaip pasitikrinimas, ar mokame draugiškai bendrauti, dirbti, bendradarbiauti. Kiekviena klasė turėjo įrodyti, kad jie yra draugiška komanda ir pažįsta savo kraštą. Mokiniai atsakinėjo į klausimus iš istorijos, geografijos, dalyvavo smagiose estafetėse, prisiminė liaudies dainas, išbandė savo uoslę atpažindami lietuviškus prieskonius. Išsiaiškinome, kad draugiškiausia ir daugiausiai žinių apie savo kraštą žino 8 klasė.

Renginį ,,Gerumo diena” organizavo socialinė pedagogė Vida Ringienė.

Žaidimas: kuri komanda toliau numes plunksną?

Nugalėtojai – 8-os klasės mokinių komanda. Renginio organizatorė socialinė pedagogė Vida Ringienė (iš kairės). Mokyklos direktorius Sigitas Kažukauskas (iš dešinės)

Atbudus pavasariui

Atbudus pavasariui, sugrįžus paukščiams švenčiame gražiausią pavasario šventę Velykas. Balandžio 6 dieną paskatinti ,,Naisių vasaros“ kvietimo, Žadvainių pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo jau tradicija tapusiu ,,Vaikų Velykėlių“ konkurse. Mokiniai ant Didžiojo margučio muliažo margino raštus. Kiekvienas, prisidėjęs prie Didžiojo margučio puošimo, patyrė džiaugsmą. Pradinių klasių mokiniai parodė vaidinimą A. Liepienės  ,,Kietas‘. Visus lydėjo džiugi pavasariška nuotaika, puoselėjanti gilias lietuviškas tradicijas.

Renginį organizavo mokytojos Edita Jurkaitienė ir Lina Kerpienė

Jaunųjų dailininkų pasiekimai

Dar 2016 m. pavasarį Žadvainių pagrindinės mokyklos 1-8 klasių  mokiniai dalyvavo UAB „Naisių vasaros“ skelbtame piešinių konkurse „Gandrus pasitinkant“. Šių metų kovo mėnesį kiekvienam dalyviui buvo atsiųstos dovanėles iš UAB „Naisių vasaros“. Kiekvienas dalyvavęs šiame konkurse gavo 2015 m. Nacionalinio vaikų literatūros konkurso pirmosios premijos laimėtojos Ilonos Ežerinytės  pasakų knygą „Šunojaus diena“. Šios knygos dar nėra prekyboje ir pirmieji Lietuvoje ją perskaitys šio konkurso dalyviai. Konkurso rengėjai siekia vaikams dovanoti aukščiausios kokybės literatūros kūrinį, pripažintą žinomiausių Lietuvos vaikų literatūros kritikų. Kartu su knygutėmis mokytojams, padėjusiems vaikams dalyvauti konkurse, buvo atsiųsti padėkos raštai. Nuoširdžiai džiaugiamės mūsų mokinių aktyviu dalyvavimu  organizuojamuose konkursuose.

Dailės mokytoja Edita Jurkaitienė apdovanoja piešinių konkurso dalyvius knygutėmis

Kretingos rajono Salantų meno mokyklos organizuotame jubiliejiniame dešimtajame respublikiniame mokinių kūrybinių darbų konkurse “ Pravėriau vario vartelius” dalyvavo mūsų mokyklos mokinys Arnoldas Švarcas.  Jo grafikos darbas “ Medis mano sodyboje” buvo vienas iš arti trijų šimtų dalyvavusių šiame konkurse darbų . Šiuos darbus buvo galima pamatyti nuo kovo 10 d. Kretingos rajono kultūros centro parodų salėje atidarytoje respublikinio mokinių kūrybinių darbų konkurso “Pravėriau vario vartelius“ kūrybinių darbų parodoje. Nors šiais metais Arnoldas ir netapo laureatu, tikimės , kad jis ir toliau puoselės kūrybinius ir meninius gebėjimus, sieks pažinti kultūros paveldą ir pagarbą etninės kultūros tradicijoms. Sėkmės kituose konkursuose!

Mokiniams pasiruošti piešinių konkursams padeda dailės mokytoja Edita Jurkaitienė