Paskutinio skambučio šventė

Žadvainių pagrindinėje mokykloje nuaidėjo paskutinis skambutis 53 laidos dešimtokams. Ši diena dešimtokams buvo ir šventė, ir nerimas, nes jau paskutinį kartą į klasę pakvietė mokyklos skambutis. Tradiciškai, ryte prieš pirmą pamoką nuo Jūros upės tilto ateinančius dešimtokus pasitiko visa mokykla, o devintokai užkabino skambančius varpelius. Dešimtokai buvo pakviesti į paskutinę pamoką su auklėtoja Lina Černeckiene.

Šią įsimintiną dieną norėjo dešimtokus pasveikinti ne tik mokyklos direktorius Sigitas Kažukauskas ir pavaduotoja ugdymui Ilona Monstavičienė, bet ir mokiniai. Patys mažiausieji, priešmokyklinukai ir ikimokyklinukai, dešimtokams padovanojo dainą „Ateina laikas ir užauga vaikas“. Pradinukai dešimtokams skyrė vaidinimą „Aitvaro teismas“, dainas apie vaikystę ir „Išėjo tėvelis į mišką“. Visi liko nepaprastai sužavėti penktokų pasirodymu „Dešimtokų mokyklinis gyvenimas“. Penktokai puikiai pavaizdavo mokyklos šeimininkus, dešimtokus. Ne ką mažiau nustebino šeštų – septintų klasių merginos padovanojusios šokį. Aštuntokai skyrė gražiausius linkėjimus mokyklos šeimininkams. O renginio vedėjai, devintokai, pastebėjo dešimtokų gebėjimus ir talentus ir įsteigė „Dešimtmečio įvertinimus“, kuriais apdovanojo mokyklos šeimininkus.

Dešimtokai „atsisveikino“ su mokykla ir draugais, dėkodami mokytojams už kantrybę, supratimą, žinias. Tradiciškai, dešimtokai išdalino per 10 mokyklinių metų susikaupusį turtą perskaitydami testamentą, paskutinę jų valią,  ir įteikė mokyklos raktą devintokams kaip simbolį, kad jie jau atiduoda mokyklos šeimininkų teises.

Taigi, šiemet mūsų mokykla išlydėjo 53 laidos abiturientus į platųjį kelią.

Lietuvių kalbos mokytoja Lina Černeckienė

Paskutinė pamoka su auklėtoja Lina Černeckiene.

Svajonės išplaukė laiveliuose Jūros upe.

Šventę organizavo ir vedė devintokai.

Dešimtokai dėkojo mokytojams, tėveliams, mokyklos draugams už gražias akimirkas, praleistas šioje mokykloje.

Išvyka į biblioteką

Gegužės 15 dieną su aštuntokais vykome į Rietavo vaikų skyriaus ir viešąją bibliotekas. Bibliotekininkė Romualda Durkienė supažindino su paauglių literatūra ir papasakojo apie deivės Mildos šventę.​​​​​​

Išvyką organizavo bibliotekininkė Birutė Mažikienė

?

Kviečiame prisijungti prie akcijos „Nuoširdumo savaitė“

Mūsų mokykla gegužės 8-12 dienomis prisijungia prie Lietuvoje vykdomos socialinės akcijos ,,Nuoširdumo savaitė”. Akcijos tikslas – supažindinti mokyklos bendruomenes (vaikus, mokytojus, tėvus) kas yra įvaikinimas, ir globa, paaiškinti, kaip svarbu globos namuose augančiam vaikui yra draugystė su aplinkiniais, bendraamžiais.  Mūsų 5 klasės mokiniai rašo laiškus ne biologinėje šeimoje augantiems vaikams, 6-10 klasių mokiniai piešia ,,Laimingo žmogaus” marškinėlius.

Kviečiame mokyklos bendruomenę: mokinių tėvelius, 8-10 klasių mokinius, mokytojus ir mokyklos darbuotojus,  gegužės 11 d. (ketvirtadienį) 13.30 val. į mokykloje vyksiantį susitikimą su Rietavo savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus, Rietavo socialinių paslaugų centro atstovais, globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo specialistais. Visi kartu žiūrėsime filmą, diskutuosime, kalbėsimės, pasidžiaugsime vaikų kūrybiniais darbeliais. Maloniai laukiame susitikimo.

Socialinė pedagogė Vida Ringienė

Žadvainių pagr. mokyklai reikalinga vyr. buhalterė

KONKURSAS VYR. BUHALTERIO PAREIGOMS UŽIMTI

Peržiūrėti Konkursas vyr. buh

Dešimtokų išvyka į Plungės technologijų ir verslo mokyklos Rietavo filialą

Gegužės 9 d. mūsų mokyklos dešimtokai vyko į Plungės technologijų ir verslo mokyklos Rietavo filialą susipažinti su mokymo programomis. Jiems buvo aprodytos filialo klasės, laboratorijos, bendrabutis, valgykla, automobilių remonto mokymo patalpos. Mokiniai aktyviai domėjosi galimybėmis mokytis, turiningai praleisti laisvalaikį, uždavinėjo įvairiausius klausimus. Ačiū šio filialo direktorei ir mokytojams už pakvietimą ir galimybę viską pamatyti.

Atsakinga už PIT mokykloje Genovaitė Jonušienė

Atverkime senolių skrynią

Balandžio mėnesio paskutinį penktadienį mokykloje vyko renginys „Atverkime senolių skrynią“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui paminėti.

Renginio pradžioje visi – tiek mokiniai, tiek mokytojai ir darbuotojai – susidomėję apžiūrinėjo technologijų mokytojos Rūtos Milienės audinių parodą. Mokytoja pristatė savo darbus, papasakojo iš kokios rūšies siūlų ir kaip išaudė lovatieses, rankšluosčius, juostas, įvairius takelius.

Technologijų mokytoja Rūta Milienė pristato savo audinių parodą.

Mokytojai su malonumu stebėjo, kaip mokiniai atlieka darbelius: pina, riša, veja juostas, audžia gobelenus. Pasakodami apie savo darbelius, mokiniai maloniai nustebino ne tik pasakojimais apie savo darbelius, bet ir patarlėmis apie darbštumą.

Apžiūrėjus mokytojos ir mokinių parodėlę, mokytoja Rūta pasiūlė dešimtos klasės mokiniams mesti iššūkį mokytojams. Prasidėjo varžytuvės: ruošėme siūlus plovimui, stengėmės teisingai suvyti kamuolius ilgam laikymui, vyniojome skirtingų rūšių siūlus į kamuolius, mokėmės, kaip paruošti siūlų sruogas, kad galėtume ją suvynioti į kamuolius. Po to reikėjo atpažinti siūlų rūšis, o jų buvo tikrai daug. Dauguma užduočių teisingiau ir greičiau atliko dešimtokai, tad jie tapo nugalėtojais.

Visi dėkojome technologijų mokytojai Rūtai už įdomų renginį ir galimybę praverti senolių rankdarbių skrynią.