Stovykla – mažiems ir dideliems

Kad ir ilgesni mokslo metai – jie pagaliau baigėsi. Bet nesibaigė vaikų šurmulys Žadvainių pagrindinėje mokykloje. Čia stovyklavo ir pradinukai, ir vyresnieji.
Birželio pirmą savaitę vyko pradinių klasių mokinių stovykla ,,Kaip gera ir smagu būryje linksmų draugų”. Susirinko net 16 ,,linksmųjų draugų”. Mažieji stovyklautojai žaidė, rungtyniavo estafetėse ir komandiniuose žaidimuose, piešė, mokėsi kūrybingai pristatyti kitiems save, diskutavo apie savo jausmus ir emocijas, kalbėjo apie sveiką gyvenseną, kūrė sveiko maisto piramidę. Bet smagiausia visiems buvo ekskursija prie Paršežerio. Kelionėje vaikai spėliojo iš kur atsirado ežero pavadinimas, koks jo dydis, išklausė mokytojos padavimo apie ežerą. Nors diena nebuvo labai šilta, bet tai nesutrukdė pasimėgauti maudynėmis ežere, žaisti prie ežero įrengtose žaidimo aikštelėse. Smagiai praleidę kartu 5 dienas, mažieji stovyklautojai išsiskirstė iki rudens.

Mažųjų stovyklautojų maudynės Paršežeryje

Nuotaikingas autoportretų piešimas

Mokyklos vyresnieji 5-10 klasių mokiniai į stovyklą rinkosi trečią birželio savaitę. Stovykloje ,,Aukime ir kurkime drauge”, kurią organizavo socialinė pedagogė Vida Ringienė, mokinių laukė įvairios veiklos. Be įvairių žaidimų, estafečių ir užsiėmimų mokykloje, jaunuoliai turėjo galimybę įgyti patirties ir išbandyti save naujose veiklose. Dauguma stovyklautojų kai kurias veiklas išbandė pirmą kartą. Nepamirštamų emocijų visiems paliko plaukimas baidarėmis Jūros upe. Nuotaikos nesugadino net tai, kad dėl žemo vandens lygio upėje, baidares ne kartą teko išlipus tempti patiems. Ne mažiau gerų emocijų ir, beje, gerų bendravimo patarimų ir įgūdžių jaunimas gavo rytų kovos menų aikido treniruotėse. Jas vedė aikido instruktoriai iš Klaipėdos rytų kovos menų centro ,,Budokan”.

Žygis baidarėmis Jūros upe

Aikido treniruotės

Jau tapo tradicija, kad vasaros stovykla be ekskursijos – tai lyg ir ne stovykla. Šiemet vykome į Palangą prie Baltijos jūros ir aplankėme Palangos Gintaro muziejų. Gaila, kad smarkus vėjas sutrukdė išsimaudyti Baltijos jūroje, bet galėjome pasigėrėti aukštomis bangomis.
Atsisveikinome iki kitų mokslo metų pradžios pilni gerų įspūdžių ir emocijų bei naujos patirties.

Prie Baltijos jūros

Socialinė pedagogė Vida Ringienė

PRIZAS – KELIONĖ Į UOSTAMIESTĮ

Birželio 12 dieną Žadvainių pagrindinės mokyklos mergaitės vyko į Klaipėdos Akropolį žaisti boulingo. Tai mokyklos dovana už puikius sportinius pasiekimus. Mergaites lydėjo mokyklos direktorius Sigitas Kažukauskas. Mergaitės gerai praleido laiką: parungtyniavo boulinge, papramogavo ir geros nuotaikos grįžo į mokyklą. Tai jau antra išvyka per pastaruosius dvejus metus.

Mergaitės pasiekė gerų rezultatų Lietuvos mokyklų žaidynėse. Pirmą kartą mokyklos istorijoje 5×5 salės futbolo varžybose iškovojo III-ą vietą Lietuvoje. Tad merginos nusipelnė pramogų už puikius pasiekimus.

Direktorius Sigitas Kažukauskas

Mokyklą baigė 54 dešimtokų laida

Prieš akis- balti keliai, keleliai…
Lik sveika, mieloji mokykla!
Ant šįryt nuskinto balto žiedo –
Ašarėlė išdavikė, ne rasa.

54-a dešimtokų laida. Auklėtoja Vida Ringienė

Birželio 14 dieną mūsų mokykloje vyko dešimtokų išleistuvės. Tradiciškai ta proga viena klase jaunesni jų draugai surengia atsisveikinimo programą. Šiemet tai darė Egidijaus Pranckevičiaus auklėtiniai.

Direktorius Sigitas Kažukauskas pasveikino dešimtokus baigus vieną gyvenimo etapą – pagrindinę mokyklą, linkėjo sėkmės, siekti svajonių ir nepamiršti mokyklos.

Pradžioje buvo prisiminta ir ekrane parodytas video – dešimtokų daina „Du du du“, įrašyta dar tada, kai jie buvo penktokėliai. Devintokai atkartojo jų šokių judesius.

Išleistuvių šventę organizavo devintokai

Išleistuvių metu buvo įteiktos nominacijos 10-tokams. Devintokai dainavo dainą „Ačiū tau, Veryga“ . Klausydamiesi dainos, dešimtokai buvo sugrąžinti į praeitį: ekrane jie matė save, kokie jie buvo pradinėse klasėse.

Šiemet mokyklą baigė 10 dešimtokų

Skaidrėse perskaityti žodžiai linkėjo mėgautis mažomis gyvenimo saldybėmis ir nebijoti klysti.

Kitų klasių mokiniai  taip pat sveikino dešimtokus: sakė eiles, palinkėjimus, šoko, šeštokai padovanojo net specialiai šiai progai išleistą laikraštuką.

Dešimtokus sveikina penktokai ir septintokai

Aštuntokų linkėjimai dešimtokams

Šventės pabaigoje dešimtokai skaitė testamentą, dainavo išleistuvių dainą, teikė dovanėles mokytojams ir kitiems mokyklos darbuotojams. Vyravo šventiška nuotaika. Tėveliai garsiai plojo, džiaugėsi savo vaikais, braukė ašarėlę.

Dešimtokai „dalija“ mokyklos turtą

9 klasės auklėtojas Egidijus Pranckevičius

Pereinamoji taurė liko Žadvainiuose

Birželio 11 dieną į mūsų mokyklos stadioną atvyko keturios merginų futbolo komandos varžytis dėl perinamosios taurės: iš Tverų ir Rietavo L.Ivinskio gimnazijų, Šateikių pagrindinės mokyklos ir mūsų mokyklos merginos.

1-ąją vietą ir perinamąją taurę iškovojo mūsų mergaičių komanda, kuri rezultatu 3:0 laimėjo prieš Tverus ir Šateikius ir 2:2 sužaidė lygiosiomis su L.Ivinskio gimnazija. 2-  ąją vietą iškovojo Tverų gimnazistės, kurios rezultatu 2:1 laimėjo prieš Šateikius, 0:3 pralaimėjo mūsų komandai ir 1:1 taikiai sužaidė su L. Ivinskio gimnazistėms. 3- ąją vietą iškovojo Šateikių pagrindnės mokyklos komanda, kuri 1:2 pralaimėjo Tverams (įdomiausiai, kad visus tris įvarčius pelnė šateikiškės – vieną varžovėms ir du į savo vartus. Toks jau futbolas:)), antrose rungtynėse 0:3 pralaimėjo mūsiškėms ir 3:0 laimėjo prieš L. Ivinskio gimazistes. Paskutinės turnyre liko L. Ivinskio gimnazistės.

Mokinės futbolo turnyre, skirtam Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, mokyklos direktoriaus buvo apdovanotos medaliais, padėkos raštais ir perinamąją taure. Visos komandos buvo pakviestos atvykti ir kitais metais į futbolo turnyrą.

Kūno kultūros mokytojas Augustas Šlimas

Para mokykloje

Mokinių klubo „ Išgirsk draugą“  nariai birželio 7-8 dienomis sulaukė mėgstamiausio, tradicinio renginio „ Para mokykloje“, kurį organizavo socialinė pedagogė Vida Ringienė ir direktoriaus pavaduotoja Vilma Gusčiuvienė. Klubo aktyvas, vadovaujamas Lijanos Budrytės, kūrė programą.

Renginys prasidėjo futbolo varžybomis. Moksleiviams buvo smagu žaisti kartu su direktoriumi Sigitu Kažukausku. Kiek atsikvėpus, Deimantas Judeikis pravedė  linksmąsias estafetes. Buvo daug šurmulio, džiaugsmo. Po vakarienės Dovilė Jurkutė pakvietė visus išbandyti jėgas viktorinoje.

Visą naktį mokykloje virė gyvenimas: kūrėme laužą, kepėme dešreles, žaidėme įvairius žaidimus, dainavome dainas, šokome. Ištvermingiausi žiūrėjo filmus.

Po tokios linksmos ir įsimintinos nakties mokiniams buvo sunku išsiskirti, tačiau, nors ir pavargę, sutvarkė renginio erdves, atsisveikino ir laimingi iškeliavo namo.

Ekskursija į Vinetų kaimą

Birželio pradžioje 5-7 klasių mokiniai vyko į Vinetų kaimą susipažinti su spalvinga ir turtinga Amerikos indėnų kultūra. Ekskursijos metu sužinojome apie indėnų kultūrą ir istorijos etapus, buitį ir kasdienį gyvenimą, tikėjimą ir papročius, žaidėme indėnų lauko žaidimus, atlikome įvairias rungtis bei užduotis lavinančias koordinaciją, reakciją, skatinančias judėti, įgauti budrumo, drąsos ir pasitikėjimo. Taip pat, savo jėgas išbandėme dalyvaudami šaudymo iš lanko, indėniškos spjaudyklės ir kitų ginklų turnyruose, apžiūrėjome indėnų palapinę TIPI, pasipuošėme veidus indėniškais simboliais.

5-7 klasių auklėtoja Lina Černeckienė