Kosmonautikos dienos paminėjimas

Pažvelgus aukštyn į naktinį dangų matome tamsą, įvardijamą kaip kosmosas. Tai didžiulė tuštuma, kurioje keliauja Žemė, Mėnulis, Saulė ir kitos žvaigždės… O kur prasideda kosmosas? Ar yra kas nors ten buvęs? Kiek ten erdvės? Šiuos ir begalę kitų klausimų bandė išaiškinti fizikos mokytojas Egidijus Pranckevičius susirinkusiems mokiniams į renginį, skirtą kosmonautikos dienai paminėti.

Sukanka 56 metai, kai žmogus pirmą kartą įžengė į kosminę erdvę. Tai buvo 1961 metais balandžio 12 dieną. 9 val. 7 min. vietos laiku startavo kosminis laivas „Vostok-1“, nešantis Jurijų Gagariną į dar žmogaus nepakylėtą kosminę erdvę aplink žemę. Ta proga mokytojas mokinius pakvietė dalyvauti viktorinoje, kurios metu dalyviai galėjo patikrinti savo žinias apie žmogaus organizmo pokyčius kosminių skrydžių metu. Mokiniai atliko kūrybinę užduotį – turėjo įsivaizduoti, kad atskridę į Marsą iškelia savo vėliavą, kurią ir turėjo nupiešti.

Viktorina – mokiniai atsakinėja į klausimus apie žmogaus organizmo pokyčius kosminių skrydžių metu.

Savo vėliavą, kurią iškeltų išsilaipinę Marse, pristato Tadas, Monika ir Vakarė

Renginio metu mokiniai žiūrėjo Hablo kosminio teleskopo „Hubble“ užfiksuotus nuostabaus grožio kosminius kadrus bei stebėjo, kaip atrodo dangus iš Lietuvos žemelės.

Fizikos mokytojas Egidijus Pranckevičius.

Fizikos mokytojas Egidijus Pranckevičius ir viktorinos nugalėtojai: Skaistė Elertaitė, Paulius Jurkus, Donata Švarcaitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*