Atverkime senolių skrynią

Balandžio mėnesio paskutinį penktadienį mokykloje vyko renginys „Atverkime senolių skrynią“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui paminėti.

Renginio pradžioje visi – tiek mokiniai, tiek mokytojai ir darbuotojai – susidomėję apžiūrinėjo technologijų mokytojos Rūtos Milienės audinių parodą. Mokytoja pristatė savo darbus, papasakojo iš kokios rūšies siūlų ir kaip išaudė lovatieses, rankšluosčius, juostas, įvairius takelius.

Technologijų mokytoja Rūta Milienė pristato savo audinių parodą.

Mokytojai su malonumu stebėjo, kaip mokiniai atlieka darbelius: pina, riša, veja juostas, audžia gobelenus. Pasakodami apie savo darbelius, mokiniai maloniai nustebino ne tik pasakojimais apie savo darbelius, bet ir patarlėmis apie darbštumą.

Apžiūrėjus mokytojos ir mokinių parodėlę, mokytoja Rūta pasiūlė dešimtos klasės mokiniams mesti iššūkį mokytojams. Prasidėjo varžytuvės: ruošėme siūlus plovimui, stengėmės teisingai suvyti kamuolius ilgam laikymui, vyniojome skirtingų rūšių siūlus į kamuolius, mokėmės, kaip paruošti siūlų sruogas, kad galėtume ją suvynioti į kamuolius. Po to reikėjo atpažinti siūlų rūšis, o jų buvo tikrai daug. Dauguma užduočių teisingiau ir greičiau atliko dešimtokai, tad jie tapo nugalėtojais.

Visi dėkojome technologijų mokytojai Rūtai už įdomų renginį ir galimybę praverti senolių rankdarbių skrynią.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*