Žadvainiškės – trečios Telšių apskrityje

Šių metų kovo 26 dieną Mažeikiuose vyko Lietuvos futbolo federacijos organizuojamos LadyGolas apskrities finalinės varžybos. Žadvainių pagrindinės mokyklos merginų komanda iškovojo 3-ią vietą, į priekį praleisdamos Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos merginų ir  Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos komandas.

Žadvainiškės iškovojo taurę, medalius ir firminius LadyGolas marškinėlius bei futbolo kamuolius. Sveikiname mergaites ir linkime sėkmės tolimesnėse varžybose.

Žadvainių pagrindinės mokyklos direktorius  Sigitas Kažukauskas

Gerumas prasideda nuo tavęs

Paskutinį pirmadienį prieš pavasario atostogas Žadvainių pagrindinėje mokykloje jautėsi šurmulys. Kitaip ir negalėjo būti, nes tądien tradicinių pamokų nebuvo. Iš pat ryto mokiniai darė drugelius, spalvino juos savo rankų atspaudais ir puošė jais salę.  Antrą  pamoką vedė Rytų kovos menų Aikido instruktoriai iš Klaipėdos. Jie ne tik pasidalino patirtimi, kaip elgdavosi mokykloje, kai patirdavo patyčias, bet ir praktiškai pademonstravo, kaip išvengti smūgių,  neįsivelti į muštynes ar išskirti besipešančius.

Aikido instruktorių pasakojimas

Sekančios pamokos vyko su sveikatos priežiūros specialiste Indre Viršilaite. Mokiniai mokėsi kaip gaivinti žmogų, suteikti pirmąją pagalbą įvykus įvairiems nelaimingiems atsitikimams.

Pirmosios pagalbos suteikimo pamoka

Kol vienos klasės mokėsi teikti pagalbą, kitos dalyvavo užsiėmimuose su mokyklos psichologe Vaida Vaičikauskiene ir socialine pedagoge Vida Ringiene. Žaidėme įvairius komandinius žaidimus, estafetes, miklinome rankos taiklumą ir proto aštrumą. Svarbu buvo ne nugalėti, o mokytis draugiško bendravimo.

Žaidžia mokyklos mažieji

Paskutinė pamoka vyko salėje. Sulaukėme svečių – Rietavo savivaldybės mokyklų socialinių pedagogų, logopedų, specialiųjų pedagogų. Mokyklos mokiniai pristatė, kaip jie supranta gerumą. Vieni vaidino, kiti patarles sakė ar atliko apklausas, rodė filmukus ar rinko Rūpestingiausius klasės draugus, teikė nominacijas. Psichologė visą salę išjudino organizuodama žaidimą. Visiems buvo smagu.

Maži darbai kuria gerą nuotaiką

Renginį ,,Gerumo diena“ mokykloje organizavo psichologė Vaida Vaičikauskienė ir socialinė pedagogė Vida Ringienė.

Žadvainių pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Vida Ringienė

Svečiuose rašytojas Dainius Šukys

Kovo 23 dieną pradinių klasių mokiniai pasiruošę netradicinei pamokai su nekantrumu laukė susitikimo su vaikiškų knygų autoriumi Dainiumi Šukiu. Susitikimo metu mokinukai karpė, klijavo, spalvino pasakų personažus. Autorius pasakojo kaip gimsta pasakos, supažindino su savo kūryba, pristatė naujausią pasakų knygą ,,Trys paršiukai, Spirabyra ir sugįžęs pienas“, atsakė į mokinių užduotus klausimus.

Susitikimą su rašytoju organizavo bibliotekininkė Birutė Mažikienė.

Susitikimai vyko klasėje, kur rašytojas ne tik vaizdžiai sekė savo sukurtas bet ir mokė vaikus piešti, karpyti, klijuoti

Gyvas bendravimas, gera nuotaika, abipusė pagalba išliks ilgam atmintyje

Susitikimo pabaigoje vaikai nusifotografavo su Dainiumi Šukiu ir renginio organizatore Birute Mažikiene

Paminėta Žemės diena

Kovo 20 dieną mokykloje vyko renginys, skirtas paminėti Pasaulinę Žemės dieną. Penktų-dešimtų klasių mokiniai rungėsi viktorinoje, pristatė kūrybinius darbus pasirinkta tema. Apie  mūsų maitintojos planetos Žemės grožį eilėmis kalbėjo pradinukai bei priešmokyklinukai.

Renginį organizavo chemijos bei biologijos vyr. mokytoja Laimutė Buikienė

5-10 klasių komandų atstovai rungiasi viktorinoje

Penktokų ir septintokų pristatymas ‘Flora“

Dešimtokų pristatymas „Fauna“

Priešmokyklinukų ir ikimokyklinukų prisistatymas pats mieliausias

Lietuvių kalbos pamoka kitaip

Kovo 15 dieną 5-7 klasių mokiniai pakvietė jaunesniųjų klasių moksleivius į netradicinę lietuvių kalbos pamoką. Renginio metu mokiniai sužinojo, kaip anksčiau buvo šaipomasi iš vardų, kokių pasitaikydavo nesusikalbėjimų, kokie yra lietuviški keiksmai. Penktos klasės mokiniai renginio dalyvius pakvietė įminti mįsles, o geriausiai pasirodžiusius apdovanojo. Septintokai organizavo greitakalbių varžytuves, šįkart galėjo pasigirti miklesniais liežuviais merginos.

Renginį organizavo lietuvių kalbos vyr. mokytoja Lina Černeckienė

Šimtadienio šventė

Šių metų Šimtadienio tema buvo sportas. Kovo 14 dieną devintokai kartu su auklėtoju Egidijumi Pranckevičiumi „įlėkė“ į dešimtokų klasę ir šventinį rytą pradėjo mankšta. Buvo padovanotas popierinis futbolo kamuolys su dešimtokų vardais ir 100 vokų – kalendorius su sentencijomis kaip prasmingai ir gražiai praleisti mokykloje kiekvieną likusią dieną.

Vėliau renginys buvo pratęstas sporto salėje. Direktorius Sigitas Kažukauskas pasakė linkėjimus mokyklą baigiantiems mokiniams. Mokytojas Egidijus šventę pratęsė Alberto Einšteino žodžiais: „Reikia išmokti žaidimo taisykles. Tada pradėti žaisti geriau už kitus. Išmok ir pranok savo mokytojus. Paprasta, kaip ir viskas, kas genialu…“ Įteiktas popierinis mokyklinis autobusiukas su pavaizduotais dešimtokais. Devintokė Monika paruošė mokytojų citatas, pagal kurias reikėjo atspėti kas taip pasakė. Atsakę teisingai gavo priziukus. Ir paskui prasidėjo… linksmybės – sportinės varžybos dešimtokai prieš devintokus. Moksleiviai lenktyniavo ant kartoninių dėklų, jojo su rankšluosčiais, lakstė kas greičiau atsirinks savo batus. Labiausiai patiko Arnoldo pasiūlyta užduotis – padainuoti dainą prisisėmus vandens į burną. Buvo daug juoko ir klegesio.

Dešimtokų auklėtoja Vida Ringienė pakvietė po renginio paragauti pyrago. Šventę padėjo organizuoti dailės mokytoja Edita Jurkaitienė.

Egidijus Pranckevičius

Paminėta skaičiaus Pi diena

Nesunku išsiaiškinti, kodėl „Pi“ diena yra kovo 14-oji: matematikos ir fizikos fanai šią dieną švenčia prisimindami iracionalų skaičių 3,14. Minėdami šią dieną, mokiniai sužinojo daug įdomių faktų apie skaičių Pi, peržiūrėjo keletą filmukų, diskutavo kur šis skaičius yra naudojamas.

Įsiminti Pi skaičių – neabejotinai keistas tikslas, tačiau kai kurie žmonės imasi šio ekstremaliai ilgio iššūkio. Vienas jų – Japonijos įsiminimo meistras Akira Haragauchi viešai pademonstravęs mokantis daugiau nei 100 tūkst. Pi skaičių (jo vardijimas truko apie 16 val.), meistro asmeninis rekordas – 111 tūkst. 700 skaičių. Mūsų mokykloje atsirado 7 drąsuoliai, kurie panoro pasivaržyti skaičiaus Pi skaitmenų rašymo konkurse. Geriausiai sekėsi aštuntokei Živilei Asnauskaitei, ji parašė 120 skaičiaus Pi skaitmenų po kableliu.

Renginį organizavo matematikos mokytoja Loreta Osokina

1-os vietos laimėtoja aštuntokė Živilė Asnauskaitė (viduryje), 2-os vietos laimėtoja aštuntokė Viktorija Lavrentjevaitė (iš kairės) ir 3-os vietos laimėtoja šeštokė Raminta Lavrentjevaitė (iš dešinės)

Merginų futbolo komanda varžėsi Jonavoje

Kovo 4 dieną Jonavoje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių tarp kaimo mokyklų futbolo merginų 5×5 finalinės varžybos. Rietavo savivaldybei atstovavo Žadvainių pagrindinės mokyklos merginų komanda. Šį kartą mūsų merginoms nepavyko užlipti ant prizininkų pakylos, kaip prieš mėnesį tarp miesto mokyklų, kai iškovojom III-ą vietą. Šiose varžybose merginos į priekį praleido Jonavos Ruklos J. Stanislausko mokyklos – daugiafunkcio centro komandą, taip pat Vilniaus rajono Marijampolio M.Lukšienės gimnaziją. Atkaklioje kovoje dėl 3-ios vietos rezultatu 1:3 pralaimėjome Klaipėdos rajono Dovilų pagrindinei mokyklai. Merginos buvo apdovanotos firminiais Lietuvos mokyklų žaidynių marškinėliais. Iškovota IV-a vieta Lietuvoje – puikus mūsų mergaičių pasiekimas.

Dėkojame vyr. mokytojui Augustui Šlimai už mergaičių paruošimą varžyboms. Taip pat dėkojame merginų komandai: Kamilei Andrijauskaitei, Kamilei Urbonaitei, Kamilei Stončiūtei, Živilei Asnauskaitei, Viktorijai Lavrentjevaitei, Lianai Budrytei, Viltei Švarcaitei, Donatai Švarcaitei.

Mokyklos direktorius Sigitas Kažukauskas